Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1135 Wątki)

Mamy pracujące i karmiące wyłącznie piersią.

Data utworzenia : 2018-02-20 12:26 | Ostatni komentarz 2020-07-13 16:03

dziubus2016

17519 Odsłony
507 Komentarze

Hej dziewczyny . Czy są na forum mamy które wróciły do pracy i karmią piersią (i nie dokarmiają mm)? Proszę was o rady bo wracam do pracy na dwa dni w tygodniu po osiem godzin i chce karmić dalej wyłącznie piersią. Wiadomo że w teorii to wydaje się wszystko łatwo ale w praktyce czasem wychodzi różnie. .. Mój syn skończy 8 miesięcy jak wrócę i dietę planuje rozszerzać po skończonych 6 miesiącach Mikołaja. Pomogły ścieków mi nie raz i bardzo cenię sobie wasze zdanie :)) Chciałabym się przygotować lepiej na to . Pomóżcie :D

2018-02-21 12:37

Dziubus życzę powodzenia. ;) mam nadzieję że uda się

2018-02-21 12:13

dokładnie jak tatuś będzie z synkiem to będzie na pewno małemu lżej bo jednak z nim cały czas ma kontakt :) oby się wszystko udało i powodzenia. :)

2018-02-21 11:47

Jak będzie akurat mąż z synkiem to już w ogóle rewelacja i bardzo komfortowa sytuacja. Córa zostawała w żłobku, więc to była spora zmiana. Myślę, że spokojnie u Was sprawdzi się karmienie piersią, a maluszek nie będzie aż tak tęsknił, bo w końcu będzie u siebie w domku i z tatusiem :) Powodzenia :)

2018-02-21 11:32

Dziękuję dziewczyny za rady :) Jak będę pracować te dwa dni w tygodniu to mój mąż ma wolne wiec jestem w stanie przygotować synka wcześniej na to . Dobry pomysł ;) przynajmniej będę wiedziała jak zareaguje na te zmiany wcześniej , a to dużo mi daje bo chyba mam większego stresa niż synek i mąż :)) wychodne miałam już nie raz ale zawsze myślami w domu jestem :D

Konto usunięte

2018-02-20 19:00

O Magros, zwracam honor! Prawo to mają kobiety bedace pracownikiem w ujeciu Kodeksu Pracy czyli tak jak mówiłas. Wybaczcientę dezinformację.

2018-02-20 18:31

Agnieszko nie zgodzę się. Prawo to jest unormowane w Kodeksie Pracy, a więc dotyczy tylko umów o pracę, nie umów cywilnoprawnych, jakimi są zlecenia, czy umowy o dzieło. Także przerwa na karmienie to przywilej mam pracujących na umowach o pracę, czy gdy są powołane, mianowane itd. A wymóg tych 4 godzin wynika z różnych umów, bo można pracować na cały etat, pół, 7/8 itd. ale chodzi tylko o umowy o pracę.

Konto usunięte

2018-02-20 18:05

Magros, ale to akurat nie ma nic do rzeczy. Przerwa na karmienie nalezy sie kazdej mamie pracującej powyzej 4 godzin, bez wzgledu na to jaką posiada umowę.

2018-02-20 17:54

U mnie pracodawca akurat nie zgodził się na wcześniejsze wyjście, ale przychodziłam do pracy godzinę później. Zaświadczenia nie musiałam pokazywać, mój pracodawca tego nie oczekiwał, chociaż miałam takowe od pediatry. Przerwa przysługuje jeśli masz umowę o pracę. A jeśli wracasz tylko na dwa dni w tygodniu, to przypadkiem nie na zlecenie?