Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1165 Wątki)

Złe chwytanie piersi

Data utworzenia : 2018-04-02 14:19 | Ostatni komentarz 2018-08-05 14:51

evasi

1632 Odsłony
25 Komentarze

Witam. Mój synek ma półtora miesiąca i od dzisiaj chce z nim przejść tylko na pierś. Do tej pory był karmione mieszanie. Po karmieniu ściągalam pokarm i dawałam butla czasem mleko modyfikowane. Mały ssie jak jest wypływ pokarmu a potem zaczyna źle chwytać i mnie boli. Przerywam mu wtedy ale on już nie chce ponownie ssać. Mam pytanie jak sprawić by dobrze ssal żeby nie bolało i czy Mały się nie zaglodzi jak będę próbowała go przestawić na samą pierś. Dodam że próbowałam już wszystkich pozycji i byka nawet u nas pomoc laktacyjna i nic.

2018-04-02 14:44

przedewszystkim należy przystawic dziecko tak by brzuszek przylegal do twojego brzuszka na zgieciu łokcia była główka i należy wsadzić dziecku do buźki sutek wraz z większą częścią otoczki. wtedy dziecko jest prawidłowo przystawione i prawidłowo ssa. jeśli dziecko przybiera na wadze i moczy pieluszki to nie zaglodzisz pamiętaj że efektywne jedzenie można sprawdzić właśnie w ten sposób że dziecko moczy pieluszki. spokojnie będziesz w stanie wykarmic swoje dziecko ważne by po prostu jadło z piersi zamiast z butelki bo mleko tworzy się na zasadzie podaży i popytu. im więcej dziecko ssa tym więcej mleka jest.