Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1135 Wątki)

w czym karmić 10 miesięczne niemowlę

Data utworzenia : 2019-02-21 08:50 | Ostatni komentarz 2020-09-28 14:42

Marta+

2335 Odsłony
20 Komentarze

Dzień Dobry, jestem mamą 10-miesięcznego brzdąca. Muszę przejść do 10 marca na karmienie mlekiem modyfikowanym. Więc mam nie dużo czasu. Mam taki problem: Synek gdy skończył pół roku nauczył się pić przez słomkę wodę. Najpierw do posiłków przy rozszerzaniu diety. I tak bez problemu pije przez tą słomkę teraz też w ciągu dnia. Używamy ciągle tego samego bidonu ze słomką, Chociaż na nim jest napisane, ze jest od 12 miesięcy. Ale czy mleko też może z niej pić? Stwierdziłam, że będę stopniowo przechodziła na mm i tak tzn. co trzy dni zmieniała jedno kamienie. I zaczęłam od wczoraj, podałam mu mleko z bidonu ze słomką, ale tak nie bardzo chciał pić, przez 40 minut wypił 125ml. Co chwilę łapał i po łyczku. Synek nigdy nie pił z butelki czy z niekapka. Tylko pierś i bidon ze słomka. Dlatego też mleko tak mu podałam. Może błędnie? Może jednak powinnam mleko dawać z butelki? Albo z niekapka? Czy ktoś ma jakieś doświadczenie w przejściu w tym okresie?

2020-09-28 14:42

U mnie kubek z rurką pojawił się dość szybko, bo około 7 miesiąca. I synek od razu załapał. Myślę, że odkąd zaczęłam podawać wodę, czyli od 6 miesiąca to też by sobie poradził. Jednak z kubka 360 stopni to jeszcze nie umie. Te z rurką właśnie świtnie wpływają na mowę, mają mnóstwo zalet.

2020-09-27 20:29

Picie z rurki jest świetnym ćwiczeniem logopedycznym. Ogólnie bardzo polecam jednak mycie czasem jest problematyczne- mam kilka różnych firm i widzę ich plusy i minusy. Canpol ma fajne te kubeczki, łatwo jest je utrzymać w czystości. Mam też nuk i tam jest tak trudno włożyć rurkę że robi to u nas mąż. Córka z bidonu pije tylko wodę (czasem z okiem z malin robionym w domu) albo rumianek. nie potrafię sobie wyobrazić np Kubusia w takim bidonie. moze Być tez problem z rurką która farbuje 

2020-09-26 15:07

U mnie synek pul z butelki i nie było problemu ale od małego był z nią oswojony. Potem przeszliśmy na kupki niekapki. Słomkę to teraz jak jest starszy ale to tak sporadycznie.

2020-09-20 20:21

Moja piła szybko z rurki bo z butelek ze smoczków nie chciała mieliśmy okropny problem wodę nawet podać, cycek był do 18msc i smoczek dopiero wszedł w grę jak cycek został odstawiony i do 24msc miała smoczka później i z tym się pożegnaliśmy. Ale fakt że słomki piła bardzo szybko ale takie gumowe z bidonem jej kupowałam. 

2020-09-19 22:52

Ja z tymi rurkami mam problem- moja złapała jak miała chyba ponad rok. Niedawno czytałam ze 7-miesięczne dziekco piło z rurki- szczerze to trudno mi sobie to wyobrazić. Warto probowac z różnych kubków i nie zrażać się jak dziekco nie daje jesCZze rady - przyjdzie czas, opanuje :)

2020-09-19 19:25

Ja zaczelam uczyć moją córeczkę pić mleko z butelki w 2miesiacu było trochę ciężko ale się udalo i pije jeden- dwa raz dziennie mleko z butelki, ja przy tak późnej nauce spróbowałabym podać mleko z kubka niekapka, be, sensu uczyć dziecka ssać smoczek 

2020-09-18 17:40

Ja jak Gabi mial 20 Msc podałam w butli ze smoczkiem teraz 2l i 2m i od kilku dni w kubku 360st.

2020-09-18 10:25

Ja bym spróbowała przez słomkę, w sumie dlaczego nie, nie liczy się metoda podania, niektóre dzieci bez odruchu ssania karmione są kubeczkiem, niektóre specjalnym cewniczkiem. Więc przez słomkę myślę, że dobry pomysł.