Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1165 Wątki)

Jak długo można przechowywać mrożone mleko?

Data utworzenia : 2019-01-24 10:52 | Ostatni komentarz 2019-01-26 09:40

K.Szczepanska

1257 Odsłony
13 Komentarze

Witam. Moje maleństwo ma obecnie 9 tygodni. Mam zamrożone mleko w zamrażarce z 26 i 27 listopada 2018 roku czyli z momentu kiedy miałam nawał pokarmu po porodzie. Czy mogę teraz podać je mojemu synkowi? Podkreśle jeszcze najważniejsze że zamrożone mleko ma jeszcze duża ilość siary więc super byłoby mu podać ale czytałam że skład mleka zmienia się wraz ze wzrostem malucha i zmienia się jego skład proporcjonalnie do jego potrzeb. I zastanawiam się czy po takim czasie mogę takie mleko podac? I jak sprawdzić czy mleko po rozmrożeniu nie będzie zepsute? W jaki sposób rozmrażać mleko?

Konto usunięte

2019-01-26 09:40

szczepańska, u nas córka chętnie pije więc nie widzimy różnicy w tym czy mleko świeże czy mrożone. Mrożąc mleko opisuj sobie datą, godziną i pojemnością. Jeśli będziesz miała możliwość to daj dziecku mleko ze zbliżonej godziny - nocne mleko ułatwia zasypianie, dba o spokojny, długi sen więc niekoniecznie zaleca się żebyś go podała np rano :) Zastanawiasz się czy dziecku zasmakuje, zwróć uwagę też na smoczek i butelkę bo czasem w tym tkwi problem - nawet jak dziecko nie będzie chciało pić to nie rezygnuj tylko wybierz inną butelkę ze smokiem. Jeśli karmisz też piersią to wybierz taki smok, który nie zaburza odruchu ssania u dziecka.

2019-01-26 01:12

To powodzenia :-) ja też się bałam, ale u nas akurat smakowało :-)

2019-01-25 18:34

K.szczepanska niekoniecznie może chodzić o samo mleko że było wcześniejsze A może o to że np rozmrazane może nie smakować maluchowi niekiedy dzieci tak mają że takie świeżo ściągnięte czy z lodówki że 2 dni było I podgrzane smakuje A to z zamrażalnika nie zawsze musi dziecku smakować;) warto podać A dziecko samo zdecyduje czy zje czy niekoniecznie ;)

2019-01-25 17:57

Właśnie się za to wzięłam i dzisiaj podam pierwszą porcję maluchowi zobaczymy czy będzie chciał jesc.

2019-01-25 11:47

Też myślę że warto już wykorzystać zaczynając od tych co są najstarsze w sensie najdłużej leżą. Najlepiej tak do 3 miesięcy używać bo jednak jakby nie patrzeć mniej więcej co 3 miesiące dziecko już ma inne potrzeby:) choć wiadomo że to się zmienia cały czas ale jednak na 3 miesiące dziecko też więcej zaczyna jeść i na 6 też więcej około oczywiście tych 3 6 I 9 miesięcy i roku dziecko powiększa porcję więc też pewne potrzeby malucha się zmieniają więc wydaje mi się że tak 3 miesiące to optymalnie trzymać do tych 3 miesięcy wykorzystywać:)

2019-01-25 09:59

Jeśli trzymałaś w głębi tam, gdzie niższa, to wydaje mi się, że powinno być OK, ale lepiej dłużej już go nie trzymaj, tylko wykorzystaj jak najszybciej.

2019-01-24 17:47

Dziękuję za odpowiedzi Pokarm zamrożony przechowywany w zamrażarce oddzielnej tzn osobne drzwi niż lodowka. Pokarm mrozilam różnie niekiedy zaraz po ściągnięciu a czasem czekałam do następnego karmienia czyli 2-3 godziny i dopiero zamrazalam. Temperatura w zamrażarce z tego co mi na termometrze wyszło to na brzegu ok -10 stopni a w głębi i na końcu ok -15 stopni.

2019-01-24 16:24

Chyba Pani Ekspert miała na myśli włożenie do lodówki na 12 h w celu rozmrożenia. Tak też można, np. przełożyć na noc do lodówki i na drugi dzień tylko delikatnie podgrzać w kąpieli wodnej.