Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1134 Wątki)

w czym karmić 10 miesięczne niemowlę

Data utworzenia : 2019-02-21 08:50 | Ostatni komentarz 2020-09-28 14:42

Marta+

2333 Odsłony
20 Komentarze

Dzień Dobry, jestem mamą 10-miesięcznego brzdąca. Muszę przejść do 10 marca na karmienie mlekiem modyfikowanym. Więc mam nie dużo czasu. Mam taki problem: Synek gdy skończył pół roku nauczył się pić przez słomkę wodę. Najpierw do posiłków przy rozszerzaniu diety. I tak bez problemu pije przez tą słomkę teraz też w ciągu dnia. Używamy ciągle tego samego bidonu ze słomką, Chociaż na nim jest napisane, ze jest od 12 miesięcy. Ale czy mleko też może z niej pić? Stwierdziłam, że będę stopniowo przechodziła na mm i tak tzn. co trzy dni zmieniała jedno kamienie. I zaczęłam od wczoraj, podałam mu mleko z bidonu ze słomką, ale tak nie bardzo chciał pić, przez 40 minut wypił 125ml. Co chwilę łapał i po łyczku. Synek nigdy nie pił z butelki czy z niekapka. Tylko pierś i bidon ze słomka. Dlatego też mleko tak mu podałam. Może błędnie? Może jednak powinnam mleko dawać z butelki? Albo z niekapka? Czy ktoś ma jakieś doświadczenie w przejściu w tym okresie?

2019-02-21 21:17

Uważam tak jak Justyna. Jeśli do tej pory dziecko nie piło z butelki to nie ma najmniejszego sensu uczyć go pić z butelki ze smoczkiem. Jest na prawdę wiele możliwości albo Kubek Doidy, zwykła szklanka, łyżeczką, niekapek, kubek treningowy, kubek 360.

2019-02-21 20:41

Ja osobiście uważam że przyzwyczajenie 10miesuecznego dziecka do butelki jedli nigdy z niej nie pił jest bez sensu. Ja osobiście podalabym z niekapka ewentualnie kubka 360 stopni

2019-02-21 15:22

Może pierw spróbuj łyżeczka uwzam ze mleko moze być za gęste przy ciagnieciu z rurki pozatym rurki dokładnie nie umyjesz nigdy... Więc bedziesz musiala czesto ja zmieniać może z kubka treningowego? Doidy lub na allegro sa takie z ogranicznikiem ;)

2019-02-21 15:21

Mój synek juz wczesniej był uczony picia z butelki i niekapka. Mleka w niekapku bym nie próbowała bo ciężko umyć potem mleko ze szczelin. Przez słomkę w takim czasie to tez nie najlepiej bo te mleko robi się zimne. Na Twoim miejscu bym spróbowała z butelki by było dziecku wygodniej napewno. Spróbować zawsze możesz. Jesli nie bedzie chciał pić to możesz mu podawać kaszki łyżeczka zawsze tez dawka mleka.