Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1165 Wątki)

Odciski po użyciu laktatora

Data utworzenia : 2018-06-08 21:45 | Ostatni komentarz 2018-06-27 10:19

Jola Bast

1566 Odsłony
29 Komentarze

Dzień dobry 25 maja br urodziłam córeczkę, od tego czasu tj.dwa tygodnie karmimy się piersią. Szczęśliwie tylko kilka razy podałam jej sztuczny pokarm. Dzisiaj mija trzeci dzień kiedy mam zapalenie piersi. Mała miała problemy ze ssaniem chorej piersi, trochę mi ją gryzła, więc zdecydowałam się podawać jej tylko zdrową,a z chorej ściągać laktatorem. Przez ponad 24 godziny, regularnie co dwie godziny ściągałam z chorej piersi pokarm, dziś mam prawie na całej otoczce brodawki odciski. Laktator staram się przystawiać zgodnie z instrukcją, oglądałam też filmiki dostępne na portalu youtube, aby mieć pewność jak się do tego zabrać. Być może robię gdzieś błąd, jeśli mają Państwo jakiekolwiek pomysły, co mogę poprawić, będę bardzo wdzięczna za pomoc. Laktator jaki posiadam, to lovi expert. Dodam jeszcze tylko, że wcześniej na tej obecnie zdrowej piersi również miałam jeden odcisk. Z góry dziękuję za pomoc Jola Urodziła się siłami natury, bez żadnych komplikacji Waga urodzeniowa 3150 Waga na dzień 7.06 - 3410

2018-06-09 08:53

Bardzo wam dziękuję za odpowiedzi i porady. Nie komentowałam się na objawach zapalenia i tym jak sobie z tym radzę, bo nie ten problem chciałam poruszyć. Zapalenie mi ładnie schodzi, kapusta faktycznie, wg mnie również, ratuje mi pierś. Przyjmuje ibuprom, robię ciepłe okłady /prysznic przed karmieniem /dostawianiem laktatora. Moczyłam też w szarym mydle dopóki nie miałam takich ran. Ale tak jak wspomniałam, zapalenie mi ładnie schodzi, także nasza bardzo zaufana i jeszcze bardziej doświadczoną położna uznała że powinno się obejść bez antybiotyku. Być może nie zbyt jako to napisałam, za co przepraszam, ale chodziło mi tylko o te odciski. Czy któraś z was się z tym spotkała, czy wynikało to że złego dostawienia laktatora, czy może są jakieś inne magiczne sztuczki, które mogą zapobiec takim problemom. AgataS1990 Mała je mało regularnie, potrafi co godzinę, ale w nocy może też pospać nawet do 5 godzin Podałam jej dwa razy mm jeszcze w szpitalu, bo miałam mało pokarmu, i 2/3 w domu bo źle ją dostawiałam i bardzo bolały mnie piersi. Zapalenie rozpoznała położna A laktatorem pracuje co dwie godziny tylko od kiedy pojawiło mi się zapalenie. J. Swierczewska Nie rozmawiałam z żadnym lekarzem, ale nie widzę też potrzeby, bo wydaje mi się że jesteśmy już na ostatniej prostej. Masz rację, lepiej jakbym podawała córce coś pierś, ale mała jest mało przewidywalna, czasem pociągnie, podgryzie, a na otoczce mam na prawdę jedna wielką ranę. Laktator jest jednak stabilniejszy. I co do pozycji, to karmię ja na zmianę spod pachy i krzyżowo. A mleczko jej podajemy z butelki, także nic się nie marnuje :) Także jeszcze raz dzięki a odpowiedzi, jakby któraś z was miała jeszcze jakieś pomysły na zapobieganie tym odcisków, to będę wdzięczna za pomoc. Choć myślę że te ciepłe okłady czy prysznic, też może tu trochę pomóc. Na pewno spróbuję. Jola

2018-06-09 06:59

A czy konsultowałas się w tej sprawie z ginekologiem albo lekarzem pierwszego kontaktu? Przy problemach z piersiami warto udać się do lekarza bo szkoda stracić laktację albo zrobić z niej wybojowisko. Piszesz że przy zalapeniu odciągasz mleko regularnie co 2h. Piszesz także że nie dajesz córce tej piersi bo Ci ściska dziąsłami i powoduje ból, ale laktator też Cię rani. Ja na Twoim miejscu zdecydowałabym się odstawić laktator i do chorej piersi przykładać córkę, tylko przed przystawieniem jej zassij pierś kilka razy laktatorem,, zeby wyciagnac brodawke. I wtedy podawaj corci piers - nie poqinna miec wtedy problemu z jej zasaaniem. Corka szybciej wyleczy Ci pierś jak laktator, po drugie nie będzie nadmiernie ssać, przez co nie będzie szedł ślepy sygnał do mózgu, że jest tak duże zapotrzebowanie na mleko. Spróbuj przerzucić się na "dzidzię", jednak przed podaniem jej chorej piersi zastosuj ciepły okład na pierś. Może to być taka silikonowa nakładka na pierś która podgrzewa się w mikrofalówce, albo taki termoforek z pestkami z wiśni w środku. Ja jednak zawsze stosowałam ciepły prysznic i polewanie piersi ciepłym strumieniem wody. Taki prysznic pomaga w otwieraniu kanalików i sprawniejszym przepływie mleka, przez co to mleko szybciej i lepiej leci. Ponadto spróbuj karmić spod pachy, dziecko wtedy łatwiej może załapać pierś i wysysa mleko z tych partii, z których wolniej wysysa podczas karmienia klasycznego. Jeżeli chodzi o brodawkę to zalecam Ci stosowanie maści albo swojego mleka tuż po karmieniu. Kilka kropel swojego mleka wyciskacz na brodawkę i zostawiasz żeby się wchłonęły. Możesz je tez rozsmarować. Czy mogę wiedzieć dlaczego podałaś dziecku mm, skoro mówisz że ssie Twoja pierś i z jedna piersią nie ma w ogóle problemu? Jak już pracujesz laktatorem to nie wylewaj tego mleka tylko je zamrazaj, wtedy zamiast mleka modyfikowanego możesz podać swoje. Skoro masz takie możliwości korzystaj z nich. Możesz też zastosować rozbity tłuczkiem i schłodzony w lodówce liść kapusty na chora pierś. Wiele kobiet mówi że to uratowało je z zapalenia piersi. Najlepiej by było jednak żeby lekarz Cię skonsultował, wbrew pozorom on zobaczy gdzie lezy problem i pomoże go skorygować.

Konto usunięte

2018-06-08 23:44

Agata wspomniała ciepły prysznic. Aby piersi „zaskoczyły”, prysznic powinien trwać min. 10 minut. Polecam ci ciepły okład/termoforek na pierś. Wtedy pokarm szybcie wypływa

2018-06-08 23:19

Witam, Kto stwierdził zapalenie piersi? Co ile dziecko je? Po co był podawany sztuczny pokarm, skoro ma Pani swój?? Wydaje mi się, że praca laktatorem co 2 godziny to dużo. Być może za dużo. Pierś nie odpoczywała i stąd odciski. A żeby powstało zapalenie, to musiał pojawić się zastój pokarmu?Czy przestała Pani odciągać? Być może napędziła Pani tym laktatorem dużą laktację w piersi i zrobił się nawał pokarmu, potem zastój i zapalenie.W trakcie zapalenia należy opróżniać pierś dokładnie, najlepiej gdyby zrobilo to dziecko. Także ja bym polecała przestać używać laktatora, przystawiać do chorej piersi dziecko jak często się da, odstawić mleko modyfikowane zupełnie. Brodawki wietrzyć, smarować własnym mlekiem lub czystą lanoliną. Okłady ze schłodzonych liści kapusty także pomogą. Ciepły prysznic czy okład spowoduje łatwiejszy wypływ pokarmu z piersi, także warto go zastosować. Ból brodawek z czasem minie. Polecam artykuł i wątek Lovi: https://lovi.pl/pl/forum/2/11349 . Tam ma Pani wszystko na temat radzenia sobie z bólem brodawek.

2018-06-08 22:16

Możesz przed odciaganiem robić wilgotne, ciepłe okłady, które pomogą piersią podczas wypływu pokarmu, ewentualnie delikatnie masować pierś w kierunku brodawki pomiędzy falami wypływu mleka. Powinnaś też dużo pić i odpoczywać. Dobrze się czujesz po za bolem piersi? Rozważ przyjmowanie ibuprofenu, działającego przeciwzapalnie. Jesliczujesz się coraz gorzej, może warto rozważyć wizytę u lekarza i leczenie antybiotykiem, żeby nie doprowadzić do powstania ropnia piersi