Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1165 Wątki)

Nienajedzony noworodek

Data utworzenia : 2019-02-26 12:04 | Ostatni komentarz 2019-03-04 01:28

Liberowa

1523 Odsłony
28 Komentarze

1. aktualny wiek dziecka;- miesiac i 6 dnj 2. najbardziej aktualna masa ciała (kiedy sprawdzana) oraz poprzednia (kiedy?), 4280 tydzien temu 3. czy dziecko urodzone było o czasie, czy jest wcześniakiem (który tydzień ciąży), w czasie 40 4. urodzeniowa masa ciała 3650, 5. poród siłami natury czy cięcie cesarskie, silami natury 6. czy były jakieś problemy okołoporodowe (np. konieczność pobytu w oddziale noworodkowym), Nie 7. kiedy po raz pierwszy dziecko zostało przystawione do piersi zaraz po porodzie, 8. czy karmione jest wyłącznie piersią czy wymagało dokarmiania (i z jakiego powodu). Bylo karmione wylacznie piersia lecz placz krzyki i wkladanie paluszkow do buzi przy odlozeniu do lozeczka po 40 min ssania piersi. I znow do piersi. Po konsultacji z polozna powiedziala aby srpobowac z butelka i rzeczywiscie pomoglo pierwsza proba 3 tygodnie po porodzie mleko modyfikowane bebilon kolki i zaparci poniewaz rowniez podejrzewalismy kolki zwzg nantwardy brzuszek i placz o tej samej porze. Po probe z mm 60ml mala spala 3.godziny nastepnie zaczela chciec wiecej 90ml , i 120ml. W piatek mialam zabieg o ktorym wspomnialam w innym watku i nie moglam karmic piersia zwzg znieczulenia mala caly dzien na mm zero placzu zero krzyku kupek 5. A na drugi dzien znow piers 20 min i znow placz wiec ratuje ja butelka. Wczoraj w nocy o godzinie 32 ma napad takiego glodu ze je piersi i zjadla 150ml mm na raty w ciagu 2 godzin dopiero zasnela. Probowalam spusczac mleko jest masakra. 20 ml. Moze przez moje nerwy stres tym calym zabiegiem mleko moje jest niewartosciowe nie mam pojecia co robic poniewaz nie chce jej rozepchac zoladka. Prosze o pomoc. Bo ja juz nie mam pomyslow co dalej czy przejsc na mm czy co robic. Chcialabym jej dac jesc raz na 2/3 godziny aby nie plakala i nie pokazywala ze jest glodna. Przytulamy sie duzo a mala tak sie denerwuje budzi sie zaczyna plakac machac raczkami jest bardzo niecierpliwa. Blagam o pomoc

2019-02-26 17:16

No więc tak rozumiem że masz problemy z bólem jak siadasz Leżysz itd boli jak rozumiem czy próbowałaś np kupić kolko plażowe i na nim siadać? Może to pomoże w tym wypadku i na siedzaco będziesz mogła karmić. Drugie moje pytanie czy bierzesz coś przeciwzapalnego i przeciwbolowego bo przy kp można A to może też by pomogło w tej sytuacji. Co do karmienia być może stres robi swoje warto wspomóc laktacje jeśli zależy Ci na niej no i maluszka najlepiej karmić cały czas jeśli jest jak jest warto pozwolić maluchowi na cycu wisieć to też wspomoże laktacje A mała być może potrzebuje ssać ciągle przez jakiś czas by rozpędzić laktacje o ile ssac chce bez problemu bo rozumiem że denerwuje się po karmieniu A nie w czasie ? Jeśli dokarmiasz to wiedz ze kazda butelka podana zamiast piersi to strata dla laktacji bo może być tak że piersi będą myśleć że nie trzeba mleka akurat bo w tym czasie zawsze była butelka oczywiście jeśli podajesz butelkę to warto też laktatorem popracować pomimo że nic nie będzie lecieć to nie ma co się przejmować. Pamiętaj że laktator to nie jest miara ilości mleka to ile sciagnie to nie jest w żaden sposób adekwatne do ilości mleka w piersiach tak samo jest z ręcznym odciaganiem są mamy które nic nie umieją ściągnąć A malucha spokojnie karmią więc nie ma co sugerować się ile się ściąga. Może warto po prostu pozwolić maluchowi na piersi być ile chce i dzięki temu będzie lepiej? Choć w granicach rozsądku jeśli przy piersi będzie się denerwować to dopiero wtedy pomyśleć o dokarmianiu jeszcze warto sprawdzić pieluszki czy moczy je jak je z piersi tylko bo jeśli je z piersi efektywnie to powinna moczyć pieluszki. No i jeszcze bym myślała żeby sprawdzić wedzidelko pod językiem być może ono jest winowajca. Co do wzmocnienia laktacji jest wiele sposobów możesz kupić słód jęczmienny w proszku bądź w syropie w proszku dodawać do wypieków A ten w syropie do herbatki oprócz tego słód jęczmienny znajdziesz w kawie zbożowej to on jest mlekopedny nie każda kawa zbożowa ma w składzie słód więc Muszisz po prostu zerknąć na skład np caro z nestle ma słód jęczmienny Możesz też piwo bez alkoholu np Heineken 0.0 proc Warka radler 0.0 Bawaria 0.0 proc Łomża 0.0 Lech Free 0.0 proc żywiec 0.0 birell 0.0 proc !( od razu odradzam karmi gdyż zawiera alkohol ważne by piwo było bez alkoholu) Oprócz tego możesz pić luske kakaowa napar z niej możesz pić kilka razy dziennie wg potrzeby, Oprócz tego możesz też herbatki na laktacje kupić np w aptece są to mieszanki które zawierają zioła mlekopedne ale ważne by herbatka nie miała kopru włoskiego właśnie dlatego że szkodzi maluchowi jest genotoksyczny i rakotworczy dla dzieci poniżej 4 roku życia taka herbatka bez kopru włoskiego jest np bocianek tylko pić herbatki na laktacje trzeba wg zaleceń producenta nie więcej gdyż efekt może być odwrotny jak się przedawkuje. Oprócz tego warto jeść zdrowo zbilansowana dieta powiększona o około 400 kcal przy laktacji powinno się ciut więcej jeść jeśli się jest osoba o wadze w normie możesz jeść owsianke też może wspomóc;) Do tego przystawiac malucha nic na siłę ale próbować po karmieniu dodatkowo działac laktatorem metoda 7-5-3 tzn 7 min z jednej poersi ściągać później z drugiej 7 min później z tej pierwszej 5 min i z drugiej 5 min i na koniec po 3 minuty z pierwszej i z drugiej cykl to 30 min jeśli się nie wyrabia to można korzystać z metody 5 3 2 analogicznie do tamtej po 5 min z każdej piersi później po 3 i na koniec po 2 min z każdej najlepiej przy ściąganiu zrelaksować się nie patrzeć ile leci itd tylko oglądać coś w tv albo patrzeć na dziecko itd Skoro maluch jest dokarmiany chwilowo to warto zaopatrzyć się w zestaw do karmienia zastępczego sns to pomoże gdyż maluch jedząc ssa też pierś leci mm przez zestaw przy ssaniu piersi i rurki i dzięki temu też napędza się laktacja A maluch dodatkowo je. Jeśli nie to warto też dziecku podawać z butelki niezaburzajacej odruchu ssania no i przystawiac malucha tylko nie na sile :) oprocz teho mozna eobic oklady cieple na piersi do karmienia to pomoże z wyplywem i nie zaszkodzi brać lecytyne dzięki temu mleko będzie też łatwiej wypływac z piersi Możesz też spróbować nakładek na piersi być może dzięki temu maluch bardziej z piersi będzie jadł jeśli są problemy bo jeśli je z piersi bez problemu to lepiej ich nie używać:)

2019-02-26 13:05

Nawet nie mam pojecia czy w moich rejonach cos takiego istnieje Bol jest straszny spojenie krocze az po kosc ogonowa kazda pozycja w moim przypadku jest tak bolesna ze lzy leca a coreczka glodna. Spojenie dlugo boli? Ja zwariuje boze juz brak mi sil. Bol krocza mala nie najedzona

2019-02-26 12:47

Stres na pewno nie pomaga ale rozumiem że w tej sytuacji ciężko ... Możesz skonsultować sie z jakąś poradnia laktacyjna ?

2019-02-26 12:41

Przedewszystkim mniej stresu. Dziecko wyczuwa, że się denerwujesz i może dlatego nie chce ssać piersi...Wiem, że to nie jest takie łatwe, ale naprawde nie możesz sie poddawać..Ułoż się w wygodnej dla Was pozycji, wiem, że po zabiegu jaki miałaś nie będzie to łatwym zadaniem, ale może skorzystaj z poduszek i na spokojnie z opanowaniem postaraj się ją pokarmić. Jeżeli Ty będziesz spokojna i mniej zestresowana, Twoje dziecko chętniej zje więcej z piersi i będzie spokojniejsze. Życze powodzenia