Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1165 Wątki)

Zbyt częste karmienie?

Data utworzenia : 2018-11-04 13:06 | Ostatni komentarz 2018-11-09 16:37

Aleksandra.Pawlowska

1108 Odsłony
15 Komentarze

Witam. Mam czteromiesięcznego synka. Od urodzenia karmie go piersią. Niestety mimo upływu czasu synek cały czas tak samo często domaga się piersi. Najdłuższa przerwa w karmieniu to 2,5 godziny w ciągu dnia . o 19:30 po wieczornym karmieniu to 3,5 -4godziny ,a po tym czasie już znowu co dwie godziny i tak do rana .

2018-11-09 16:37

Zalecamy oczywiście karmienie piersią na żądanie. Jeśli jednak maluszek non stop wisi na piersi, Pani ma obawy czy dziecko sie najada warto ocenić efektywność karmień przez doradcę laktacyjnego. Może uda się coś ulepszyć.

2018-11-08 17:47

mój synek na początku jadł nawet częściej, teraz już zdecydowanie rzadziej a ma ponad 5 mc-y i też jestem zdania, że w końcu to się ustabilizuje :)

2018-11-06 08:46

Karmie synka 13 miesięcy . Do 6 miesiąca jadł w dzień co 2 godziny a w nocy potrafił jeść częściej ;)

2018-11-06 07:14

Mleko z piersi szybciej się wchłania dlatego potrzebne są częste karmienia . Nie sugeruj się innymi . Ta dłuższa przerwa jest wręcz idealna i z tego co położna mówiła to dziecko powinno mieć jedną dłuższa przerwę czy to w dzień czy w nocy . Mój synek jak dostawał butelkę to w dzień miał przerwy 2,5h wiec u ciebie jak na pierś to jest super . Czasami właśnie też tak jak niżej napisane dziecko po prostu potrzebuje ciepła mamusi , przecież było tyle czasu związane z tobą , musi się przytulić do cycusia , poczuć bicie serca . To je uspokaja . Czasami też jest tak silny odruch ssania , dziecko nie je tylko po prostu zastępuje sobie smoczek . z czasem będzie lepiej , przerwy zaczną się wydluzac. A używacie smoczka ? Lovi ma bardzo fajne niezaburzajace odruchu ssania . Możesz spróbować podać chociaż sądzę że smoczek nie pomoże bo te przerwy na prawdę są ok .

2018-11-05 20:34

A próbowałaś odciągnąć mleko i karmić z butelki? Wtedy byś zobaczyła czy Maleństwo lubi sobie poleżeć przy piersi czy faktycznie tak wolno pije.

2018-11-04 18:49

Witaj:-) Dlatego aktualnym zaleceniem dla dzieci, które są na piersi jest "karmienie na żądanie" ponieważ jak wspominają dziewczyny, każde dziecko ma inne sposoby dozowania sobie pokarmu. Jedne dzieci żądają piersi raz na kilka godzin, inne mogą cały czas przy niej wisieć i jeśli widać, że dziecko się najada, moczy pieluszki, prawidłowo przybiera na wadze, to znaczy, że wszystko jest OK. A ile zazwyczaj trwa karmienie? Czy dziecko kiedy jest przy piersi widocznie przełyka pokarm? Nie placze, nie denerwuje się? Wędzidełko było sprawdzane? Chwyta dobrze brodawki, głęboko razem z otoczką? Jeśli tu nie ma zastrzeżeń to też bym się nie przejmowała. Ale zawsze jeśli coś Cie martwi możesz skonsultować z CDL, jeśli takiego masz gdzieś w pobliżu. Może ocenić czy dziecko prawidłowo ssie. Mnie pomógł smoczek, bo po prostu córka miała bardzo silny odruch ssania, niekoniecznie zawsze głód był tego powodem i dlatego smoczek załatwiał sprawę :-)

2018-11-04 16:42

A jesteś pewna, że maluszek na pewno pije, a nie tylko ssie pierś i cieszy się bliskością? Słyszałam, że u koleżanek dobrze działała weryfikacja częstotliwości poprzez wysyłanie partnera do dziecka. Mógł przytulić, ukochać, ale piersi nie dał, więc okazywało się, że maluch też się wyciszał, a nie potrzebował w danej chwili jeść. Ostatecznie dziecko budziło się coraz rzadziej, a mama miała możliwość odpoczynku.

2018-11-04 16:42

Jeśli mam pocieszyć cię to w końcu będzie lepiej ja przez pierwsze 2 miesiące ponad nie spałam WGL praktycznie bo mój syn tylko u mnie na klatce chciał spać każde odlozenie kończyło się pobudka i tak co 5 10 czy 15 mac min później było lepiej trochę w końcu maluch się wyreguluje dawaj na żądanie pierś przetrwasz to A z czasem będzie coraz lepiej.