Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1165 Wątki)

Nietolerancja, alergia, refluks, nadmiar bodzcow???

Data utworzenia : 2018-07-25 07:28 | Ostatni komentarz 2018-07-27 13:47

Roksana -1993

3169 Odsłony
12 Komentarze

Cześć dziewczyny. Jakiś czas temu dzielnie wspieralyscie przy powrocie do kp z karmienia mieszanego. Udało się. Niestety pojawily się problemy. Corka 10 tyg i 4 dni. Opiszę Wam pokrotce objawy: Male przyrosty 110-120 g tyg Cuchnace wzdecia bardzo dużo, wybudzają, powodują płacz Kwasny zapach z ust - stop, biały nalot Kupy plynne brazowe swiecace jednolitej konsystencji raz na 3 dni - odczyn kwasny, wszystkie włokna strawione, brak jaj pasozytow, dużo w nich babelkow Bardzo duży slinotok - ubranka zalane, slina leci ciurkiem, szczegolnie gdy corka się czymś zainteresuje. Nadpobudliwosc nerwowosc placzliwosc, rozdraznienie - dziecko chce być cały czas noszone na rekach, wierci się w nocy, postekuje, sapka. Duzo nie ulewa. Czesto sie wygina, lapie za ucho wklada rece do buzi. Na obcych bardzo zle reaguje-na widok dziadkow placze, w nowych miejscach dostaje spazm. Ja nie jem nabialu, ani pochodnych, pszenicy, owocow oprocz jablek. Niestety co bym nie zjadla gazy sa, raz się zdarza ze jest dobrze, drugiego dnia masakra. Raz przespi w wózku 2,5 h. Marudzi na zmiany jakiekolwiek. Juz nie wiem co mam myslec, dostalam nutramigen, ale tak bardzo szkoda mi piersi, chcialabym zrobic prowokacje i zobaczyc o co chodzi, ale boje sie ze zaniknie mi pokarm. Niestety objawy sie pogarszaja. Jestesmy pod kontrola pediatry, ale idziemy do innego, bo juz mam dosc...wyprobowany debridat, espumisan, biogaia, czopki viburcol, teraz podaje kolzym. Opadam z sil...poradzcie cos :(

2018-07-25 15:27

Roksana, u takich maluchów może być nietolerancja laktozy związana z niedojrzałością układu pokarmowego. Choć jeśli po tych kropelkach nie ma poprawy, to jednak chyba raczej nie to. Badań w tym kierunku raczej się nie robi. nie jest to generalnie powód do niepokoju, z czasem powinno samo przejść. Wiadomo że opis to nie to samo co obserwacja bezpośrednia dziecka, ale z Twojego opisu naprawde nie wynika nic niepokojącego - ot, standardowe niemowlę z niedojrzałym jeszcze układem pokarmowym i może bardziej wrażliwe i tyle :). Nawet jeśli wcześniej na dziadków tak nie reagowała, to to wynika też z tego, że noworodek ma bardziej "przytłumione zmysły" i generalnie nie poznaje jeszcze osób, a w wieku Twojej córeczki już tak, wię to też jet jak najbardziej normalne. Tak jak pisałam skonsultowałabym też kwaśny zapach z ust i nalot w buzi, żeby wykluczyć jakąś infekcję ewentualnie podpytać lekarza pod kątem refluksu i to wszystko. Jak się okaże, że jet w tej kwestii ok to po prostu ciesz się macierzyństwem i nie martw tyle - dzieci tak mają ;).

2018-07-25 10:17

Mam wielka nadzieje że to niedojrzalosc..podaje córce kolzym-to samo co delicol tylko bez sacharozy. Probujemy klasc na brzuszku, ale 5 min i córka się denerwuje steka i placze, nawet nie ma sily się mocowac czasami. Kwasny zapach z sliny pojawil się niedawno, nie skonsultowalismy tego jeszcze z pediatra. Planuje jeszcze zrobić posiew kalu i moczu. Jakie badanie poleca się przy nietolerancji laktozy? Najbardziej skuteczne? Czasem mam ochote już do szpitala pojechac niech zrobią wszystkie badania, bo wyrzucamy co 2 tyg kase za wizyty a poprawy brak..

2018-07-25 09:46

Roksana, tak jak pisala Mama_gratki, może trawienie laktozy jest problemem? Próbowałaś kropelek delicol? One zawierają enzym trawiący laktoze. Skoro jest dużo wzdęć polecam Ci rurki windi do odgazowywania, opinie na ich temat są podzielone, ale nas nie raz ratowały i przy jednym dziecku i przy drugim, jak dla mnie must have. Oprócz tego oczywiście masaże koniecznie zgodnie z ruchem wskazówek zegara i kładzenie na brzuszku. To moze po prostu być niedojrzałość układu pokarmowego. Przyrosty są jeszcze na granicy normy, moja córa tez takie miała. Ślinienie w tym wieku to norma, tak samo jak kwaśny odczyn kupki, marudzenie tez nie musi oznaczać nic złego i najczęściej nie oznacza, to tylko my rodzice myślimy, że da się jakoś łatwo wyeliminować jego przyczynę; ). Jak dla mnie jedynym niepokojącym objawem jest kwaśny zapach z ust i biały nalot w buzi. Co lekarz na to powiedział? Kwaśny zapach z ust mógłby faktycznie sugerować refluks, możesz spróbować układac core na poduszce klin albo podłożyć coś pod nogi łóżeczka. Karmiąc dalej piersią i postaraj się nie stresować :)

Konto usunięte

2018-07-25 09:26

Ślinotok: W tym wieku wykształcają się ślinianki, dziecko jak najbardziej będzie się śliniło. Wzdęcia: Ćwiczysz regularnie nóżki do brzuszka, masaż najlepiej z balsamem/oliwką, rowerek, okłady (ciepła Pielucha lub ciepły termofor)? Efekty są gdy te czynności wykonuje się systematycznie. Ja nóżki do brzuszka wykonuje około 4 razy dziennie. Dodatkowo układaj dziecko na brzuszku. Ciągły płacz i drażliwość może być spowodowane refluksem. Odbijasz malucha? Materacyk powinien być podwyższony od strony główki. Jak dziecko ołacze leżąc, weź je do odbicia i pospaceruj, może o to chodzi. Spróbuj też pozycję na samolot. Czy wykonywaliśmy badanie wykluczające nietolerancję laktozy?