Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1165 Wątki)

KPI czyli butelka ale moje mleko

Data utworzenia : 2019-02-05 12:31 | Ostatni komentarz 2019-02-08 14:10

AriaLake

1589 Odsłony
11 Komentarze

Chciałabym poruszyć temat KPI. W moim przypadku chciałabym bardzo szybko wrócić do pracy. Dziecko będzie ze mną w miejscu pracy natomiast nie zawsze będę miała możliwość nakarmić piersią. Chciałabym mieszać karmienie piersią z karmieniem butelka swoim mlekiem. Nie chcę stosować mleka modyfikowanego. Jak zacząć? Jakie butelki, laktator, od kiedy tego używać? Do pracy chce wrócić po ok 6/8 tygodniach aktualnie jestem w 8 miesiącu ciąży i kończę kompletowac wyprawkę. Proszę o porady w tym zakresie.

2019-02-05 18:24

Jeśli chce się karmić i piersią i kpi to najlepiej pierwsze 4 tygodnie karmić piersią sama i później dopiero wprowadzić również butelkę laktator polecam w takim układzie elektryczny szybciej będzie się ściągać i mniej się będzie ręka męczyć bo przy ręcznym niestety trzeba pompowac . Ja również polecam butelki lovi i butelkę habermann laktator polecam lovi expert .

2019-02-05 15:03

Dziękuję Ci bardzo za wyczerpującą odpowiedź

Konto usunięte

2019-02-05 12:56

AriaLake, jestem mamą KPI 9 miesięcy, w międzyczasie udało mi się włączać pierś. Chcesz podjąć trudną i czasochłonną pracę. Odciągać mleko musisz minimum 8 razy na dobę, jednak byłoby dobrze gdybyś odciągała co 2-3 godziny, zwykle po karmieniu gdy jest taka możliwość, jeśli nie to zastępuj ssącego maluszka laktatorem. Po każdym odciąganiu, karmieniu powinnaś umyć butelki i laktator w płynie do dziecięcych akcesoriów i dobrze wypłukać w ciepłej bieżącej wodzie, następnie wysterylizować. Na stronie: http://www.mlekiemmamy.org/uzytkowanie-laktatora-a-higiena/ znalazłam ciekawą rozpiskę dotyczącą częstotliwości sterylizowania części laktatora. "Wytyczne Ministerstwa Zdrowia mówią, by całe akcesorium do odciągania i podawania pokarmu dezynfekować: w 1 miesiącu życia dziecka – przed każdym użyciem, w 2 miesiącu życia dziecka – raz dziennie, od 3 miesiąca życia dziecka – 2 do 3 razy w tygodniu." Kolejna sytuacja stwarzająca problemy: gdy dziecko pije z piersi nie wiesz ile wypije i nie masz wyczucia ile podać następnej porcji w butelce. Czasem mi brakowało, czasem zostawało, po pewnym czasie nauczyłam się szacować jednak początkowo może Ci to sprawiać trudność. Pytasz o laktator: proponuję elektryczny, pomoże zaoszczędzić Ci wiele czasu. Są też dostępne podwójne czyli na dwie piersi, jednak nie używałam go więc nie powiem Ci czy faktycznie taki laktator ułatwi zadanie. Butelki wybierz ze smoczkiem niezaburzającym odruchu ssania, z Lovi są świetne. W zakładce Opinie testerów znajdziesz opinie o poszczególnych modelach. Osobiście uwielbiam szklane - szybciej podgrzewa się w nich mleko :). Inne firmy teżź mają spory wybór, na przykład Medela ma butelkę Calma - dziecko musi porządnie ssać, tak jak przy piersi. Są też butelki przypominające kształtem pierś. Kolejny aspekt to przechowywanie mleka. Będziesz mieć dostęp do lodówki? Jeśli nie to orzyda Ci się torba z małą przenośną lodówką albo chłodzącymi wkładami. Na stronie: https://www.mjakmama24.pl/niemowle/dieta-niemowlaka/przechowywanie-pokarmu-jak-prawidlowo-przechowywac-odciagniete-mleko,556_3992.html znajdziesz kilka wskazówek dot. przechowywania mleka. Wklejam te dot. dziecka zdrowego: "do 8 godzin w temperaturze pokojowej (do + 25˚C). do 2–5 dni w lodówce w temperaturze do + 4˚C. Warto pamiętać, że temperatura na różnych półkach lodówki może być różna i zawczasu ją zmierzyć. do 2 tygodni w zamrażalniku lodówki w temperaturze –10˚C. do 6 miesięcy w zamrażarce w temperaturze od – 18˚C do – 20˚C." Jeśli będziesz miała jeszcze jakieś pytania, chętnie pomogę :)