Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1165 Wątki)

Odstawianie a uzupełnienie diety mm

Data utworzenia : 2018-01-09 10:55 | Ostatni komentarz 2018-01-15 12:28

Anja86

1507 Odsłony
9 Komentarze

Dzień dobry Moja córka ma już 11 mscy i za miesiąc wracam do pracy. W związku z tym zaczęłam ją powoli odstawiać. (Caly czas karmiłam ją dotychczas piersią.) Choć nie wiem czy to ja ją odstawiam czy ona mnie, bo nie żąda już mleka po prostu tak często jak wcześniej. Zamiast 4 posiłków z piersi zwykle są to teraz ( od tygodnia) 3 w ciągu dnia. Plus jeden w nocy cały czas. Waży obecnie 10.4 kg ( przy ur. 4.1). Zastanawiam się czy podawać jej w związku z tym jakieś mleko modyfikowane? Dodam że rano oprócz "cycka" daję jej kaszkę na mleku modyfikowanym lub kaszkę na połowie szklanki krowiego( pół na pół z wodą). I czasem jakiś jogurt lub twarożek. Czy to wystarczy? Zamierzam przejść na karmienie piersią tylko rano i wieczorem. Ile wówczas za miesiąc powinnam dawać jej mm? Czy samo mm czy kasza na mm? Czy muszę ją jeszcze karmić w nocy czy wystarczy że podam jej wodę do picia? Z góry dziękuję serdecznie za odpowiedź

2018-01-09 12:56

Jeśli dziecko potrzebuje w nocy zjeść to nie oszuka się dziecka woda. Myślę że możesz zachować karmienia rano w nocy czy wieczorem o ile jesteś w stanie. Co do mm po roku nie musisz dawać mm jeśli je kaszki i przetwory mleczne które opisujesz jeśli się nie będzie domagać mleka w ciągu dnia to spokojnie nie trzeba dawać mleka w dzień kiedy cie nie będzie a może po prostu coś do picia co pije czyli np wodę. Dziecko po roku powinno pić mleko przynajmniej dwa razy więc spokojnie myślę dajecie radę a zawsze możesz zainwestować w laktator i ściągać mleczko dla maluszka aby było jak cie nie będzie o ile też będziesz mogła spokojnie ściągać. Oczywiście jeśli chcesz wprowadzić mm to nic nie sto i na przeszkodzie.