Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1165 Wątki)

Karmienie piersią a używanie perfum

Data utworzenia : 2017-12-29 15:00 | Ostatni komentarz 2018-08-29 09:39

Agnieszka .Rezulak

6921 Odsłony
50 Komentarze

Witajcie. Nie długo na świecie pojawi się moje pierwsze dziecko i ostatnio zaczęłam się zastanawiać jaki wpływ na maluszka ma używanie perfum i antyperspirantów. Czy trzeba to odstawić na cały okres karmienia piersią, czy tylko na jakiś. Jeżeli na jakiś czas to kiedy można rozpocząć używać takich kosmetyków z powrotem?

2018-08-29 09:39

Niby trochę perfum nie zaszkodzi, tylko mnie po każdym porodzie i w ciąży odrzucał każdy zapach perfum nawet swoich ... Po prostu nie mogłam ich używać :/

Konto usunięte

2018-08-29 09:20

Moja mama ostatnio wypsikała sie tak duszacym zapachem, ze ja doslownie tracilam oddech. Małej tez sie to nie podobało. Na szczescie szybko sie wywietrzyly te perfumy. Ugh, zapach okropny jak sobie go jeszcze teraz przypomne. Ja nawet na wyjscia sie nie psikam perfumem. Zawsze tylko prysznic, balsam i antyperspirant.

2018-08-28 14:12

Myśle, ze to nic złego, jeśli wszystko jest z umiarem. Dziecko poznaje matke po zapachu, jeśli matka od początku tak samo pachnie i np. od początku używa (może w niewielkiej ilości) jakichś perfum to uważam, że nie ma tym nic złego. Ważne,żeby nie zmieniać drastycznie zapachu, bo to rzeczywiście może dziecku przeszkadzać, To samo też się tyczy antyperspirantu, żelu pod prysznic czy balsamu. Myśle, ze tutaj ważna jest stałość produktu i używanie go w małej ilości. W sporadycznych przypadkach mogą pewnie wystąpić jakieś alergie (wziewne), ale to musiałby by być jakieś drażniące perfumy czy żel, balsam, ale poza tym powinno być ok. A chyba nawet lepiej jak maluch zaakceptuje zapach mamy z kosmetykami niż potem nagle byśmy zaczęły używać i byłby bunt ze strony dziecka

2018-08-28 13:57

Żadnych mocnych jak już wspomniano. Najlepiej używać tych samych co podczas ciąży. Nie zalecałabym stosować nagle zupełnie nowych rzeczy, bo jednak maluszki rozpoznają i reagują na matkę i najbliższych właśnie po zapachu. Ja używałam cały czas tych samych i z umiarem i było ok. Też przekonałam się do odpowiedników wychodzą naprawdę okazyjnie cenowo:) No i zapachy jak słynne perfumy, a że kupowałam wersje de luxe z edp24.pl to i trwałość jest naprawdę dobra.

2018-07-24 23:30

Przy karmieniu nie powinno się używać mocnych kosmetyków. Sama pamiętam jak mama wypsikała się perfumami które mnie bardzo dusily. Osobiście używam perfumy ale tylko na wyjazd i dosłownie jedno psiknięcie oczywiście bardzo delikatne .

2018-07-24 21:52

Male dzieci często krzywią się, odwracają główkę w inna stronę, mogą nie zechcieć ssać piersi, gdy zapach im będzie przeszkadzał. Ja na pocztątku raz miałam taką sytuację, jak wyszłam prosto spod prysznica karmić, ale później już się to nie zdarzyło.

2018-07-20 15:51

teraz już mu nic nie przeszkadza ale wcześniej ewidentnie przeszkadzały mu jedne perfumy które dostałam w sumie nie używam ich zdecydowanie coś delikatniejszego używam.

2018-07-20 14:28

Ja używam delikatnych kosmetyków.