Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1165 Wątki)

Jak odstawic od piersi cyckoholika :(

Data utworzenia : 2018-12-23 23:43 | Ostatni komentarz 2019-01-07 22:57

Konto usunięte

15538 Odsłony
8 Komentarze

Witajcie karmię 19 miesięcy corcia je wszystko nie mam z nia kłopotu ale jeszcze musi sie do dydolka przytulić w ciągu dnia z 6 razy w nocy budzimy sie tak ok 5 razy w tym na 2 większe przyssanie . Chciałabym skończyć karmic ale jak :( jestem w takiej rozpaczy jak nie chce jej Dac piersi w ciągu dnia to mam taka awanturę ze serce mi peka :( kupiłam tabletki wiem że drastyczne zakończenie jest "niezdrowe " ale wiem że te tabletki sa moja ostatnia deska ratunku bo wiem ze nie dam "dida" i koniec kropka . Jakie mialyscie doświadczenia w związku z odstawieniem dzieci od piersi ? Czy któraś z mam tak drastycznie zakończyła i wszystko ok ? Dziecko nie ma "żalu" do mamy :( ? Pozdrawiam

2019-01-07 22:57

Dziękuję za rady podtrzymały mnie na duchu widzę ze nie ja jedna taki problem.mam ;( Na teraz jest tak cały dzien nie ma dyda był płacz szukanie w bluzce ale dałam radę. Został na noc na zasniecie choć w ciągu dnia mam jest zmęczona to się domaga i wolą spać ale przytulam czytam jej ulubioną książkę i sie wycisza i nawet mniej wola więc jest postęp o dziwo! Więc tak z miesiąc zostawię zeby nie przesadzić zeb y nje za szybko a później zrezygnuje z zasypiania przy "dydolku"

2018-12-30 00:50

Wg mnie skoro córka tak często domaga się piersi to musisz zrezygnować z karmienia spokojnie ale na pewno nie drastycznie przy pomocy tabletek. Dodatkowo ma pocieszenie powiem Ci ze miałam podobnie z synem. Kiedy zaszłam w ciążę on domagał się piersi milion razy, jak pojechałam na izbę przyjeć zaraz na początku karmienia w domu była czarna rozpacz, płakał strasznie i nikt ani nic nie było w stanie przerwać jego cierpienia. W pewnym momencie w ciąży przez chwilę było tak, że w piersiach nie miałam mleka ale jego to nie ruszało. Chciał ssać a jeśli nie dostał piersi płakał. Ssal przez całą ciąże jak pojechałam na porodowke wytrzymał tydzień bez piersi bo tyle byłam w szpitalu ale jak wróciłam od razu rzadał cycusia. Karmilam w tandemie ponad 3 miesiące. Po tym czasie zaczęłam mu ograniczać pierś w sensie jak się udało to przeciągałam chwilę kiedy go przystawiałam. Czasami się udało i ominęło nas ssanie a czasami za nic w świecie. Musisz w chwilach kiedy córka chce pierś coś jej zaproponować jeśli uważasz że jest głodna to jakiś przysmak a jeśli chce pierś w ramach uspokajacza to zabawę, przytulanki itd. Podsumowując ja zaczęłabym ograniczać pierś w ciągu dnia aż zostaną nam nocne pobudki i takie najważniejsze zazwyczaj dla dziecka najważniejsza jest pierś rano po przebudzeniu i wieczorna. Później ograniczałabym nocne karmienie, może niech tatuś wstaje do córki Ty zawsze będziesz kojarzyła się z piersia a jak mąż wstanie to może uda się zaspokoić chęć bliskości przytulaskiem, kilkoma łykami wody czy np smoczkiem jeśli używacie. A na końcu jak już te dwie kwestie ograniczysz wzięłabym się za pobudki i przed snem. Uważam, że na odstawienie potrzeba na prawdę czasu bo przecież przez 19 miesięcy pierś zawsze była na zawołanie. Wtedy kiedy córka była głodna, chciała się przytulić, uspokoić więc nie możesz jej tego zabrać z chwili na chwilę.

2018-12-28 22:07

Jeżeli dziecko w tym wieku tak często domaga się piersi, to ja radziłbym wpierw skontaktować się z kimś kto może podpowie co robić. Nie popieram drastycznego odstawienia. W jakich momentach dziecko domaga się piersi? M jakieś stałe pory? Ile je i pije innych pokarmów i napojów oprócz piersi?

2018-12-28 20:27

Ja co prawda karmiłam swoim odciągniętym mlekiem w butli i nie miałam tego problemu. Natomiast moja koleżanka, która od samego początku karmiła piersią, przed wroceniem do pracy chciała odzwyczaić coreczke od piersi nakleiła na brodawki plasterki i powiedziała, że bolą mame piersi i mleczka już nie ma. Teraz będzie w butelce. I po kilku dniach poskutkowalo. Oczywiście nadal dopominała się piersi, ale widziała, że są plasterki. Minus taki, że musiały być przyklejone, by widziała, że brak dostępu. Czy to dobra metoda nie wiem, ale poskutkowało u mojej koleżanki.

2018-12-25 19:01

A próbowałaś podać inny mleczny produkt? Nawet choćby zwykle mleczko krowie wytłumaczyć że odciagnelas to z cycusia bo cycus jest chory i tylko w nocy ma mleko aż wkoncu odstąpić także w mocy ale rób to stopniowo. Ja odstawialam gdy dziecko miało 6miesicy a skończyłam na 7,5. Najpierw raz kiedyś dałam mm później coraz częściej. Lub spróbuj dać mm mimo że dziecko duże to łatwiej będzie Ci zejść z piersi na mm a później dziecko samo wyrośnie z modyfikowany :)

2018-12-25 14:33

Powiem Ci jak było u mnie. Z dnia na dzień to nie nastąpiło, tym sposobem możesz tylko doprowadzić do szoku u dziecka, a z tego nic dobrego nie będzie. Przede wszystkim musisz ograniczyć karmienie za dnia, spróbuj przerzucić ja na kubeczek i w nim podawać mleko modyfikowane. Może na początku nie będzie chciała, to nic, wtedy postaw kubeczek w zasięgu jej ręki i odmow cycusia mówiąc "mleczko mama wlała do kubeczka". I powtarzaj kilka razy. Jeżeli to nie poskutkuje spróbuj łyżeczka podać jej mleko z kubeczka ale tak, żeby cały czas widziała skąd mleko wzięłaś. Kolejna sprawa jest taka że najlepiej by było, gdyby Twój partner/ lub babcia czy dziadek zabrali ją gdzieś na weekend. Wiem że nie jest to łatwa rzecz ale może macie do tego możliwości. Ty zostajesz w domu i dziecko nie ma wyboru - w nocy musi dydac butle albo kubeczek jeśli chce mleka. U nas to działało, jak córka wyjeżdżała ze swoim ojciem do rodziców to zapominała całkowicie o cycu, nawet w nocy. Wróciła do domu i wtedy postanowiłam już jej nie dawać w nocy cycka (za dnia piła już z kubeczka). Pierwsza noc była ciężka, był płacz i dobieranie się do piersi. Jednak zamiast tego przytulałam ja i glaskalam po głowie. Usnęła. I potem już wszystko minęło. Cyc poszedł w niepamięć. Przede wszystkim nie smaruj piersi jakimiś dziwnymi rzeczami żeby zniechęcić dziecko ani nie mów że cyc ma Ala - dziecko możesz tym wystraszyć. Tłumacz dziecku że mamie skończyło się całe mleczko, że dzidzia wypiła mleczko z cycusia. Pamiętaj że karmienie to też dla dziecka czułość i zamiast piersi zaproponuj dziecku przytulanie, głaskanie, buziaki. dziecko musi wiedzieć że koniec z cycem to nie koniec z czuloscia od mamy. Trzymam kciuki !

2018-12-25 11:46

Ja bym Ci radziła stopniowo zmniejszać ilość karmień w dzień, a w nocy tak jak radzi mama_Hani spróbować dać w nocy. To napewno mniej stresujące rozwiązanie dla dziecka i przy odpowiednim zapewnieniu ''jakiś atrakcji '' dziecko nie zauważy, z e jeden raz mniej dostało mleko, a potem to już będzie dla niej norma. Ja tak robiłam z synem i teraz z córką w sumie można powiedzieć, że też - jest w wieku Twojej i od jakiegoś czasu mamy tylko dwa karmienia piersią - jak się przebudzi nad ranem i wieczorem przed spaniem. Kilka miesięcy jeszxze się może pokarmimy, a potem też najpierw zrezygnuje z jednego, a potem na spokojnie z drugiego. Twoja córa teraz tak często pije z piersi, że byłoby dla niej napewno dużym stresem, jakbyś to skończyła za jednym zamachem. Dobrze by było, jakbyś np kilka dni pod rząd wyszła na parę godzin i zostawiła ją pod opieką kogoś innego to tez by się może przyzwyczaiła, że o danej porze nie ma już mleka.

2018-12-23 23:57

U mnie co prawda nie było problemu.. ale moja Ciocia odstawiłam swoją córkę od tak po prostu.. tyle że Zosia ma 6 miesięcy. Po prostu zastąpiła jej pierś innym posiłkiem.. w waszym przypadku może spróbuj posmarować czymś sutki żeby małą zniechęcić. A próbowałaś dać córce kaszke na noc? Może by przespała noc po sytej kolacji.. spróbuj zamiast piersi dać jej się napić w nocy.