Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1135 Wątki)

Dopajanie

Data utworzenia : 2013-09-05 16:14 | Ostatni komentarz 2022-11-03 16:57

SamantKa

23321 Odsłony
367 Komentarze

Czy dopajacie Wasze pociechy? Jeżeli tak, to na jakim etapie (ile dzieciątko miało tygodni, miesięcy jak pierwszy raz się na to zdecydowałyście), co jest tego powodem i co wybieracie - wodę, herbatkę ziołową, czarną herbatę czy soczek ? Ja gdy mam bardzo mało mleka (zdarza się tak raz na dobę) a Kasjan się go jeszcze domaga podaję mu czystą, przegotowaną i ciepłą wodę źródlaną. Mam przez to nieraz wyrzuty sumienia, bo staram się tym oszukać jego głód ale wolę podać wodę, niż by z jego powodu bardzo płakał i się męczył.

2022-06-08 15:26

Aniska a ile ma twoje dziecko? Może spróbuj z kubkiem treningowym, jeżeli z filiżanki pije...

2022-06-08 08:57

Maziulek a wode ci malły pije?

 moja to taki jadnak ze nie idzie jej nic do picia;( ani herbatka nawet granulowaną kupiłam;( kompot z jabłka jescze wypije ostatnio miksuje z jabłkiem na rzadki mus zeby ja oszukać bo nie chce inaczej;( ze starsza nie było problemu;) a ten mały cudak nie chce pić wody;) no... pije jak jej naleje i z filizanki podaje;) to wiecej sie pozalewa ale troche do buziaka wpadnie a tak to z butelki nie chce

2022-06-08 06:04

Ja tylko na początku trochę 

2022-06-07 20:38

Ja dzieci też nie dopajałam jak karmiłam piersią czy mm. DO czasu rozszerzania diety było tylko mleka. Soków u nas też nie ma, syn nie pił choć ma rok ,a córka sporadycznie. W przedszkolu nawet nie chce pić tych ich cukrowanych kompotów  i na zdjęciach widzę, że ona ma wodę, a reszta kompot

2022-06-07 16:52

u nas córka nawet nie chciała pić z butli wiec tylko cyc był 

2022-06-07 15:36

ja też nawet w upały nie dopojałam  tylko dawałam pierś 

2022-06-06 22:39

Ja karmiłam i karmię piersią więc obu synów nie dopajalam w ogóle, aż do rozszerzania diety. Wtedy wprowadzałam pokarmy i wodę. Cały czas dostają wodę, młodszy ma prawie 10 m-cy więc żadnych soczków nie dostaje, sama woda. Starszy ma już prawie 3 lata to on sobie czasem w sklepie zażyczy sok i go potem wypija. Ogólnie mało soków kupujemy, więc nie ma z tym wielkiego problemu. Na codzien ma wodę.

2022-06-06 21:40

Starszą córkę dopajałam tylko przegotowaną wodą po skończonym 6 msc. Wtedy również zaczęłam rozszerzanie diety - wszystko było pod kontrolą pediatry. Myślę,  że na soczki i herbatki brzuszek nie jest jeszcze gotowy po 6 msc - Myślę,  że bliżej roczku ( bynajmniej mi tak zalecono i stosowałam się do tego). Babciom było trudno to zaakceptować ale uszanowały moją decyzję. Jestem zdania,  że dziecko ma poznawać nowe smaki , nawet soczku ale w odpowiednim czasie