Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1165 Wątki)

Wydzielina z piersi po zakończeniu karmienia piersią

Data utworzenia : 2018-08-25 15:46 | Ostatni komentarz 2018-08-31 16:21

Bławatkowa2015

9430 Odsłony
9 Komentarze

Witam serdecznie. W kwietniu 2018 przestałam karmić synka. Karmiłam go piersią dokładnie 3 lata i 3 miesiące. Mimo iż nie karmię już 4 miesiące to z piersi wydobywa się żółtawo - biała wydzielina z domieszką tłuszczu. Czy to naturalne? Pozdrawiam.

2018-08-31 16:21

Dzień dobry, To zupełnie normalne, może tak być przez kilka, a u niektórych kobiet nawet kilkanaście miesięcy po odstawieniu dziecka od piersi.

2018-08-31 08:29

Również gratuluję długiego karmienia piersią ;) Tak jak dziewczyny piszą taka wydzielina nie powinna martwić po tak krótkim czasie od zastopowania laktacji :) Można pić szałwie, metę, jeść ananasy, częściej pietruszkę ;) pomaga hamować laktacjie; )

2018-08-31 06:43

Podziwiam długą drogę mleczną. Ja córkę już karmię tylko od 19 przez noc - srednio 3-4 karmienia na noc. W dzień podaje 2 x mm bo po prostu już nie mogłam wytrzymać z karmieniem tak się wierciła, kopała, drapała, gryzła i nie raz w nosa dostałam - po prostu się już bawiła piersią i strasznie mnie to wymęczyło. A w nocy je ślicznie. :d Odnośnie piersi to właśnie tak może być. Zanim prolaktyna wróci do normy trochę musi to potrwac, więc jakieś tam resztki pokarmu są wydalane. Mi Pani doktor zaleciła, że jeżeli postanowie na dobre odstawic córkę to 2 razy dziennie pić szałwię. Ona hamuje laktację.

2018-08-27 13:44

Normalna sprawa, od kwietnia wcale nie minęło jakoś dużo czasu, także daj go sobie i swoim piersiom. Możesz pić szałwię właśnie. Gratuluję tak długiej drogi mlecznej :)

Konto usunięte

2018-08-26 13:25

Normalny proces, który toczy się w organizmie i wszystko potrzebuję czasu aby się unormować. Jeśli nie ma żadnych niepokojących objawów to trzeba po prostu przeczekać. A jeśli coś Cię niepokoi to najlepiej idź na konsultacje do położnej bądź lekarza

2018-08-25 21:07

Zgodzę się z dziewczynami, to normalny proces. Karmiła Pani bardzo długo i też to musi potrwać, zanim piersi przestaną produkować pokarm. U jednych dłużej, u innych krócej :-) W przypadku mam, które karmiły piersią przez dłuższy czas i do samego końca tego pokarmu było sporo, może to trwać od wielu tygodni do wielu miesięcy. Na tym etapie oczywiście normalne też będą wahania nastrojów z powodu spadku prolaktyny i oksytocyny, także samopoczucie niestety może być gorsze, ale wszystko się unormuje :-) Gratuluję tak długiej przygody z karmieniem :-)

2018-08-25 20:07

Dużo zależy od poziomu prolaktyny mi znikło po roku moja siostra nie karmić już półtora roku i jeszcze ma. Jeśli Ci to nie przeszkadza to samo zaniknie, można stosować też zioła o których dziewczyny pisały lub tabletki na wyhamowanie laktacji ale na tym etapie to już hormony myślę, że nie mają sensu.

2018-08-25 18:35

Dokładnie mleko w piersi może jeszcze pozostawać wyhamowanie laktacji to nie jest niekiedy takie proste bo u każdej inny czas jest potrzebny warto pić szalwie hamujaco działa na laktacje i miętę, mięta działa też hamujaco na laktacje ale szalwia ma dużo silniejsze działanie hamujace na laktacje niż mięta. To może zająć kilka miesięcy nawet bo nawet można zrobić relaktacje po 4 miesiącach niekiedy więc na zanik kanalikow laktacyjnych trzeba trochę poczekać bo wiadomo tworzyły się w ciąży przez dość długi okres więc też trzeba dac czas aby znikły A jakby coś niwpokoilo zawsze można spytać ginekologa powinien rozwiać wątpliwości. Ale ogólnie trzeba czasu o warto się wspomóc produktami hamującymi laktacje