Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1161 Wątki)

Nietolerancja laktozy a karmienie piersią

Data utworzenia : 2018-05-09 17:24 | Ostatni komentarz 2024-07-24 18:20

Magdalena. H

5213 Odsłony
47 Komentarze

Witam serdecznie, mam problem jeśli chodzi o karmienie synka. Synek przyszedł na świat 5-04 przez CC, obecnie ma 5 tygodni, karmię go piersią. Karmienie wygląda tak, że mały ssie pierś 5-7 minut. Zalewa się mlekiem. Ma podejrzenie nietolerancji laktozy, mimo, że w badaniu kału nie ma ciał redukujących a ph nie jest kwaśne =6. Problemem jest wieczny ból brzuszka, skręcanie, prężenie, synek robi się czerwony na twarzy, płacze mocno, odrywa się od piersi. Podajemy mu przed każdym jedzeniem enzym laktazę, dodatkowo 2x dziennie Debretin oraz Biogaię. Nie ma jakiś szczególnych efektów. Najgorsze jest to, że synek ma ciągle biegunkę, wodniste, strzelające kupki, żółte, praktycznie przy każdym przewinięciu jest kupka w pieluszce, nawet nie wiem kiedy ją robi. Pupa jest cała czerwona, zaogniona, z jakby nadżerką w środku, ciężko mi to wyleczyć, od dwóch tygodni smaruję różnymi specyfikami, ale nic nie jest lepiej. Ani maść pięciornikowa, ani Linomag, Clotrimazol, maść pośladkowa, mąka ziemniaczana, Sudokrem, nic nie przynosi efektu. Pewnie gdyby przestał mieć biegunki może jakoś by się udało, a tak to nawet z gołą pupką nie potrafię go przetrzymać chwili bo, przepraszam za zwrot, ciągle leci woda z tyłka ;( Chciałabym karmić piersią, póki mam mleko, ale waham się czy nie zacząć podawać Enfamil O-lac, żeby odpoczął jego brzuszek i może przeszłyby wtedy biegunki.. Słyszałam, żę do 4 miesiąca tak może być, ale mi się serce kraja, jak patrze jak synek cierpi. Pomijam fakt, że moje sutki są strasznie poranione, bo mały się odciąga i przyciąga, pręży już w trakcie jedzenia. Proszę o pomoc, czy męczyć go mlekiem z piersi, czy dać spokój maluszkowi i podawać bezlaktozowe? Jak sobie poradzić z zaognioną pupą? Z poważaniem , Magda Hirsz.

2024-07-24 18:20

Tak, przy pierwszej córce też mieszałam mleka przy przejściu. Polozna mi tak doradziła.

2024-07-21 16:10

Na mm dzieci często szybciej przybierają. A co do zmiany mleka z 1 na 2 to rzeczywiście, jak zostanie zapas mleka 1 to nie trzeba już momentalnie go wyrzucać i przechodzić na 2. Jakbym pewnie mieszała 1 z 2, żeby już trochę tego 2 dziecko dostawało, to podobno też dobre dla brzuszka żeby tak stopniowo zmieniać mleko.

2024-07-18 06:35

T

Karmiąc mm dużo szybciej moja rosła na gramach , w szpitalu tego doświadczyłam, kiedy to po nocy co trzy godziny przybyła ponad 100 i moglysmy zostać wypisane do domu 

2024-07-17 16:21

Mnie też pediatra mówiła że jak mm to co 3 godziny oczywiście jak dziecko zawoła 10 min wcześniej to nie ma tragedi 

2024-07-17 13:27

Mamuska a jak dziecko się domaga mm wcześniej to też nie będziemy go przetrzymywać:) wiem po swojej :) 

2024-07-17 10:21

Mi ostatnio pediatra powiedziała, że jeśli kp to na żądanie i nie ma obawy przekarmienia.  A mm trzeba już np co 3h bo tam duzi jest tych kalorii czy jak to ona nazwała i nie jest to takie naturalne jak kp 

2024-06-25 22:47

Co prawda nie karmię mm ale zawsze wydawało mi się że to nie tylko cukier ale zapotrzebowanie kaloryczne. Wiecie cos jak to żywienie medyczne w buteleczkach. Mój ojciec takie przyjmował podczas chemii. 1000 kcal jeden posiłek. By nabrać sił wg. Także myślałam że to na podobnej zasadzie.

2024-06-25 22:27

No też właśnie tak mi się wydawało, najbardziej te zapotrzebowanie energetyczne czyli kalorie, ale przecież ilość witamin też musi być inna w zależności od wieku.