Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1165 Wątki)

długie karmienie piersią

Data utworzenia : 2018-08-06 09:56 | Ostatni komentarz 2018-08-10 22:18

kanka91

1127 Odsłony
19 Komentarze

Cześć, jestem tu nowa:) miło mi Karolina. Chciałabym Was zapytać jak sobie radzicie z komentarzami osób trzecich dotyczących "długiego karmienia piersią" Wiadomo, raczej "olewam" takie komentarze, ale ileż można??? Macie jakieś sprawdzone odpowiedzi? W zasadzie nie rozumiem jak można mieć jakiekolwiek obiekcje w tej materii, tym bardziej że moje dziecko ma 14 msc więc nie jest to jakiś strasznie długi okres, jednak się zdarzają niestety. Z góry dziękuje za każdą radę :)

2018-08-10 22:18

Bo właśnie takie długie KP, to powinien być powód do dumy, a nie do unikania rozmów na ten temat i tłumaczenia się dlaczego i po co :-)

2018-08-10 21:35

Oby to się zmieniło i społeczeństwo zmieniło tok myślenia o kp :) Moja mama też mi kiedyś mówiła ze mam chude mleko ale to przy pierwszym synku ;) jak się naczytalam forum to jej przekazała wiedzę i juz mi nic nie mówi :D teraz za to się chwali ze karmie piersią koleżankom :)

2018-08-10 11:18

Mniej więcej odkąd córa skończyła rok to słyszałam na okrągło, że po co, że jest duża, że to już nie jest wartościowe mleko itd. Robiłam swoje, karmiłam prawie 2 lata i absolutnie nie żałuję, drugą córcię też chciałabym karmić jak najdłużej :)

Konto usunięte

2018-08-08 04:25

Agata, być może będzie łatwiej dzięki podwyższaniu świadomości społeczeństwa i nie tylko kobiet. Choć z drugiej strony znam kilka młodych dziewcząt, które nie karmią piersią i to nie z przyczyn zdrowotnych. Jedna koleżanka ze względu na wykonywany zawód fotomodelki martwi się o zniekształcenie piersi co może zdyskwalifikować jà z zawodu, który do tej pory wykonuje. Znam też dziewczyny, które uważają, że karmienie piersuą nie jest higieniczne. Uważam, ze kampanii promujących karmienie piersią powinno być więcej, właśnie z tego powodu

2018-08-07 22:37

Ja myślę, że już nasze córki będą miały lżej z tym karmieniem, bo do tego czasu powinny te wszystkie dawne mity pójść w niepamięć. Oby tak było :-) a na tę chwilę trzeba sobie jakoś radzić, oczywiście starszej osobie najlepiej grzecznie odpowiedzieć. Nasze mamy czy babcie miały często utrwalane w świadomości hasła niewartościowego pokarmu. Ciężko to im wytłumaczyć i zmienić ich poglądy, także najlepiej ignorować, jeśli taka osoba nie zrozumie.

2018-08-07 13:11

Karm ile chxesz ty i dziecko :) nie przejmuj sie komemtarzmi zawsze znajdzie sie ktos to sie wtraca i daje 3 grosze choc nie poeinien bo to nie na miejscu.

2018-08-07 11:29

Wiele mam jest zdania że nikt postronny nie powinien się wtrącać w KP jednak rzeczywistość jest inna ;)

Konto usunięte

2018-08-07 11:08

Jestem zdania, że powinno się karmić tak długo jak zaleca WHO. Jeśli oczywiście maluszek sam wcześniej się nie odstawi. Przecież mleko jest podstawowym pokarmem to dlaczego mam zrezygnować z piersi na rzecz mm? Co do komentarzy, nie lubię się tłumaczyć, możesz się uśmiechnąć, odpowiedzieć że taki długi czas jest zalecany, a możesz wykorzystać komentarz na temat żałowania widy :) - Twoja odpowiedz zależy od Twojego charakteru, podejścia do sprawy i oczywiście rozmówcy. Bo babci bym tak nie odpowiedziała :)