Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1165 Wątki)

Dziwne zachowanie dziecka podczas karmienia

Data utworzenia : 2018-11-04 08:03 | Ostatni komentarz 2018-11-07 20:26

paulina060396

1274 Odsłony
11 Komentarze

Mam problem. Mianowicie moja córcia ma 3 miesiące i 11 dni. Nigdy nie miała kolek. Dwa tygodnie temu miałyśmy kryzys laktacyjny. Trwał 5 dni. Byłam wykończona, ale wszystko wróciło do normy. Jak przystawiam ja do piersi to pięknie łyka, nie ma problemów ze ssaniem, od początku ładnie łapie brodawkę wraz z otoczką. Mam wrażenie, że mam za mało pokarmu. Podczas karmienia leży na początku spokojnie, ale gdy już słabiej leci mleko i musi popracować to zaczyna się kręcić, napinać i marudzić. Wypluwa brodawkę i łapie lapczywie z powrotem. Przystawię do drugiej i jest tak samo. Nie wygląda na zagłodzoną, bardzo szybko przybiera na wadze, ale martwią mnie te zachowania pod koniec karmienia. Co to może oznaczać?

2018-11-07 20:26

O kurcze, dobrze wiedziec, to jak do 11 miesiaca nic nie bedzie to sie wybierzemy do dentysty

2018-11-07 13:41

Desiraya spokojnie dzieciom różnie wychodzą pierwsze ząbki u nas po 5 miesiącu jakoś wyszły jedynki dwie dolne. U koleżanki synka pierwszy ząb wyszedł po 2 miesiącu ale to rzadkość u niemowląt tak wcześnie żeby wychodziły. Większość dzieci między 6 a 12 miesiącem życia ma pierwsze ząbki więc spokojnie jest czas myślę że do roku spokójnie można czekać u koleżanki córki pierwszy ząb wyszedł jakoś po 11 miesiącu więc różnie to z dziećmi bywa niektóre zabkuja np od 4 miesiąca ale nic nie widać A ząb wychodzi powiedzmy w 10 miesiącu ale wcześniej już dawał znać o sobie tyle że nie przebił się. Z kolei u kuzynki był problem bo maluch zabkowal ale ząb nie chciał się przebić i po roku jakoś poszła do dentystki okazało się że kanalik nie chciał się otworzyć by ząb mógł wyjść i trzeba było pomóc .

2018-11-07 11:14

Moj syn ma juz ponad 9 miesiecy i tez zebow nie widac. Troche sie tym juz martwie. Rece ciagle w buzi, ale nie slini sie i dziasla nie sa spuchniete. Okolo 3 miesiaca sie slinil, tak jak pisaly Dziewczyny;)

2018-11-06 20:10

U mnie działa na zwiększenie ilości pokarmu kompot z jabłek . Obieram 2 jabłka i je gotuje z niewielką ilością wody i zjadam ..mleka mam na drugi dzień tyle że muszę odciągać bo mam twarde jak na początku karmienia . Co do zachowania to niestety mam podobnie i nie wiem o co chodzi . Mały bierze pierś i ssie a po chwili zaczyna ją szarpać i wypluwać i kończy się to wielkim płaczem ..

2018-11-06 16:32

Podzielam zdanie Aisa94. Moja córka tez w tym okresie zaczęła wszystko brać do buzi i się ślinić, ma 7,5 miesiąca, a ząbka nie widać :-) około 3 miesiąca zaczyna się produkcja śliny, której dziecko nie umie połykać. A rączki w buzi, to poznawanie otoczenia, badanie siebie, pozniej będą i stópki gryzione, nie ma czym się przejmować, niech sobie ciumka :-)

2018-11-06 10:50

Paulina to nie muszą być oznaki ząbków około 3 miesiąca slinianki zaczynają mocno pracować stąd maluch zaczyna się slinic mocno A te rączki w buzi normalne maluch poznaje świat właśnie ogarnia że ma rączki i że może coś dotykać że ma buzię więc wsadza rączki do buzi

2018-11-06 10:25

Właśnie zdałam sobie sprawę z tego, iż prawdopodobnie zaczyna się ząbkowanie. Ślini się i wkłada piąstki do buzi.

Konto usunięte

2018-11-05 02:34

Paulino, tak jak dziewczyny sugerowały, to pewnie skok. Nie martw się tym bo kilka takich jeszcze przed Wami. Uzbrój się w cierpliwość. Łagodniej przez to przejdziesz jeśli będziesz wypoczęta - wtedy tez nie będziesz szybko się denerwowała i trąbiła cierpliwości. Drzemaj jak najczęściej możesz, najlepiej z dzieckiem. Gdy jesteś wyspana to tez mleko inaczej wypływa i w bardziej zadowalających nas ilościach. Stres, zmęczenie i niewyspanie hamuje laktację. Dlatego, relaksuj się i odpoczywaj. Agata, zaproponowała Ci ciepłe okłady - potwierdzam, to bardzo dobry sposób na przyspieszenie wypływu mleka. Ja osobiście wolałam wziąć gorący prysznic tuż przed karmieniem, kieruj przez około 5-10 minut dość ciepły strumień widy na piersi i karm bezpośrednio po tym. Jeśli wolisz okłady to przydatny może się okazać termoforek z pestkami wiśni- można taki zamówić na stronie bebi klubu. Aby zwiększyć laktację. Proponuję Ci picie naparu z łuski kakaowej z dodatkiem mleka zwierzęcego lub roślinnego (ja dodaję sobie sojowe lub migdałowe -migdałowe jest źródłem wapnia). Dodatkowo możesz tez pić napar z anyżu - podobno poprawia smak mleka przez co małych chętniej pije pierś rozkręcając laktację. Agata wspomniała pracę z laktatorem. Skuteczna jest metoda odciągania 7-5-3. Najpierw odciagasz 7 minut z każdej piersi, potem po 5 i na koniec z każdej po 3. Odciągnięte mleko możesz podawać dziecku w butelce antykolkowej niezaburzającej odruchu ssania (u nas znakomicie spisuje się Lovi) lub możesz morozic na czarną godzinę albo dodawać do kąpieli.