Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1138 Wątki)

Mam kilka pytań do mam które karmiły piersią...

Data utworzenia : 2013-08-23 23:12 | Ostatni komentarz 2014-07-24 10:24

A.Ludyw

6220 Odsłony
13 Komentarze

Moje pierwsze pytanie to na jakie mleko przeszlyscie?? Bo kupiłam nan ale widzę, ze małemu nie za bardzo chyba podchodzi.. Drugie pytanie to jak wtedy zaczął wyglądać wasz dzien, jak były rozplanowane posiłki?? Czy szybko udało wam sie zastapic mleko matki?? Czy podalybyscie mi przykładowy schemat karmienia w ciagu dnia u was?? Co mogę zrobić by choć w maly, procencie zastapic mu moje mleko??

2013-08-25 08:16

To prawda z mlekiem trzeba potestować. Dla każdego coś dobrego. Jedno będzie uczulać nasze malenstwo , a u innych dzieci reakcja alergiczna nie wystąpi. Tak wiec niestety czasami trzeba troszkę potestować aby trafić na to odpowiednie dla naszego skarba. Swojego mleka nie zastąpisz wiec mogę Ci doradzić tak jak w innym wątku karmienie mieszane, ale to będzie Twoja decyzja. Co do rytmu karmien, to tak jak dziewczyny ku napisały każde dziecko ma inne potrzeby wiec małymi kroczkami ustalicie wasz indywidualny schemat. Oczywiście na początku dzieck może źle reagować na butelkę, bo było przyzwyczajone do piersi, tak też będzie musiało nauczyć się nowej techniki karmienia. Zyczymy powodzenia o trzymamy kciuki.

2013-08-25 01:00

Myślę, że z mlekiem to troszkę trzeba po testować. Ponieważ, np. mój synek je Hipp bo po innych miał zatwardzenia nie mógł się wypróżnić. Natomiast wszystko zależy od dziecka standardowe mleko to bebilon 1.Czy chce Pani całkowicie przejść na mleko mm czy karmić mieszanie? Jeśli chodzi o ilość karmień to noworodek powinien zjadać 6-8 porcji na dobę. Najlepiej co 3 godziny. W zależności od wieku zwiększa się ilość ml. Z biegiem czasu dziecko samo reguluje sobie czy woli zjadać mniej a częściej, czy więcej a rzadziej. A w jakim wieku jest dziecko?

2013-08-24 13:44

Klaudia byłą dokarmiona mlekiem juz w szpitalu, nie wiem jakim cudem gdyż w domu była karmiona na zadanie i nie miałam tego problemu dopiero w okolicach 3 miesięcy podałam jej mleko mm. Kiedy zapytałam jeszcze w szpitalu o mleko jakie podać jeśli bedzie taka potrzeba, jakiej firmy jest najlepsze usłyszałam, ze wszystkie mleka mają zbliżony skład wiec każde bedzie dobre, ale przegladając różne fora różnie noworodki reagują na różne mleka. Kiedy zaczełam małą odstawiać od piersi początkowo rezygnowałam z posiłków w dzień, potem z rańszych i wieczornych na końcu oczywiście wszystko stopniowo, aby i u mnie laktacja się wyciszyła;) Jak karmiłam ;) nei patrzyłam na liczbę porcji na dobę, gdyż moja mała miała problemy z refluxem, pani doktor zaleciła mniej a częściej, więc w zasadzie było to karmienie na żądanie. Bo co zrobić gdy rozpiska na dobę wskazuje 6 posiłków a maleństwo zapłacze częściej;)

2013-08-24 11:53

Zależy ile dzieciątko ma. Im jest mniejsze tym łatwiej je przestawić na mm. Oczywiście na początku malec może wypluwać mm, mieć zaparcia, kolki. Niechęć do jedzenia może być spowodowana jedzeniem z butelki, jeśli karmiłaś samą piersią, bo to nowość dla dzidzi i musi minąć trochę czasu zanim się przestawi. Możesz spróbować połączyć swój pokarm i butelkę. Dziecko zna już twoje mleczko, więc nie będzie czuło się zakłopotane jedząc z butli. później zamienisz je na mm. Co do mleka, to NAN jest dobre-starszy syn od 5 miesiąca na nim jest. Bebilon też jest ok, tylko cena wyższa. Odradzam Hipp i Bebiko. Po Hipp mały robił zielone śmierdziuchy. Po Bebiko miał często zaparcia. Tabela karmień jest różna dla każdego dziecka. Mój syn ma rok i zjada tylko 150 ml mleka jednorazowo, ale za to częściej. Inne dzieci jedzą więcej, ale rzadziej. Twoja pociecha sama unormuje sobie rytm karmień. Niektóre dzieci po mm nie potrzebują być karmione w nocy, a inne owszem, nawet kilka razy. A swoją drogą: Czemu rozważasz karmienie mm? Jeśli wolno spytać oczywiście.

2013-08-23 23:19

Ja jak nie chcę karmić piersią, bo np. jestem po imprezie, weselu, urodzinach to daję małej bebilon1. Dawałam jej tyle ile chciała, zawsze jak była głodna. Nie miałam jakiś unormowanych godzin. Dawałam tak po 180, czasami zjadała mniej.