Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1165 Wątki)

KPI czyli butelka ale moje mleko

Data utworzenia : 2019-02-05 12:31 | Ostatni komentarz 2019-02-08 14:10

AriaLake

1590 Odsłony
11 Komentarze

Chciałabym poruszyć temat KPI. W moim przypadku chciałabym bardzo szybko wrócić do pracy. Dziecko będzie ze mną w miejscu pracy natomiast nie zawsze będę miała możliwość nakarmić piersią. Chciałabym mieszać karmienie piersią z karmieniem butelka swoim mlekiem. Nie chcę stosować mleka modyfikowanego. Jak zacząć? Jakie butelki, laktator, od kiedy tego używać? Do pracy chce wrócić po ok 6/8 tygodniach aktualnie jestem w 8 miesiącu ciąży i kończę kompletowac wyprawkę. Proszę o porady w tym zakresie.

2019-02-08 14:10

Czy lepiej wprowadzić pierś- odciągnięte mleko czy samą pierś na początek w takim wypadku, nie ma konsensusu. Są dzieci, ktore po butelce odrzucają pierś, są również, które przy samej piersi odrzucają butelki. Ważne by dostosować butelkę do możliwości dziecka, podawać podobnie jak podaje się pierś (można również przy gołej piersi). Oczywiście zdecydowanie laktator elektryczny dwufazowy w takim wypadku. Koniecznie stosować się do zalecanych zasad przechowywania i odciągania mleka. Znajdzie Pani artykuł na ten temat na tutejszym forum. Powodzenia!

2019-02-06 22:05

Mama gratki oczywiście nie ma sposobu ale najlepiej 4 do 8 tygodni bez butelki przy czym jeśli chce się sama powrsoa to najlepiej 8 tygodni jeśli naprzemiennie to 4 by dziecko pierw znalo tylko pierś bo jednak podanie Wczensiej butelki może skutkować tym że dziecko tylko z butelki będzie chcieć jeść wiadomo nie każde dziecko ale jednak szansę są wtedy większe że dziecko się przyzwyczai do butelki choćby i była najlepsza niezaburzajaca odruchu ssania. Więc osobiście jeśli w mieszany sposób miałabym karmić to 4 tygodnie sama pierś A później raz tak raz tak.

2019-02-06 12:13

Widzisz, co położna, lekarz, specjalista, to różne zdania. Oczywiście też wiele, a właściwie większość zależy od dziecka. Są takie dzieci, które wystarczy raz nakarmić butelką i odrzucą pierś, są takie, które mogą ssać bez przeszkód i butelkę i pierś. Ja osobiście nie karmiłabym od razu butelką. Córka dostała pierwszy raz z butelki po 2-3 miesiącu chyba, jak musiałam wyjść i załapała. Ale zrobisz oczywiście jak zechcesz. Przemyśl też czy faktycznie w pracy będzie Ci wygodnej podać butelkę niż pierś. Pierś wyjmujesz i podajesz. Mleko mamy trzeba odciągnąć, przechować w odpowiednich warunkach, pozniej troszkę podgrzać w podgrzewaczu lub kąpieli wodnej, plus mycie i sterylizacja wszystkiego, nie jest to łatwa praca i naprawdę czasochłonna :-) zwłaszcza, że wytyczne są dosyć rygorystyczne, a przy taj małym dziecku trzeba ich przestrzegać. Mleka nie można dwa razy podgrzewać, jeśli dziecko nie dopije to takie mleko już nie nadaje się za jakiś czas do ponownego podania, także w zanadrzu trzeba mieć zawsze kika porcji. Najlepiej poczytać te wytyczne na stronach np. Ministerstwa Zdrowia.

2019-02-06 11:36

Rozmawiałam dziś z położna na ten temat. Powiedziała że mam od razu dawać i butelkę i pierś naprzemiennie. Ze do 6 tygodni stabilizuje się laktacja

2019-02-06 11:25

Popieram, że kilka tygodni dziecko uczy się ssać poprawnie pierś, dletego w pierwszym miesiącu zazwyczaj odradza się stosowania butelek i smoczków.

Konto usunięte

2019-02-05 20:33

Aisa, skąd masz liczbę czterech tygodni? A nie pięć albo trzy? Według mnie nie ma "bezpiecznego" okresu karmienia piersią, po którym bez wahania można wprowadzić butelkę. Zawsze jest ryzyko, że dziecko odrzuci pierś. Tak samo zdarzają się dzieci, które nie akceptują butelki.

2019-02-05 20:02

Aria wlansie chodzi o to by dziecko nie odrzucilo całkiem piersi i nie przyzwyczailo się całkiem do butelki byś mogła karmić i piersią i butelkę:)

2019-02-05 19:06

Aisa94 a dziecko przez te 4 tygodnie nie przyzwyczai się do piersi na tyle że będzie chciało też jeść z butelki? Tego się obawiam