Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1134 Wątki)

pomocyyy

Data utworzenia : 2013-07-31 22:07 | Ostatni komentarz 2013-08-01 19:19

justyna.kulas

5067 Odsłony
4 Komentarze

wypilam za duzo mleka dziecko moje od tego dostalo powaznych wzdec .ile godzin musi minac aby zle mleko odeszo

2013-08-01 19:19

Najczęściej przy wprowadzaniu nowego pokarmu zaleca się odczekanie minimum 3 dni i obserwowanie reakcji dziecka. Natomiast przy nietolerancji mleka krowiego jeżeli obserwuje Pani niepokojące objawy najlepiej początkowo ograniczyć nabiał do sera czy jogurtu naturalnego (przez kilka dni nie pić mleka). Jeżeli jednak to nie pomaga trzeba na jakiś czas wykluczyć białko krowie (miesiąc lub dwa). Następnie ponownie spróbować spożywać białko. Ale proszę karmić nadal piersią. Proszę podać dziecku espumisan lub inne kropelki na wzdęcia, układać na brzuszku, by przy ucisku dziecko się odgazowało. Proszę uważać na koperek bo na niektóre dzieci działa wzdymająco.

2013-08-01 11:27

Z tego co pamiętam jeśli chodzi o reakcję alergiczne mogą wystąpić nawet do 3 dni, oja mała w wieku noworodkowym jak i niemowlęcym bardzo dużo płakała, ja karmiąc piersią dużo produktów musiałam odrzucić głównie produkty mleczne nie wspomnę o słodyczach;) Warto przyglądac się temu co jemy, bo nawet nie które owoce potrafią źle wpływać na dziecko. Sa kobiety które mogą jeść wszystko a dzieciom nic nie jest, ja niestety do nich nie należałam w późniejszym czasie mała przeszła na mleko pepti, nie napisałaś ile ma twoja dzidzia wiec cieżko co kolwiek tutaj doradzać ja z każdą pierdołą leciałam do lekarza ;) nawet kropli przeciw kolkowych bałam sie dawać na własna rekę wówczas po konsultacji z lekarzem dobierałyśmy odpowiednie dla małej. Warto sobie zrobić na kartce podział na produkty wzdymające i alergizujące najbardziej i obserwować malucha jak reaguje na dany produkt ( potem łatwiej będzie przy rozszerzaniu diety)

2013-08-01 09:33

Zrobiłabym tak jak pisze lipka166, podałabym dziecku kropelki na wzdęcia. I wyeliminowałabym mleko krowie z diety swojej. Ja piłam do herbaty mleko kozie. Do kawy go nie polecam, bo jakoś gorzej smakuje. Oczywiście najpierw odczekaj z dzień lub dwa. Podobno w ogóle lepiej zjadać białko przetworzone-jogurty, kefiry.

2013-08-01 08:34

No nie wiem czy tutaj trzeba brać pod uwagę godziny, a nie przypadkiem dni, czy tygodnie, ponieważ opinie na ten temat są podzielone. Piszą, że alergen w naszym pokarmie może się utrzymywać nawet do miesiąca, ale powiem szczerze, że nie wiem czy to prawda. A ile miesięcy ma Twoje dziecko? Może spróbuj poda krople na wzdęcia, lub też herbatke koperkową. Pozdrawiam i życzę powodzenia.