Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1165 Wątki)

Rośnie w piersi i zastój

Data utworzenia : 2018-06-17 15:21 | Ostatni komentarz 2018-06-27 21:32

A.Szatkowska

2322 Odsłony
7 Komentarze

Witam serdecznie. Mój maluch ma 6 miesięcy jest karmione piersią, waży 7400. Jakiś czas temu zrobił mims1ie zastój i zapalenie piersi. Antybiotyk nie pomagał po czym okazało się ze mam 4 rośnie w piersiach. Miałam wykonany zabieg nacięcia piersi i opróżniania treści ropnje. Jednakże zastój utrzymuje się nadal. Zabieg miałam wykonany 31mają. Miałam kilka spotkań z doradcą laktacyjnym która pomogła mi trochę rozmowac zastój.posiadam laktator lovi. Obawiam się ze od tego tak dlugo urzymujacego się zastoju znów może zrobić się zapalenie lub coś gorszego. Zaznaczę że przystasiam małego czestomso,piersi karmiw spod pachy. Masuje i odciagam nadmiar pokarmu.oraz robis ciepłe okłady. Zastój już jest niewielki w porównaniu z tym co było. Pytanie moje co zrobić żeby uporać się z zastojwem i żeby nie zrobił się kolejny.,

2018-06-27 21:32

dobry stanik to podstawa - czy to przy karmieniu piersią czy też jeszcze w ciąży...po rpsotu musi być on wygodny.....ja swego czasu pamiętam, ze nosiłam ten stanik sportowy długo lub górę od stroju kąpielowego...co do masażu piersi - trzeba umieć go zrobić. ja robiłam cały czas przy pierwszej i drugiej, ważne by pamiętać że taki masaż nie na sucho - ja używaąłm co tam miałam od ręką czy to jakiś mocno nawilżający krem albo oliwka...mi takie masaże dużo pomogły

2018-06-27 09:50

Zastój najczęściej robi się wtedy, kiedy jakiś fragment piersi nie jest prawidłowo opróżniany. To co robisz jest moim zdaniem bardzo dobre, zresztą sama piszesz, że widać efekty. Spróbuj może jeszcze innych pozycji karmienia i podczas odciągania pokarmu delikatnie rozmasowuj miejsca z zastojem tak jakbyś próbowała przesunąć zalegający pokarm - przed samym odciąganiem rozgrzej piersi pod prysznicem.

2018-06-20 21:48

Mamy z tego typu problemami nie powinny nosić obcisłych biustonoszy (biustonoszy i tkanin syntetycznych), ponieważ mogą one naciskać kanały mleczne i nie przepuszczają powietrza, powodując rozwój bakterii. Wskazane wietrzenie piersi jak tylko jest to możliwe.. Przed podaniem umyć piersi ciepłą wodą i delikatnie osuszyć czystym ręcznikiem. Po karmieniu należy wypłukać je z pozostałości mleka (bez mydła) i wysuszyć. Co do laktatora, to owszem warto nim opróżniać pierś, chociaż najlepsze będzie zawsze prawidłowo ssące dziecko. Jednak trzeba uważać na to, aby prawidłowo pracować laktatorem, zgodnie z instrukcją, bo nim też można narobić sobie problemów, uszkodzić kanaliki mleczne, co też prowadzi do takich powikłań. Co do masażu, to jeśli robisz go sama, to najlepiej pod prysznicem, gdy piers jest ogrzana, delikatne ruchy w kierunku brodawki. Inaczej też możesz narobić sobie większych problemów. Karmienie w różnych pozycjach, nie tylko spod pachy, ale tak aby dziecko masowało dolną częścią jamy ustnej, miejsce gdzie stoi mleko. Można stosować NO SPĘ, która działa rozkurczowo na kanaliki mleczne i może pomóc w odejściu skrzepu z mleka. Okłady z zimnych liści kapusty na noc. Dobrze się odzywaj, unikaj stresu, pij dużo płynów, wysypiaj się, bo to też ma wpływ. Jeśli problem nie zniknie, poradziłabym się innego lekarza.

2018-06-18 23:56

można też okłady z szałwii na piersi robić ma działanie przeciwzapalne ale tylko okłady. z tą lecytyna też możesz spróbować ona rozrzedza pokarm dzięki czemu łatwiej można ściągnąć mleko i mkzna spokojnie wziąć przy karmieniu z tego co pamiętam 2000 jednostek można. i pozycję dobrać trzeba tak by w lini broda nosek był kanalik w którym jest zastój.

2018-06-18 23:07

Pozycja karmienia zależy od tego w którym miejscu masz zastój. Musisz dziecko tak przystawiać, żeby broda dziecka była w miejscu zastoju. Przed każdym karmieniem bierz ciepły prysznic ułatwi on wypływ mleka z kanalików, możesz w czasie karmienia wziąć pod pachę ciepły termofor też będzie działał tak samo. Przystawiaj maluszka jak najczęściej do piersi z zastojem chyba Hafija polecała dwa karmienia z chorej i jedno ze zdrowej piersi. Aisa dobrze podpowiedziała że powracające zastoje może powodować stanik. Może zdecyduj się na jakiś bez fiszbin bądź w domu chodź całkiem bez. Może też uciska wkładka bo się zawinie itp. W niektórych przypadkach powodem nawracających zastojów może być stres, zła dieta, przemęczenie bądź anemia. Spróbuj brać Lecytynę ona też może pomóc bo rozrzedza mleko i ułatwia wypływ. Bierzesz Ibuprofen? Działa on przeciwzapalnie i przeciwbólowo. Może jak bardzo Cię bolą piersi warto brać bo jest bezpieczny dla dziecka a Tobie przyniesie ulgę? W miejsce zastoju możesz przykładać wacik namoczony sodą oczyszczoną on złagodzi trochę obrzęk. Po karmieniu dobrze jest przykładać do piersi liść (schłodzony) kapusty ponakówany widelcem. A Twój Maluszek miał sprawdzone wędzidełko? Często zastoje wracają z powodu za krótkiego wędzidełka bo dziecko nie do końca opróżnia pierś.

2018-06-18 14:12

Ja właśnie zwalczyłam i mogę podpowiedzieć przed karmieniem nałóż maseczkę z siemienia lnianego najlepiej mielonego tak z dwie łyżki stołowe zalej wrzątkiem żeby zrobił się gęsty kisiel to na folie spożywczą i jak już nie będzie parzyło to do piersi. To ułatwi spływanie pokarmu. Przed karmieniem myłam pierś ciepłą wodą. Co do pozycji to wybierz taką żeby broda lub nos były tam gdzie zastój, pierś jedną ręką złap u nasady miedzy kciukiem a palcem wskazującym i podtrzymuj wyżej zrobi się taka bardziej wypukła. Dobrze przystaw żeby dziecko złapało calą otoczkę jak za płytko chwyci to nie zbierze mleka z wszystkich kanalików. I w trakcie karmienia poruszaj ręką która podtrzymuję pierś na boki żeby się kołysała. Można jeszcze gładzić pierś tam gdzie zastój od nasady do brodawki ale mi już brakowało rąk. Po karmieniu okład z liści kapusty. Jeśli robi Ci się zapalenie to dołącz octenisept po karmieniu i ibuprom trzy razy dziennie (dziecku nie zaszkodzi a działa przeciwzapalnie brać co najmniej 5 dni). Koniecznie przystawiaj do tej piersi nawet co dwie godziny. Ja miałam gorączkę i bóle mięśniowe i zaczerwienienie po dwóch dniach tej kuracji po zapaleniu nie ma śladu.

2018-06-17 15:34

szczerze mówiąc osobiście nie polecam masowania bo właśnie w taki sposób masując można zrobić sobie ropnie..... osobiście ciepłe okłady przy karmieniu i przrciez czy ściąganiu i po karmieniu czy po ściąganiu zimne okłady najlepiej z kapusty zimnej potluczonej tluczkiem lub podziubanej widelcem. osobiście polecam przystawiać do tej "chorej" piersi częściej malucha a z tej bez problemowej ściągać bo jednak laktator inaczej ściąga niż maluch więc jak ja miakam zastoje i zapalenia to wlansie dziecko ratowało mnie w ostateczności kiedy dziecko nie mogło poradzić sobie to prosiłam męża by mi pomógł. trochę to kontrowersyjne ale naprawdę mąż mi pomógł po prostu wyssal mi zastój oczywiście plul mlekiem no i robił to w ostateczności jak już nie pomagało nic :) ja bym osobiście jeszvze zastanowiła się nas stanikiem może jakoś uciska i dlatego robią się zastoje osobiście sama miałam taki problem że stanik miakam w odpowiednim rozmiarze ale jednak nie odpowiednio trzymał i powodował problemy właśnie z zastojami. czasem wydaje się że stanik jest w dobrym rozmiarze ale nie jest tak szczególnie kiedy się używa wkładek one też zajmują miejsce i może być tak że ma się go za mało więc trzeba większy warto wybrać się do sklepu z bielizną gdzie będzie brafiterka która dobierze nam odpowiedni stanik oczywiście warto powiedzieć też że się karmi poersia bo to ważne w doborze stanika :)