Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1165 Wątki)

Hiper wypływ i płacz dziecka

Data utworzenia : 2018-04-01 10:54 | Ostatni komentarz 2018-04-17 20:02

Kamila-1994

1970 Odsłony
10 Komentarze

Witam, Od kilku dni moja córka (8 t.ż.) nie chce złapać piersi, gdy próbuję ją przystawić wpada w histerię i żadna pozycja, zmiana miejsca czy ograniczenie bodźców nie pomaga. Do tej pory jadła ładnie, przybierała pięknie (30 g dziennie) i teraz zaczęła się męka. Nie ma żadnej infekcji, jedynie męczy ją kolka, ale jak dotąd nie było to powodem niechęci do piersi. Przypuszczam, że może to być wina hiper wypływu, kilka razy przy wyrzucie oksytocyny zdarzyło się, że nie nadążała z przełykaniem, krztusiła się i odrywała od piersi. Zaczęłam przed karmieniem ściągać pierwsze mleko, ale ona tak czy siak kojarzy pierś z krztuszeniem i płacze, nie potrafię już jej przekonać i przystawić. W nocy i na śpiąco je pięknie, ale w ciągu dnia nie zawsze udaje mi się ją przystawić podczas snu. Jak przekonać córkę do złapania piersi? Nie chcę rezygnować z karmienia piersią, ale też nie chcę jej głodzić. Proszę o poradę.

2018-04-01 16:12

8 i 9 tydzień życia to skok rozwojowy i często dzieci tak właśnie reagują. może spróbuj karmić pod górkę albo na leżąco. przed karmieniem możesz wlansie trochę odciągać ale tak jak agn pisze tylko do uczucia ulgi aby nie stymulować by jeszcze więcej nie było mleka. skoro przybiera znaczy że je i jak moczy pieluszki to też znaczy że je efektywnie. może za często przykladasz i głodna nie jest i stąd taka histeria. ja też miałam taki problem na początku ale mój synek z czasem się przyzwyczaił do fontanny mleka.

2018-04-01 13:40

Kamila nadal odciągaj pokarm przed karmieniem do uczucia ulgi i tylko do tego momentu, żeby nie zadzialac na odwrót i nie stymulować laktacji. Jesli potragisz to najlepiej robic to ręcznie wtedy masz peenosc ze jie bedziesz stymulować. Jesli jednak tak jak ja obawiasz się to korzystaj z laktatora. U nas jest podobny problem choc widze ze powoli z tego wychodzimy ale zaczeło sie w szpitalu i synek wlasnienkrztusil sie polknal 10lykow i wiecej nie chcial sie przystawic. Skoro coreczka w nocy zjada bezproblemowo to znaczy że nie jest tak zle. A co jaki czas probujesznprzystawic coreczke? Mozd po prostu nie jest na tyle głodna by zlapac piers? A gdy odciągniesz mleczko przed karnieniem i probujesz karmić na leżąco a coreczka na Twojej piersi tak by ssała pod gorkę również powoduje w niej bunt? Z karnienia piersią na pewno nie rezygnuj. Jesli moczy pieluszki, robi kupki i przybiera na wadze w granicach norm siatek centylowych dla dzieci karmionych piersią (te siatki sa inne dla dzieci kp niż dla karmionych mm gdzie zwykle dzieci przybieraja szybciej) to znaczy że nie głodzisz jej. Jesli bedzid głodna na pewno zje. A czy takie odmaeianie piersi zdarza sie co karmienie? Czy zauważyłaś jakas zaleznosc (pora dnia?) Czy po prostu nieregularnie raz na jakis czas?