Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1165 Wątki)

nie najedzony głodomorek

Data utworzenia : 2019-02-02 12:05 | Ostatni komentarz 2019-02-02 22:11

E.Jesiotr

411 Odsłony
3 Komentarze

Witam nie dawno urodziłam synka Filipka ma teraz 2 tygodnie ,urodził się o czasie z wagą 3.500kg , był poród po cesarce przystawiony do piersi na drugi dzień bo pierwszego nie chciał tylko spał. Na nastepną dobe pił już z piersi ale siare której było sporo i robił dobre kupki osmółkowe. Problemy zaczeły się na trzeci dzień jak zaczoł bardzo spadac z masy do 3.250kg. Jak pił z piersi usypiał nawet dobrze rozbudzony w końcu dostał butelke bo cukier mu spadł drastycznie i płakał głodny. Teraz mam nawał mleka stosuje nakładki lovi ale nadal nie wychodzi mu jedzenie wiec dokarmiam butelką z mój pokarm z piersi i budzi sie co godzine na jedzenie co mam robić? prosze o radę czy ktoś ma taki problem?

2019-02-02 22:11

Bardzo dobrze, że synek pił siarę i że miałaś jej dużo. Siara to samo zdrowie dla Maluszka. Dlaczego po obudzeniu dziecka dawałaś mm a nie przystawiałaś do piersi? Na pewno proponuję Ci kontakt z doradcą laktacyjnym ale z certyfikatem. CDL sprawdzi wasza technikę przystawiania i jak synek łapie pierś i ssie. Sprawdzi też wędzidełko. To na pewno Ci się przyda i wyjdzie Wam tylko na plus. Ale napisz proszę dlaczego karmisz w nakładach bez nich maluszek nie chce chwycić piersi? Jeśli tak to próbuj przystawiać do samej piersi (pamiętaj że prawidłowo. Dziecko powinno chwycić pierś i jak największą cześć otoczki) jeśli na początku się nie udaje to najpierw karm w nakładce żeby syn zaspokoił pierwszy głód a później ściągaj nakładkę i spróbuj podać sama pierś. Może wtedy się uda. Może spróbuj zmienić pozycje w czasie karmienia? Noworodki często jedzą bo ich żołądek jest malutki więc jedzą mało ale często. Nie zabraniaj mu tego i karm na żądanie tyle razy ile będzie tak na prawdę chciał. Mój syn na początku jadł cały czas praktycznie non stop go karmiłam ale ewidentnie tego potrzebował więc nie zabraniałam mu tego. Po czasie karmienie będzie wyglądało zupełnie inaczej. Maluszek nie będzie "wisiał" na Piersi bo będzie więcej jadł i na dłużej mu wystarczy.

2019-02-02 16:26

E jesiotr przystawiaj proponuj może w końcu złapie pierś oczywiście nic na siłę A karm na żądanie tak dzieci powinno się karmić choćby miały wisieć na piersi pozwól możesz zamiast butelki spróbować kupić i używać zestawu do karmienia zastępczego sns i być może w taki sposób też zachęci malucha do picia z piersi:)

Konto usunięte

2019-02-02 13:04

Jeśli problemem jest częste jedzenie to chyba nic nie poradzimy, noworodek musi dostawac tyle ile potrzebuje, jak to mówią, na żądanie. I tak jest prawidłowo, jeśli maluch chętnie je a Ty masz dużo mleka, to nic tylko się cieszyć :) Osobiście nie polecam prób regulowania odstepow czasu miedzy karmieniami np. żeby dziecko pilo co 4h.. Przy pierwszym maluchu tak robiłam, np podawalam wodę gdy mała chciala jeść zbyt często.. Duuuuzy błąd, między innymi przez to zaczęło mi brakowac pokarmu i ostatecznie skończyliśmy na mm. Teraz drugi maluszek i tego bledu nie popełnie, je ile chce i kiedy chce.. I wiesz co? Po 4 miesiacach widze że caly proces jedzenia sam zaczął sie regulować, pierwszy miesiąc pił dosłownie co pół godziny, co godzinę, teraz pije co około 4h, więc głowa do góry, będzie dobrze