Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1165 Wątki)

Karmienie piersią tylko raz dziennie - jak długo będzie mleko?

Data utworzenia : 2018-04-23 11:05 | Ostatni komentarz 2018-05-17 01:33

Spinka

6562 Odsłony
20 Komentarze

Z różnych powodów musiałam jakiś czas temu zacząć karmić córkę butelką (obecnie 6 miesięcy). Chciałam jednak, aby dziecko miało jakiś kontakt z moim mlekiem i dlatego karmię piersią 1-2 razy dziennie (najczęściej rano, kiedy córka nie protestuje przy przystawieniu, karmienie trwa 10-15 minut). Karmienie zaspokaja pierwszy głód córki, a po przewinięciu, przebraniu i toalecie dostaje ona właściwe śniadanie. Martwię się, że za niedługo moje mleko się skończy. Czy tak faktycznie będzie? Jak można choć minimalnie utrzymać laktację, bez uciążliwego odciągania mleka kilkanaście razy dziennie?

2018-04-24 00:48

Tutaj nie ma reguły, wszystko zależy na jakim poziomie miałaś laktację. Jeśli nie narzekałaś i nie musiałaś co chwilę walczyć z laktatorem może się okazać, że mleka będziesz miała jeszcze przez dłuższy czas. Jeśli jednak pojawiały się u Was problemu laktacja może sama się skończyć. Nie ma tutaj reguły,ale teraz spokojnie karm raz dziennie i obserwuj Jeśli pojawią się jakiekolwiek problemy to walcz z laktatorem.

2018-04-23 16:07

możesz nawet spróbować powiększyć ilość mleka tylko to wymaga czasu i pracy. znam osoby które tak karmiły długo więc wszytsko jest możliwe.

2018-04-23 14:34

Mam koleżankę, która przez 3 miesiące tak karmiła córkę tylko rano i wieczorem i miała mleko.

2018-04-23 14:22

Wiadomo, że nie można nic na 100 % przewidzieć. Ale generalnie laktacja dostosowuje się do ilości karmień, wiec powinno być ok :). To przecież normalne, że im starsze dziecko dostaje coraz rzadziej pierś a częściej inne posiłki. Na pewno nie masz, co sztucznie stymulować piersi odciągajac kilka razy w ciągu dnia laktatorem, bo niepotrzebnie pobudzisz laktację (no chyba że zauważysz, że jednak pojawia się problem). Wiele matek np po powrocie do pracy karmi dziecko tylko rano i wieczorem i nie ma problemu. Ja synka w wieku ok roku karmiłam piersią juz tylko 3 razy dziennie, potem 1-2 razy dziennie, a skończyliśmy karmienie piersią w wieku 1 roku i 8 miesiecy, a spokojnie moglibyśmy dłużej, b o mleko było, mimo tego że przez ostatni miesiac czy dwa dostawał mleko tylko na wieczór.