Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1165 Wątki)

Zanikanie pokarmu a butelka

Data utworzenia : 2018-02-01 13:26 | Ostatni komentarz 2018-02-15 14:20

maqnes

1581 Odsłony
26 Komentarze

To moje pierwsze dziecko więc nie mam doświadczenia. Z początku karmiłam tylko piersią, jednak że małego nie przybywało jak powinno, lecz nie wydaje mi się że syn był glodny. A lekarz rodzinny nie dawał mi spokoju i kazał dokarmiać go butelką. Tak też zrobiłam i tu zaczął się problem, dziecko nie chce jeść z piersi tylko płacze puki nie dostanie butelki. Bo wiadomo że z butelki jest łatwiej. Nie odpuszczam, lecz pokarmu mam coraz mniej co robić?

2018-02-15 14:20

Aisa dzięki. Dobrze wiedzieć. :) Oj tak zgadzam się w dzisiejszych czasach mm jest lekiem na całe zło świata. Jak dziecko mało przybiera na wadze to podać mm, jeśli wyskakuje wysypka też dawać mm, słaba laktacja, kryzys?? też mm będzie super... zamiast mówić, tłumaczyć,, zachęcać do walki o laktację proponują mm.

2018-02-14 12:34

magnes, to i ja wtrącę swoje trzy grosze, chociaż co do sposobów dziewczyny wyczerpały temat. Gdybyśmy przewidywały, jak maluch się zachowa to byśmy robiły tylko tak jak należy, niestety nie jest tak łatwo. Ja np. chciałam, żeby córa poza piersią jadła też z butelki, by nie było sytuacji, że nie mogę wyjść nawet do lekarza. Niestety córa butelki z mlekiem nie zaakceptowała w ogóle. Także jak widać dzieci są naprawdę różne. Niestety lekarze też często przesadzają z dokarmianiem mm. Niektórzy wręcz mm traktują jak lekarstwo na wszystko. Niedoświadczonej mamie trudno podejmować decyzje inne, skoro lekarz twierdzi tak a nie inaczej. Super, że się nie poddajesz. Walcz o laktację. Poza sposobami podanymi przez dziewczyny unikaj stresu i nastaw się bardzo pozytywnie, bo wiele zaczyna się w naszej głowie. Daj znać jak Wam idzie :) Powodzenia!

2018-02-09 11:24

Głowy nie dam bo miałam parę rodzajów. Chyba w 5 zbozach jest i harmonii. Sa różne te kawy z anatolu bo są też z blonnikiem na trawienie czy na witalność. Miałam kilka rodzajów ale fakt w klasycznej w torebkach nie ma słodu.

2018-02-09 09:45

Nestlé Caro na na pewno. Aisa a który Anatol ma słód? Pytam z ciekawości bo nie widziałam i nie spotkałam takiego...

2018-02-08 18:55

Caro z nestle na pewno ma słód jeczmienny. A co do anatolu to są różne rodzaje klasyczna faktycznie nie ma słodu ale niektóre mają więc warto popatrzeć na skład kawy zbożowej i wybrać ta co zawiera słod jeczmienny w składzie :)

2018-02-07 23:10

Niestety z tą butelką tak już jest...czasami podamy dziecku mleko z butelki jeden jedyny raz i już nie będzie chciało patrzeć na pierś. Jednak żeby zwiększyć laktację proponuję Ci (pewnie będę się w większości powtarzać ale wg mnie tej wiedzy nigdy za mało :) - najlepszą metodą na pobudzenie laktacji to przystawianie dziecka do piersi u Ciebie jest mały problem ale próbuj przystawiać malucha, może chociaż raz na jakiś czas possie a później będzie ssać coraz częściej i się uda wrócić do karmienia piersią. Przystawiaj w ciągu dnia a w szczególności w nocy. Dziecko jest w nocy bardziej spokojne i może łatwiej będzie załapać pierś. Jeśli nie to pozostaje Ci nic innego niż kpi. - picie słodu jęczmiennego - możesz go np zamówić na allegro, słód jęczmienny znajduję się także w kawie zbożowej - czytaj dokładnie skład bo w nie wszystkich zbożówkach jest słód jęczmienny go nie ma na pewno, piwie bezalkoholowym Warka Radler 0% bądź piwo Bavaria możesz je kupić w Tesco i kiedyś widziałam w Lidlu ale nie wiem czy jest tam na stałe czy było jednorazowo, jest też w preparacie Femaltikier możesz go kupić np w Rosmannie. - praca z laktatorem i tutaj masz możliwość metody 7-5-3 ( 7 minut odciągasz mleko z prawej piersi, 7 minut z lewej, 5 minut z prawej i 5 minut z lewej, 3 minuty z prawej i 3 minuty z lewej piersi) albo power pumping (20 minut ściągasz mleko - 10 minut przerwy, 10 minut ściągasz, 10 minut przerwy i 10 minut ściągasz i koniec. Taka seria na prawej piersi a później lewej). Pamiętaj, że laktatorem pracujesz nawet w momencie kiedy z piersi nie leci mleko bo właśnie o to chodzi, żeby pierś była stymulowana i dostała sygnał, że mleka jest za mało i trzeba produkować dalej. No i musisz odciągać całą dobę nie tylko w ciągu dnia ale również i w nocy. - jak najwięcej przytulaj maluszka, kontakt skóra do skóry też czyni cuda. W kawie Inka ani w kawie Anatol nie ma słodu jęczmiennego. :)

2018-02-06 12:40

Dzień dobry, nie widzę informacji o wieku dziecka i dobrze by było wpisać jakie były te przyrosty za które lekarz zalecił dokarmianie. Jeśli chodzi o "przestawianie" z butelki na pierś, to można próbować pośrednio przez nakładki (kapturki), czasem dziecko się daje przekonać. Można próbować dać z butelki na początek, żeby nie było bardzo głodne i potem przystawić do piersi, żeby się nie denerwowało. Ale potrzebuję więcej danych do bardziej precyzyjnej odpowiedzi

2018-02-05 22:53

Ja również trzymam za was kciuki tak jak ja pisałam i agn warto walczyć tylko trzeba uzbroić się w cierpliwość. No i warto też mieć w głowie że się uda bo to już połowa sukcesu wg mnie :) daj znać jak wam idzie i razem z agn trzymamy kciuki.