Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1166 Wątki)

Czy warto jeszcze kupić laktator elektryczny?

Data utworzenia : 2017-12-13 14:22 | Ostatni komentarz 2022-10-06 07:56

Basia1988

1097 Odsłony
17 Komentarze

Mój synek skończył 3 miesiące. Jest karmiony piersią. Od jakiegoś czasu karmienie staje się coraz trudniejsze. Maluszek odwraca głowę,wierci się, wszystko odwraca jego uwagę od piersi. Zastanawiam się nad zakupem laktatora elektrycznego,ale czy warto jeszcze ?? Bo przecież niedługo będę poszerzać dietę synkowi.Zamierzam karmic napewno do roczku może i więcej...

2022-10-06 07:56

warto i to zdecydowanie, na pewno Ci się jeszcze przyda i to nie raz 

2017-12-16 10:16

Laktator kupić warto, na pewno Ci się przyda, jeśli nie masz. A im maluch będzie starszy tym wbrew pozorom nawet bardziej, bo już częściej można gdzieś wyskoczyć, niż z takim maluszkiem. Rozszerzanie diety owszem, ale mleczko to wciąż i tak podstawa. Natomiast zupełnego przejścia na karmienie butelką i ściąganie cały czas laktatorem nie polecam, bo to zajmuje dużo czasu, a poza tym karmienie piersią jest wyjątkowe i nie warto rezygnować na rzecz butelki. Karmienie piersią daje maluszkowi też poczucie bezpieczeństwa i bliskość mamy. Natomiast problem o którym piszesz to raczej skok rozwojowy lub kryzys laktacyjny aniżeli stricte problem, który mógłby zostać rozwiązany przez laktator. Przystawiaj malucha mimo wszystko, bo to najlepsze jest. Staraj się karmić w jakimś zacisznym, spokojnym miejscu, by malucha jak najmniej rozpraszało.

2017-12-15 14:34

Laktatory elektryczne są bardziej profesjonalne, ale przez to droższe. Ja osobiście po wypróbowaniu obu , zdecydowanie stwierdzam, że laktator elektryczny to najlepszy zakup jakiego dokonałam. Naprawdę ułatwia matce karmiącej życie i pozwalana większą swobodę, gdy chce gdzieś wyjść. Pomaga też przy zapaleniu piersi. Syna karmiłam rok i dwa miesiaca, i często korzystałam z laktatora, przy córce też ta metoda się sprawdza. Z laktatorem ręcznym było ciężko, bo namachałam się pół godziny a mleka było malutko. Przy laktatorze elektrycznym w pięć minut jestem w stanie ściągnąć 90 ml.

2017-12-14 17:53

Uważam, że synek ma skok rozwojowy. Za jakiś czas wszystko wróci do normy. Przystawiaj synka do piersi. Laktator się przydaje jak masz częste wyjścia z domu. Jak już masz ustabilizowaną laktacje to lepiej jej nie rozbudzić. Myślę, że w twoim przypadku laktator się nie sprawdzi, a synek za chwilę będzie ssał pierś. Jak tylko skok rozwojowy minie. Ja mam sporo wyjść, bo studiuję i za chwilę wracam do pracy. Także ja mam sporo wyjść, a zapowiada się ich jeszcze więcej. Dodatkowo mam hiperlaktacje i już się ona nie ustabilizuje. Tak twierdzi mój lekarz. Cały czas mam pełne, twarde i bolące piersi. Wczoraj miałam zapalenie piersi. A to często się zdarza. Nawet jak pokarm ściągam do poczucia ulgi to laktacja się nie normuje.

2017-12-14 08:02

Dobry laktator na pewno pomoze Ci: -przy zastoju lub nawale pokarmu, zapaleniu piersi -niedoborze pokarmu ( pomaga rozkręcić laktację) -gdy chcesz zrobić zapasy pokarmu, bo np. zostawiasz dziecko pod czyjąś opieką lub czujesz, że jest go coraz mniej - przy problemie z prawidłowym chwytaniem piersi przez dziecko spowodowanym np. wklesłą brodawką (laktator wyciągnie ją oraz zmiękczy) -przy pogryzionych brodawkach ( laktator z nakładką masującą pozwoli Ci mniej boleśnie odciagnac pokarm i przyspieszy proces gojenia) Co do problemu, który opisujesz, to dziewczyny już Ci odpowiedziały. W przypadku skoków rozwojowych musisz poradzić sobie jakoś z maluszkiem sama i to po prostu przetrwać, nie poddawać się. Tutaj laktator nie pomoże. Ale sądzę, że jeśli czujesz, że będziesz karmić dłużej i chcesz to robić, laktator elektryczny na pewno w tym okresie nie raz się przyda. Sama musisz ocenić, jakie problemy laktacyjne mogą Cię jeszcze spotkać i podjąć decyzję o jego zakupie. Życzę powodzenia we wszelkich trudnościach. Zostań na forum, w razie potrzeby, tutaj znajdziesz sporą pomoc. :-)

2017-12-13 23:59

Zgadzam się laktator możesz kupić ale tylko jeśli planujesz wyjścia z domu a tak o warto przystawiać maluszka. A teraz po prostu taki skok stąd taki niespokojny to minie w końcu i maluch znów zacznie skupiać się na karmieniu a teraz trzeba zwrócić jego uwagę bujając się albo grzechoczac i zapewnić miejsce gdzie nie będzie się aż tak bardzo rozpraszac przy karmieniu.

2017-12-13 23:47

Nie kupuj laktatora, staraj sie karmić piersią tylko i wyłącznie. Laktator to złodziej czasu. Na prawde, będziesz żałować, jesli skończysz karmienie piersią na rzecz ściągania laktatorem. Ściągam 8miesiecy... tylko pomyśl, pół godziny sesja później i tak musisz dziecko nakarmić, więc kolejny czas ucieka, a pokarm sciagasza tak często jak karmisz, albo i częściej. Jeśli jest to 8 razy na dobę to tracisz już 4 godziny. A jeśli więcej razy? Spokojnie, minie dziecku skok rozwojowyyo na pewno się wszystko unormuje. Nie podejmujm pochopnej decyzji. Laktator jest ok, ale jeśli się nie ma wyjścia. Ty tyle czasu karmilas piersią, więc szkodaby było to zastąpić. Traczisz tą wyjątkową bliskość z dzieckiem, ponad to musisz pokombinować później, bo dziecko jeszcze jest mało ruchliwe to odciagniesz, a później to wygląda tak. Tu Ci wyrwie wężyk, ty pokreci i zwiekszy ssanie, tu coś przyciśnie, szarpie za laktatoe, stuka puka, chce sie przytulić a tu butelki. Chce się bawić a tu klops, ręką przyciskasz laktator do piersi a drugą wolną starasz się coś ogarnąć. Tylko pomyśl, jak wiele przemawia za KP :)

2017-12-13 20:08

Warto napewno ! Wiem po sobie bo sama karmie piersia i tez mysle karmic do roku napewno.Po pierwsze jak bedziesz chciala gdzies wyjsc to odciagasz pokarm a po drugie jak masz nawal pokarmu to tez możesz trochę odciagnac zeby maluszek nie denerwował sie przy ssaniu ze za dużo mu leci.Ja mam ręczny to trzeba die trochę nim nameczyc zeby mleko odciągnąć.Dlatego mysle ze lepszy byłby elektryczny.