Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1135 Wątki)

Co robić, gdy maluch chce ssać tylko z jednej piersi?

Data utworzenia : 2018-07-04 20:23 | Ostatni komentarz 2020-05-31 22:59

Redakcja LOVI

5644 Odsłony
116 Komentarze

Zdarzają się dzieci, które upodobają sobie tylko jedną pierś i tylko z niej chcą ssać mleko. Takie zachowanie może niepokoić mamę, dlatego warto jak najszybciej znaleźć i wyeliminować przyczynę problemu. Dowiedz się, co może powodować, że maluch chce ssać tylko z jednej piersi i jak temu przeciwdziałać.

2018-07-09 23:40

Ja starszego synka od ukończenia roczku karmiłam tylko prawą piersią. Od początku w zasadzie ją faworyzowal a przy lewej denerwował. Zawsze zaczynałam więc od tej mniej lubianej, początkowo nie chciałam karmić tylko jedną, bo wkrecilam sobie że na jednej nie da rady i dlatego długo zajęło mi podjęcie decyzji o wyłączeniu z karmienia mniej lubianej piersi. Efektem tego że mniej ją lubił było to że widocznie była sporo mniejszą. Ale mi to jakoś szczególnie nie przeszkadzało:) Po roku gdy już zjadał większe porcje normalnego jedzenia postanowiłam że nie ma co się męczyć i stresować dziecka już tą jedną mu wystarczy (z perspektywy czasu myślę że powinnam była to zrobić dużo wczesniej). Nie było to związane z ulozeniem bo karmić z pod pachy czy na leżąco również było widać że woli z prawej. Nie miał też żadnych schorzeń czy wad w napięciu miesniowym. Wydaje mi się że mleko w tej piersi wyplywalo wolniej. Potwierdza tą teorię również zachowanie młodszego dziecka. Ma obecnie 3miesiace i zaczyna od jakiegoś czasu fochać się na lewą pierś. W szpitalu i przez pierwsze 2miesiace wolał właśnie ją , wolniejszy wypływ sprawiał że nie krztusił się i mógł spokojniej łykać. A obecnie preferuje prawą, dokładnie jak brat. Po chwili szybkiego pierwszego wypływa s lewej zaczyna się denerwować podczas karmien w dzień i jestem zmuszona przełożyć do prawej piersi z której zajada ślicznie. Tak więc coś czuje że tym razem pozostawienie tylko prawej piersi do karmienia wydarzy się szybciej ;) Jedynie podczas nocnych karmień z obu.piersi ładnie zjada. Ale wiele kobiet wykarmiło swoje maluchy jedną piersią od początku czy też prawie początku i super. Nie ważne czy jedną czy dwie :) gdyby nie było to możliwe to kobiety po usunięciu jednej piersi np w wyniku choroby od razu byłyby na straconej pozycji a tak nie jest i mogą z powodzeniem karmić jedną.

2018-07-09 13:23

To już zależy od dziecka czy taka pozycja będzie mu odpowiadać czy też nie.

Konto usunięte

2018-07-09 12:40

A może zmiana pozycji, np na leżąco pomoże, wtedy dziecko jest wyluzowane i akurat załapie

2018-07-09 10:39

Są dzieci które sobie patrzą tylko jedną pierś i tylko z jednej piersi piją. Żadne próby przystawiania zmieniania pozycji nic nie daję. Jedyne co się to karmienie z jednej piersi albo karmić z jednej ulubionej przez dziecko piersi, a z drugiej ściągać mleko i podawać z butelki. Znam kilka takich przypadków. Trzeba znaleźć odpowiednie dla siebie i dziecka rozwiązanie.

Konto usunięte

2018-07-06 15:45

Z ulubioną stroną główki niestety jest spory problem i należy to korygować już od pierwszych dni. Zaniedbanie miże później przejawiać się w przykurczu, asymetrii i zniekształconej główki.

2018-07-06 15:13

Aisa, no bo faceci (lub większość z nich) dopiero zaczynają się interesować tematem, jak już dziecko jest na świecie i nie mają za bardzo pojęcia o karmieniu, dlatego powtarzają jakieś zasłyszane, nie do końca dla nich zrozumiałe teorie :-) u mnie też tak było, ale również się zmieniło :-) Mama_mysz sluszna uwaga. Od początku wszystko, co budzi nasz, nawet delikatny niepokój, warto kosultować z położną, czy lekarzem. Zawsze lepiej się upewnić, czy coś jest normą, czy tez nie i takie wczesnie wychwycone nieprawidłowości, wiele łatwiej rehabilitowć.

2018-07-06 13:39

Z moim Olkiem mieliśmy ten sam problem. U nas wyniknął on z asymetrii i był jednym z jej symptomów, przez które zgłosiłam się do pediatry. Okazało się, ze słusznie. Jesteśmy teraz po ponad dwóch miesiącach rehabilitacji i wyszliśmy na prostą. Fakt, mały nadal preferuje jeść z lewej piersi, Ale już tak nie protestuje na prawą. Dlatego, dziewczyny, obserwujcie swoje dzieciaczki, bo im są mniejsze, tym szybciej i łatwiej można skorygować jakieś nieprawidłowości :)

2018-07-06 08:23

Agata fakt warto pilnować by dziecko spało jeśli śpi na boku w każdym razie by spało na tym boku na którym było karmione aby później na drugim boku leżało i jadło i później spało bo fakt dzięki temu dziecko odpoczywa od tego wylezanego wcześniej boku bo na drugim je :) Agata ja to wiedzialam od początku że mleko najlepsze i ze dzięki temu synek będzie zdrowszy mój mąż z kolei twierdził że pokarmie 3 miesiące maks 6 i mm a ja powiedziałam mu ze żadnego mm bo po co jak mam swój pokarm i jest zdrowszy w każdym razie przekonałam go zrozumiał że mm wcale nie jest takie dobre i teraz już wie że duzo lepsze przy okazji wspiera mnie i jest dumny jak to powiedział bo jego siostry o mm gadały i stąd od nich miał przekonanie że mm takie super niby a i powiedział że podziwia mnie też że pomimo że na początku był sceptyczny że go przekonałam i ze ogilnie dałam radę :)