Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1165 Wątki)

Alergia u dziecka a laktacja

Data utworzenia : 2019-02-04 18:56 | Ostatni komentarz 2019-02-14 22:37

Laura-1989

2025 Odsłony
38 Komentarze

Dobry wieczór Moja córka ma 4 i pół miesiąca, urodziła się tydzien po terminie 19 wrzesnia 2018 i wazyla 4, 090 i 59 cm. Ostatnie ważenie 30 stycznia 8, 300 a dwa tyg. Wcześniej 7, 900 Borykamu się z problemem ponad miesiąc który się nazywa wysypka swędzenie i skóra wygląda jak połączona przy szyi, plecach oraz klatka piersiowa trochę nogi. Tydzien temu czyli 30 stycznia nasza pediatra wypisala Bebiko Pepti i spróbować za tydzień podawanie piersi i mieć dietę bez mleka krowiego, a jak pojawi sie ppnownie to odstawic na zawsze pierś. Dałam swojej córce swoje mleko 3 lutego tak jak czuje że zanika mi laktacja mimo od systematycznego odciagania laktatorem ręcznym. Ostatnie odciaganie to ledwo 10 ml. Dziś dostała delikatnej wysypki. Jest to dla mnie trudne tak jak chciała bym córkę karmic minimum rok swoim mlekiem. Jadlam w tym czasie ser kozi moze ten ser ... Rozumiem że mam pierś znowu odstawić, ale co zrobić żeby mleko mi nie zanikało. Czy mogę podawać raz albo dwa razy swoje mleko a reszta pokarmu z Bebiko Pepti.. lub czy jest możliwośc ze jeszcze ze bede karmic piersia?. Dzis oprocz kaszy i warzyw nic nie jadlam. Ogromny bol jest że dziecko się męczy drapie się i jest rozdraznione a w nocy placze. Z Poważaniem Laura

2019-02-04 20:50

Dziękuję za odpowiedzi, to może wtedy dawać na przemian mm bez laktozy i swoje mleko ? I być poprostu na tej diecie nic z nabiału i mleka krowiego

2019-02-04 20:43

Nic sojowego nie jadlam, raczej masa świeżych domowych soków, warzyw, owoców ,nabiał i mięsa ł, myśląc ze dieta przy w karmieniu piersi nie istnieje.

2019-02-04 20:40

Oj bardzo dziękuję za taki odzew. Odpowiadam na pytanie. Dzwoniłam do alergologa jednej za daleko żeby przyjechać druga nie ma czasu w tym tyg. A nas od piątku nie będzie tydzien w Polsce. Nikogo nie mogłam zalatwic na dziś a ni na jutro. Moglam to zrobic wcześniej ale zwlekalam myślac ze to jednak minie..A moja lekarka mówi że alergolog to samo mi powie. Zgadzam się że jest do zmiany bo nie podejmuje żadnego wsparcia dla mnie a ni walki żebym jednak karmiła piersią. Jadłam wszystko od dnia po porodzie, chyba że poprostu w grudniu i w styczniu przesadziłam z ogromna ilością nabiału. Kilogram twarogu w dwa dni raz tak zrobilam, kefiry jogurty, zajadajac krewetkami, rybami, wolowina, kaczka plus małe słodkości i orzechy... mój błąd ale tetaz pytanie czy alergia na to wszystko czy na sam nabiał, lub na moje mleko( tak jak wczesniej pojawialy sie wysypki, tylko po tygidniu znikało) ogólnie na widok nabiału zęby u mnie chodzą i bardzo organizm się domaga. Córka była na samym mleku moim Ale od 30 stycznia na modyfikowanym Babilon Pepti bez laktozy. Raczej stawiam że to alergia pokarmowa tak jak po mm poprawiło się bardzo skóra i jest prawie gladka. Jadłam przez te kilka dni pasztetowa domowa i ser kozi oraz kaszę. Odrzucam alergię na proszek lub na cos z zewtrzątrz, bo tak jak wspomniałam po mm bez laktozy się poprawiło i to bardzo, ale swędzenie skóry zostało.

2019-02-04 20:37

Jeszcze tak dodam A czy coś sojowego jadłaś może? Większość alergików na białko mleka krowiego różniez jest uczulona na soje. Ser kozi być może mógł być winny niestety niekiedy alergia jest taka że i na mleko kozie i przetwory z mleka koziego i z krowiego. Jestem żywym przykładem też jestem alergiczka.

2019-02-04 19:50

Rozumiem Twoje obawy. Moja córka miała kupki ze sluzem i objawy skórne co prawda bardzo delikatne, byłam u alergologa - która powiedziała wręcz że Zaleca karmienie piersią bo to jest najlepsze dla dziecka! Odstawiłam cały nabiał i jajka, po 3 tygodniach wszystkie objawy się wycofały. Mam wrażenie, że pokarmu też mam mniej niestety... Martwi mnie to również ale staram się dużo nawadniać, wieczorem odciągam małej porcje na śniadanie do kaszki. Nam dała receptę na Nutramigen gdyby była potrzeba dać małej mleko gdybym chciała gdzieś wyjść. Myślę, że warto próbować karmić! Trzymam kciuki! Podpowiem, że w Lidlu i Auchan są jogurty które można jeść przy takiej diecie bo są wyprodukowane z mleczka kokosowego Aisa podziwiam! Choć 3 tygodnie jestem na tej diecie i jakoś narazie daje radę, ale boje się o pokarm :(

2019-02-04 19:43

Pierwsze o co zapytam czy byliście u alergologa? Drugie pytanie to czy pojawiło się coś nowego co zjadłaś A Wczensiej kiedy nie było alergii nie jadłaś? Po 3 od razu powiem że nie ma potrzeby dawania mm to nie jest lekarstwo na całe zło osobiście polecam zmienić pediatre po prostu powinnaś znaleźć przyczynę alergii alergen który jesz i który działa na dziecko i usunąć go z diety i karmić można bez problemu sama piersia. Jeszcze zapytam czy maluch jest na samym mleku ? W sensie chodzi mi o to że niekiedy rozszerzają rodzice dietę Wczensiej pomimo że powinno się rozszerzać wg nowych zaleceń po 6 miesiącu i może bardziej chodzi o problem pokarmu stałego ale jeśli maluch nie ma rozszerzanej diety to w takim układzie trzeba szukać alergenu w tym co się jadło. Jestem mama alergika i karmię piersią. Jeśli to jest mleko krowie to musisz wykluczyć wszystko z mleka od krowy łącznie z mięsem krowim i też trzeba czasu na poprawę bo organizm oczyszcza się nawet 2 czy 3 tygodnie z alergenu białka mleka krowiego. Jeszce zapytam bo być może niekoniecznie chodzi o alergie pokarmowa może zmieniałas proszek do prania ciuszkow bądź np jakiś żel do mycia czy inny kosmetyk do pielęgnacji ciała malucha.