Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1165 Wątki)

Zakończenie karmienia piersią

Data utworzenia : 2018-05-25 15:57 | Ostatni komentarz 2018-05-27 08:17

Justyna -1986

1270 Odsłony
10 Komentarze

Witam,nie wiem czy podobny wątek już był,w razie czego proszę o o odesłanie linka,otóż sprawa jest taka że córka właśnie skończyła rok,karmię ja nadal piersią ale chciała bym już zakończyć kp z różnych względów, kupiłam małej mm ale nie ma mowy żeby wypiła, jest krzyk i płacz,z odciagnietym pokarmem jest to samo,toleruje tylko pierś,i stąd moje pytanie,jak mam ja odstawić od piersi? Straciłam już nadzieję,chyba będę ja karmić dopóki sama się nie odstawić bo innego wyjścia nie widzę

2018-05-27 08:17

Justyna, to miło, że pomogłyśmy. Powodzenia i czekamy na informację, jak sprawy będą się miały za jakiś czas:)

2018-05-27 00:20

Justyna odzywaj się jak wam idzię. Co do soków maluszkowi tak jak Kasia dawałam tylko wodę. Teraz daję też sok, czy kompot ale rozcieńczam z wodą.

2018-05-26 21:51

Ola ja bym nie dawała w kubkach żadnych soków. Generalnie uważam, że na soki przyjdzie czas i wg zaleceń do roku nie powinno się dawać soków a później soki ale świeżo wyciskane a nie te kupione. Dla mnie podstawowym napojem dziecka ma być woda i nic więcej. Mój syn ma dwa latka i pije przede wszystkim wodę a sok na prawdę bardzo sporadycznie.

2018-05-26 20:01

Ok,dziękuję bardzo za cenne rady,bardzo mi Panie pomogły ☺

2018-05-26 13:10

Również uważam, aby odstawienie od karmienia piersią następowało stopniowo. Jest to dobre dla dziecka i dla mamy. Aby dziecko przyzwyczaić do butelki czy kubka proponowałabym najpierw spróbować podać dziecku nap ój, który bezie piło, np soczek, tak aby przyzwyczaić to że pić można nie tylko z piersi.

2018-05-26 13:01

Jeśli córka nie chce pić mm z butelki to albo spróbuj podać mm z kubka niekapka czy kubka 360 możesz też mp ze szklanki, możesz też spróbować kupić tak jak polecają dziewczyny inne mm albo po prostu nie dawać mm tylko zastępować je serkiem, jogurtem itd. Jeśli zdecydowałaś się odstawić córkę od piersi to ja też uważam że powinnaś stopniowo pomijać karmienia. Nie tak od razu bo córka może się czuć odrzucona. W ciągu dnia jak domaga się piersi to zagaduj ja i dawaj jej coś innego i tak stopniowo ograniczaj karmienie w dzień czy też w nocy. Ja zostawiłabym na początek poranne i wieczorne karmienie, później tylko wieczorne i tak ma końcu zrezygnowała też z niego. Drastyczne zakończenie karmienia może spowodować że Twoje piersi będą dalej produkować tyle mleka co zawsze i to może doprowadzić do zastojów więc nie warto. No chyba że będziesz pamiętała chociaż to też w przypadku kiedy będziesz pomijać dzienne karmienia że w momencie kiedy piersi są nabrzmiałe to odciągaj mleko laktatorem ale tylko do uczucia ulgi żeby nie więcej bo wtedy jak będzie odciągała więcej to mleko będzie nadal produkowane.

2018-05-25 19:33

Justyna ja próbowałam jak mały miał 8 miesięcy nie udało się potem próbowałam jak miał 17 miesięcy i poszło bez problemu. Zastanów się czy wytrzymasz kilka dni wrzasku bo jeśli nie to nie ma sensu siebie i dziecko męczyć. Jak dziecko ma skończony rok to nie musisz podawać mleka modyfikowanego mój nigdy nie pił. Nabiał można dostarczać w różnych produktach, mnóstwo wapnia mają suszone morele ja robię synkowi do dziś na śniadanie owsiankę z suszonymi owocami. Dobrze jak byś miała troszkę czasu na odstawianie wtedy najłatwiej powoli zamieniać karmienia na inne posiłki, dla dziecka to dobre i dla Ciebie bo piersi stopniowo będą zmniejszać produkcję.

Konto usunięte

2018-05-25 19:25

Dobry sposób jest z pomijaniem karmień. Jeśli jednak chcesz any córka dalej Piła Twoje mleko, podawaj je w kubku.