Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1165 Wątki)

butelka Medela Calma a karmienie piersią

Data utworzenia : 2018-06-30 19:53 | Ostatni komentarz 2018-07-04 09:06

EwelinANowaK

2885 Odsłony
24 Komentarze

Witam. Ostatnio zakładałam wątek dot. odrzucenia przez moją córkę piersi. Czy któraś z mam używała butelki Calma z firmy Medela? Ponoć dzięki niej łatwo można wrócić do karmienia piersią. Kupiłam ją i czekam na przesyłkę. Postanowiłam, że odatawię zwykłe butelki i będę używać tej, ponieważ nie zaburza odruchu ssania. Poza tym czytałam opinie i jedna z nich mnie zaskoczyła. Pewna mama miała ten sam problem co ja i zaczęła używać tej butelki a po kilku użyciach dziecko z powrotem przekonało się do piersi. Co o tym sądzicie? Macie jakieś doświadczenia? Pozdrawiam!

2018-07-04 09:06

Czytałam właśnie, że jak dziecko pierwszy glod zaspokoi butelką, jeat zrelaksowane, to wtedy najlepiej próbować delikatnie wyjąć butelkę i wsunąć pierś. Najważniejsze to nie dawać piersi gdy bardzo głodne, zdenerwowane bo wtedy będzie się bardziej złościło, że nie leci tak szybko.

2018-07-03 22:43

No dziś nie wiem co jej się stało, ale po kąpieli jadła z cycusia :) trochę musiałam dać z butelki, ale wyciagałam i z zadowoleniem cmokała ode mnie. Na butelkę jeszcze niestety czekam :/ bo zamówiłam przez Internet. O sns słyszałam, ale nie próbowałam.

2018-07-03 22:19

Ewelina a probowalas np zestawu do karmienia zastepczego sns może tak się przekona żeby jadła po prostu będzie lecieć ale też musi ssać jakby pierś z taką rurka co się podłącza do ciała i leci wraz z ssaniem i stopniowo np z tego zestawu zejść do samej piersi może to też jakieś wyjście mam koleżankę która tak właśnie wróciła do kp :)

Konto usunięte

2018-07-03 22:08

A ja uważam, że da się orzyzwyczaić. Jak dziecko przegryzie i leci a przy piersi musi się napracować. Próbowałaś karmić calmą? Ciekawa jestem czy będzie jadła bo faktycznie jest zbliżona do piersi

2018-07-03 21:12

Ewelina widać, że się starasz, pomysł, bluzką bardzo kreatywny :D co do przyzwyczajenia do butelki, to mam zdanie lekarza. A położna jak tłumaczy odrzucenie piersi w takim wypadku?

2018-07-03 19:16

marieee89, a czy Twoja kolezanka również uzywa tej butelki? jak jej idzie? uwierz mi, że staram się ją przystawiać cały czas, ale strasznie się wścieka :/ wycielam nawet dziurę w bluzce :D i wystawiłam przez dziurę butelkę :D chciałam zamienić podstępem na cycusia, ale od razu wiedziała o co chodzi :/ w dzien jak ma drzemki to śpi na moim łóżku i jak widzę, że się budzi to kładę się obok i wtedy udaje mi się karmić ją na lezaco. inaczej się nie udaje :( dziś byłam jeszcze raz u lekarza i stwierdził, że to cwaniara i nie bedzie chciala juz cycka a polozna powiedziała mi, że nie ma czegoś takiego jak przyzwyczajenie do butelki. Zwariuje.

2018-07-03 17:43

Droga autorko postu, butelka Calma będzie najlepszym rozwiązaniem w Twoim przypadku kiedy dziecko odrzuciło pierś. Moja koleżanka jest obecnie w takiej samej sytuacji. Po pierwsze staraj się jak najczęściej przystawiać dziecko, po drugie - kiedy już karmisz butelką, zamieniaj na sutek - tak by dziecko chwyciło pierś. Po trzecie jeśli używasz smoczka, delikatnie go wyciągaj i wsuwaj pierś. Moja Zuza miała 4 miesiące kiedy odrzuciła pierś, karmiłam następne pół roku ściągając (o zgrozo!) ręcznym laktatorem i każdorazowo podawałam. Koszmar :( Trzymam za Ciebie kciuki.

2018-07-03 17:30

Sprawdziłam jeszcze raz. Tylko va początku kropelka się pojawiła a tak to nic nie leci.