Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1165 Wątki)

Wyginanie się i krzyki przy karmieniu piersią

Data utworzenia : 2018-03-10 09:39 | Ostatni komentarz 2019-03-26 21:57

ana15151

9058 Odsłony
10 Komentarze

Moja córka ma 3,5 miesiąca i waży 6,5kg. Od niedawna mam problemy przy karmieniu. Mała zaczyna ssać pierś a po chwili odchyla się krzyczy i znów szuka piersi... i tak w kółko. Nie wiem czy coś ją boli czy może są to jej nerwy. Nie mam już siły... Nie jestem pewna czy to tzw skok rozwojowy, bo już wcześniej przechodziliśmy bunt podczas którego musiałam zmienić technikę karmienia i stosować osłonki sylikonowe. Czy też miałyście taki problem? Czy są jakieś sposoby na takie zachowanie?

2018-03-10 11:42

tak to może być skok rozwojowy wraz z powiększeniem porcji pokarmu tzn dziecko w czasie tego skoku coraz więcej widzi przez co nie potrafi się skupić bo dużo bodźców na raz wzrokowych do dziecka dociera warto w takim układzie po prostu zadbać o spokojne miejsce do karmienia które nie rozprasza nie ma za dużo rzeczy kolorów itd wokół oraz dźwięków no i każdy ma swój sposób by dziecko się skupiło na jedzeniu u nas pomagało bujanie z kolei koleżanka musiała grzechotac grzechotka by dzircko spokojnie jadło a kuzynka z kolei na piłce karmila i lekko delikaynie podskakiwala na niej oczywiście mowa o piłce fitness. oprócz tego to jest czas gdzie dzircko może powiększać porcje pokarmu przez co wlansie puszcza pierś a zaraz znów chce ją i szuka to normalne trzeba po prostu to przetrwać i znaleźć własny sposób by dzircko skupic na jedzeniu :)

2018-03-10 10:50

Przechodziłam przez to z synem. Mimo że córka ma dopiero 3,5 miesiąca spróbowałabym przy najbliższym takim zachowaniu posmarować jej dziąsełka maścią na ząbkowanie. Ząbki długo wychodzą więc u was się już może zaczął ten okres. Zdarza się że dzieci rodzą się już z ząbkiem więc nie ma co myśleć że to za wcześnie. Możesz też masować jej palcem lub pierwszą szczoteczką albo podać do gryzienia schłodzony gryzak. Powodzenia i daj znać czy poskutkowało.