Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1134 Wątki)

Problemy z laktacją przy roszerzaniu diety maluszka - poszukujemy pomocy :))

Data utworzenia : 2013-07-01 22:59 | Ostatni komentarz 2013-12-19 20:48

mama92

7283 Odsłony
7 Komentarze

Kochane mamusie jeśli możecie to nam pomóżcie :)) Zaczęliśmy rozszerzanie diety a co za tym idzie mamusi pokarm musi odejść trochę na bok :( szkoda... no ale cóż tak musi być :)) Przez to całe rozszerzanie diety trochę mam zaburzoną laktacje... raz jest okej, a raz mam tak dużo pokarmu, że aż mnie piersi bolą i nie wiem jak sobie z tym wszystkim poradzić.. Nie chcę odciągać bo wtedy pobudzę laktację jeszcze bardziej.. narazie zamieniliśmy mleko na zupki i rano na kaszki ale i przy tym małemu zdarza się jeszcze dopić mleczko. Więc kochane jak Wy sobie z tym poradziłyście lub radzicie ?? Proszę o cenne wskazówki ;)) No i otuchę bo jakoś mi przykro, że muszę powoli małego oduczać od piersi :( trochę to smutne bo to piękne i wspaniałe uczucie :)) ----- witam jestem mamą 5 miesięcznej Maji . Od pewnego czasu podaje jej posiłki i wychodzą ząbki dlatego też mało pije mleka. Piersi są nabrzmiałe i bolą. Ból ten jest kłujący a po za tym córka upodobała sobie jedną pierś i drugiej nie toleruje i jest ona mniejsza przystawiałam ją do drugiej ale wtedy jest złość robi się cała czerwona i płacze a jak przykładam do drugiej to jak ręką odjął. Co mam zrobić żeby zmniejszyć laktacje czy udać się z tym do gin ?? A może któraś z mam miała taki problem ??

2016-06-20 12:04

Musisz zacząć odciągać pokarm z piersi bo może zrobić się zastój lub zapalenie..... po czasie z każdym dniem będzie go coraz mniej. Nie musisz od razu iść po lekarstwa na wstrzymanie laktacji to z czasem samo się zmniejszy i zaniknie całkowicie - miałam tak przy pierwszym dziecku. Jeżeli chodzi o tolerancję jednej piersi to teraz przy synku mam to samo i wiesz co u mnie pomogło jak podam mu do rączki jakąś gruchawkę lub jakąkolwiek inną zabawkę :) on się zabawi i ładnie przystawia do piersi i wtedy już nie ma dla niego znaczenia z której je...spróbuj może i u Was zadziała...mam taką sytuację od tygodnia jak synek dostał katarku...odciągałam mu laktatorem i bardzo polubił butlę :/ teraz walczę o ładne jedzenie z piersi z każdym dniem jest lepiej..

2016-06-20 11:49

witam jestem mamą 5 miesięcznej Maji . Od pewnego czasu podaje jej posiłki i wychodzą ząbki dlatego też mało pije mleka. Piersi są nabrzmiałe i bolą. Ból ten jest kłujący a po za tym córka upodobała sobie jedną pierś i drugiej nie toleruje i jest ona mniejsza przystawiałam ją do drugiej ale wtedy jest złość robi się cała czerwona i płacze a jak przykładam do drugiej to jak ręką odjął. Co mam zrobić żeby zmniejszyć laktacje czy udać się z tym do gin ?? A może któraś z mam miała taki problem ??

2013-12-19 20:48

U mnie też tak bylo na początku próbowałam różnych sposobów np pierw pierś a potem obiadek ale w rezultacie nie było miejsca już na obiadek , pierw obiadek potem pierś tak troszkę się napiła ale pare łyczków po obiedzie. W końcu postanowiłam dawać tylko obiadek i około 2-3 godziny później pierś więc był to jeden stały posiłek .Z czasem doszedł jeszcze jeden i tak jest do teraz.Podsumowując są dwa stałe posiłki popijane przeważnie herbatką ,wodą lub sokiem i pierś jakieś 5 razy na dobe bo w nocy też pije :D

2013-07-04 11:32

Oj to temat mi bliski, ja też lada chwila muszę zacząć rozszerzać dietę mojej córeczce, ale ciągle przesuwam ten moment, smutno mi, bo wiem, że to początek odstawiania, i tak jakoś mi przykro... Trzymaj się mama92 i bądź dzielna!

2013-07-03 23:26

Całkowicie zgadzam się z opinią Pani Oli. Ja również mając 6,5 miesięcznego synka rzadziej karmię go piersią na rzecz stałych pokarmów. Początkowo miałam pełne piersi, odciągałam tylko do momentu poczucia ulgi. Natomiast po jakimś czasie laktacja się unormowała na tyle, że teraz nie muszę odciągać, a synek w dalszym ciągu pomiędzy karmieniami dostaje mleko z piersi. Trzymam kciuki i życzę wytrwałości.

2013-07-03 21:57

W pełni zgadzam się z wypowiedzią Pani OliKuk. Od siebie dodam tylko byś podchodziła do tego spokojnie, piersi po tak długim czasie karmienia też muszą "się oswoić" z nową sytuacją i powoli dostosują się do niej, przestaną produkować mleko jak nie ma takiej potrzeby.

2013-07-03 21:46

Na początku podawałam córce niecały słoiczek marchewki (bo więcej nie chciała) i potem domagała się piersi, więc ją dostawała. Z czasem zaczęła zjadać coraz więcej i stopniowo piersi dostały sygnał, że nie trzeba pokarmu produkować aż tyle :) Nie zamieniliśmy od razu całego jadłospisu, wyrzucając kilka pór karmienia piersią na raz, tylko stopniowo zaczęliśmy eliminować po trochu po jednym posiłku, trwało to jakiś czas. Krok po kroku córa zaczęła dostawać więcej różnorodnych dań, poznawać nowe smaki. Korzystaliśmy z pomocy https://www.bobovita.pl/home/5-6-miesiecy/zywienie/narzedzia/schematy-zywienia-niemowlat-i-malych-dzieci/ . Teraz córka ma 17 miesięcy, dostaje normalne śniadania, obiady, podwieczorki, kolacje, w międzyczasie, w zależności od pogody domaga się piersi. Ostatnio są upały, więc popija częściej, ale nie przechodzę nawałów ani zaniku pokarmu. Proszę się nie martwić, wszystko da się uregulować :) Potrzeba tylko spokoju i cierpliwości, trzymam kciuki :)