Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1165 Wątki)

Niedojedzone dziecko

Data utworzenia : 2017-12-13 21:48 | Ostatni komentarz 2018-01-12 22:49

M.Szewczykowska

2688 Odsłony
61 Komentarze

Corka urodzila sie wczesnie wczesniak 36 tydzień przez cc mialam wysokie ciśnienie krore wylryto na początku ciazy,nigdy nie leczylam sie na nadciśnienie.karmie piersia juz 2.5 miesiaca bo tyle ma corka w dzień pije co 2 godz ciagle wydaje mi się być niedojedzona chodzi spac 00 lub 1 w nocy codziennie i nie wczesniej i przesypia do 4 lub 4.30 co mam z tym zrobic bo w piersiach mam coraz mniej pokarmu zwlaszcza w jednej ,czy przejdc na mleko w proszku,prosze o pomoc

2018-01-12 22:49

No to u nas odwrotnie przez 2 lata karmione dziecko mm i wstaje w nocy kilka razy więc nie ma reguły zależy od dziecka. Mój ładnie spał choć na piersi był przez ząbki zaczął gorzej spać ale też miejsce gdzie jest łóżeczko ma znaczenie tzn tak u synka mojego zauważyłam i nie tylko już któraś mama z kolei potwierdza to że miejsce gdzie stoi łóżeczko jakby miało znaczenie. Kuzynki synek jest już na mm od dłuższego czasu i dalej się budzi w nocy na jedzenie kilka razy więc po prostu jedne dzieci są szybciej gotowe przesypiac noce inne nie jedne jak się poda kaszke na mm przed spaniem będą lepiej spały na inne to nie działa i to samo jest z mm czy z kp niektóre będą spać przy kp cała noc inne na mm będą się budzić w nocy wszystko zależy od dziecka organizmu.

2018-01-12 21:12

Ja osobiście też jestem za karmieniem piersią. Chcę córkę trzymać jak najdłużej na piersi. Ale niestety nie wszystkim kobietą jest dwne karmienie piersią z różnych przyczyn. Więc jak ktoś może to niech karmi piersią. Jeżeli ktoś z pewnych względów nie może karmić piersią to karmi mlekiem modyfikowanym. W końcu po to zostało to mleko stworzone by pomóc mamą, które nie mogą karmić swych pociech piersią.

2018-01-12 15:49

Aisa tak wiem niby kazdy lacznie ze mna mowia ze nie ma reguly bo sa wyjatki, ale powiem szczerze ze kazda z moich znajomych karmiących mieszanką po 2-3msc miala calkowicie przepane nocki wiec cos jest na rzeczy chocby to ciezsze trawienie ktore trwa dłuzej. A reszta kp do roku minimum karmi nocami ;) Karlajn wszystko prawda, ale wiesz urlop trwa rok a moj synek w wieku półtora roku niekiedy miał nocki jak niemowle:p i nie powiem że nie było to meczace bo niekiedy bylo :) ale ze z praca wyszlo jak wyszlo nie mialam gdzie wrocic i zaszlam w kolejna ciaze to az tak nie narzekałam, bo niekiedy i w dzień z synkiem chwilke przysnelam. Zobaczymy jak bedzie przy drugim czy tez z taka silą i wytrawaloscia bede karmic do samoodstawienia, bo mam plan wrocic do zycia zawowdowego wlasnie w okolicy max1.5roku mlodszego ;) ale tak czy inaczej do roku zamierzam karmic a po roku juz zwykle mozna tak zbilansowac diete by nie wprowadzac mieszanki i na to tez licze :) Ale dobrze ze chcesz wiedziec kiedy reagowac i stymulowac laktację :)przynajmniej w razie czego jestes zmotywowana to robić a nie od razu odpuscic to fajnie :)

2018-01-12 14:08

Ja musiałam podać mm jak byłam w szpitalu właśnie ale wtedy to tragedia była tzn tatuś miał bo młody plul wszystkim noc tragiczna a przy piersi ładnie mi spał dopóki ząbki nie zaczęły wychodzić ja osobiście jestem za kp jeśli możliwe to jest

2018-01-12 13:22

Jestem przeciwniczką szybkiego odejścia od karmienia piersią na rzecz mm, martwię się tylko czy dziecko prawidłowo się rozwija itp. - w razie gdyby coś szło nie tak, chciałabym w porę zareagować np. jeszcze mocniej pobudzić laktacje, odciągać trochę swojego mleka i podawać je między karmieniami itp itd. . Dla mnie argument, że mama chce dać mleko modyfikowane, żeby się wyspać jest nie do pomyślenia. Specjalnie kupiłam sobie rozkładany fotel, żeby spać z malutką z pokoju i być na każdej jej zawołanie. W ten sposób tata smacznie śpi i wypoczywa po ciężkim dniu pracy, a my możemy ucztować do woli. W końcu właśnie po to istnieje urlop macierzyński. Odespać, odpocząć można zawsze spróbować w ciągu dnia.

2018-01-12 11:02

Co do tego mm to nie ma reguły mój dostawał mm i nie spał a mój pokarm jadł i spał ładnie sam. Teraz przez ząbki się budzi ale to też nie ma reguły koleżanki mały na mm a budzi się częściej na jedzenie niż mój na pierś znam też dzieci na piersi które przesypial cały czas ładnie noc podejrzewam że po prostu ząbki nie budzą mój by ładnie spał gdyby nie ząbki które ciągle wychodzą. Wszystko zależy od mamy od jej wiedzy na temat karmienia wszystkich wad i zalet zarówno mm jak i karmienia z piersi. No i też od wytrwałości cierpliwości i czasem poświęcenia.

2018-01-12 00:02

Wydaje mi sie ze ta "presja" to kwestia wygody i wyborów wielu Mam. Bo skoro kolezanka daje butle z mm ktora trawi sie duzo dłyzej i ciezej i jej dziecko spi cala noc to dlaczego ja mam sie meczyc karmiac co 2 godziny, rodzina tez nie pomaga bo na pewno głodne skoro tak czesto chce, pokarm niewartosciowy, malo tlusty itd itd. Zyjemy szybciej często chcialybysmy nakarmić i miec z glowy, bo przeciez nie uprane nie uprasowane mamy presje idealnej mamy, żony i pani domu to troche przekleństwo naszych czasow by mimo wszystkich obowiazkow jeszcze wygladac jak miss swiata ;) Ja do niemalze pol roku synka w nocy karmilam co maksymalnie 3godziny a w pierwszych tygodniach max 2g. Szczerze bylo to dla mnie tak normalne i oczywiste że nawet nie zastanawialam sie nad tym by podac mieszankę aby pospał dluzej ;) Dziecko jak napisala Aisa ma malutki brzuszek, mleko kobiece jest dostosowane idealie i latwostrawne wiec nie zalega w brzuszku, z czego wynika wieksza ilosc pobudek i karmien niz na mieszankach(choc to tez nie regula) Do tego właśnie te emocjonalne kwestie, pocycowania bo mama jest wtedy blisko i tuli? Mozna ja sobie powąchac, zaspokaja potrzebe bliskosci u dziecka. Piers czasem robi za smoczek usypiajac, uspokajając dlatego te wszystkie czynniki niekiedy sprawiają ze kobietom latwiej powiedziec ze sie nie najada, mimo ze ladnie oddaje micz i kupki, przybiera na wadze idealnie i wszystko jest w jak najlepszym porządku, bo meczace na dluzsza mete jest to budzenie co chwila. Sama z perspektywy sie dziwie jak mnie to nie zlamało, bo pobudki mialam do 20msc zycia mlodego i to nie jedna w nocy ale tez inaczej do tego podchodziłam, na spokojnie i mimo ze czasem czulam sie zmeczona albo bymy nocki ze miałam dosc i juz nawet grozilam butla:p to rano wszystko wracalo do normy i wiedzialam ze to tylko dziecko i jego potrzeby :) Myślę że tu bardzo duzo zalezy od naszej cierpliwości i wytrzymałości bo niekiedy bywa ciężej i temu nie zaprzeczam.

2018-01-08 16:41

Można też mleko ściągnąć i podać z butli. W taki sposób też można się dowiedzieć ile dziecko zjada na jeden posiłek.