Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1165 Wątki)

odciągnięty pokarm

Data utworzenia : 2018-05-25 11:57 | Ostatni komentarz 2018-06-27 10:35

M.Magda

1338 Odsłony
7 Komentarze

Witam zastanawiam się czy jak odciągnę pokarm na wieczór i wstawię do lodówki to mogę na drugi dzień zabrać pokarm ze sobą w podroż do rodziców a pokarm zamrożony jak wyjmę i wstawię do lodówki to mogę go zabrać w podroż do rodziców?

2018-06-27 10:35

Ja często przewoziłam pokarm, ze względu na liczne wyjazdy, ale zawsze do transportu używałam torby termicznej lub lodówki samochodowej.

2018-06-15 20:56

Witam, Można rozmrożony czy schłodzony pokarm zabrać w podróż, ale trzeba go odpowiednio przewozić, żeby utrzymać temperaturę, np. w lodówce podróżnej czy odpowiedniej torbie izolacyjnej z wkładem chłodzącym. Dopiero przed podaniem dziecku można wyjąć i ogrzać, większemu dziecku nie trzeba specjalnie podgrzewać więcej niż do temperatury otoczenia, zwłaszcza jak panują upały.

2018-05-29 11:49

Jak najbardziej można, ja sama tak robiłam, gdy chciałam mieć mleko rano, bo inaczej nie dałabym rady tyle ściągnąć. Co do trzymania poza lodówką właśnie zwróć uwagę na temperaturę w pomieszczeniu. U nas w mieszkaniu jest chłodno, ale np. u moich rodziców to już okropnie gorąco, więc nie odważyłabym się tak trzymać mleka nawet tych 3h.

2018-05-26 13:10

Tak jak napisała Agata spokojnie możesz zabrać rozmrożony czy odciągnięte mleko w podróż. Tylko musisz właśnie zachować szczególne środki ostrożności bo na dworze jest gorąco i żeby mleko się nie zepsuło. Oczywiście o wiele lepiej by było karmić w czasie podróży prosto z piersi bo wtedy masz pewność że mleko jest świeże i dobre. Jednak lodówka faktycznie może być przydatna ale wtedy też musisz jakoś podgrzac mleko w czasie podróży. Jeśli odciagasz mleko to możesz je schować do lodówki i może tam stać około 5 dni najlepiej na tylnej ścianie lodówki. Mleko możesz mieszać z całego dnia ale zawsze musi mieć ono ta sama temperaturę wiec nie możesz dolewać świeżego mleka do tego które jest już w lodówce. Musisz wstawić oba mleka w osobnych butelkach do lodówki i w momencie kiedy będą miały ta sama temperaturę zmieszać je ze sobą. Pamiętaj też że mleko możesz rozmrażać w lodówce bądź w podgrzewczu do butelek ewentualnie w kąpieli wodnej i rozmrożone mleko nie możesz drylugi raz zamrozić a zużyć je powinnaś w ciągu 24 godzin. Z tymi 4 godzinami w temperaturze pokojowej to ja już brałbym pod uwagę to jak ciepło jest w pomieszczeniu jeśli bardzo ciepło to ja bym nie podawała dziecku nawet po 3 godzinach.

2018-05-25 20:46

Nie ma za co:) jeśli masz jakieś pytania, to tutaj sporo pomocnych mam zawsze Ci coś poradzi :) a daleko masz do mamy? Jak długo trwa podróż?

2018-05-25 14:03

Dziękuję za informacje :)

2018-05-25 13:32

Witaj Magda, Oczywiście, że możesz zabrać pokarm odciągniety, czy też uprzednio rozmrożony w podróż. Musisz tylko odpowiednio się z tym pokarmem obchodzić, aby zachował swoją wartość odżywczą i najważniejsze- nie zaszkodził dziecku. Jeśli chodzi o pokarm odciągniety, to możesz go przechowywać w lodówce przez kilka dni ( do 5 dni, około 6°C, do 8 dni około 4°C) na tylnej ścianie, bo tam utrzymuje się stała temperatura. Podczas rozmrażania pokarmu też należy dostosować się do zalecanych procedur. Czyli rozmrażamy go w lodówce maksymalnie 24 h lub w podgrzewaczu do butelek. Pokarm rozmrożony, a nie podgrzany należy zużyć w ciągu 24 h i przechowywać w temp. 4°C, ewentualnie w temp pokojowej do 4h, pokarm podgrzany należy zużyć niezwłocznie. Mleka nie zamrazamy ani nie podgrzewamy nigdy dwukrotnie. Jeśli chcesz zabrać mleko w podróż, to najlepsza będzie torba chłodząca, lub mini lodówka. Torba izolacyjna utrzyma stałą temperaturę około 4h. Świeże mleko także w temperaturze pokojowej można trzymać 4h.