Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1165 Wątki)

Pokarm odciągnięty z piersi.

Data utworzenia : 2017-12-07 15:02 | Ostatni komentarz 2017-12-17 23:07

Paulina.Perlik

10871 Odsłony
29 Komentarze

Mam pytanie ile może stać w lodówce odciągnięty z piersi pokarm? Jutro z rana muszę wyjść załatwić kilka urzędowych spraw i teściowa zostanie z synem. Przed chwilą odciągnęłam pokarm i zastanawiam się czy będzie nadawał się Jutro do spożycia.

2017-12-17 23:07

Ja już po niżej napisałam jak mrozić i w jakiej temperaturzei ile czasu nawet jeżeli chodzi o lodówkę.

2017-12-16 10:47

Ja też zazwyczaj odciągałam dnia poprzedniego, bo wiadomo, że potem na raz ciężko tyle odciągnąć by starczyło. grunt, żeby nie mieszać z sobą mlek odciągniętych w różnych dniach. Co do mrożenia, to uważam, że fakt nie warto podawać potem takiego mleka, bo mleczko się dostosowuje do potrzeb dziecka. Ale spokojnie można wykorzystać je w innych celach. U nas do kąpieli rewelacyjnie się sprawdziło, gdy córa miała wysypkę czy inne zmiany skórne. Na suchą skórę kąpiel w mleku rewelacja, jak w emolientach :)

2017-12-15 15:13

jeżeli zostawisz w lodówce to do 5 dni, a ja zamrozisz to nawet kilka miesięcy.

2017-12-12 21:15

Ja zawsze mleko w zamrażarce trzymałam max 3 miesiące.

2017-12-12 17:48

Spokojnie możesz iść i załatwić swoje urzedowe sprawy. Mleka ściągnięte z piersi może w lodówce stać do pięciu dni i jest dobre do spożycia. Do ośmiu godzin może stać w temperaturze pokojowej. Zamrożony pokarm może stać nawet do roku czasu. Tylko raz zagrożonego mleka nie można drugi raz zamrozić. Jesli mleko nie zostało otwarte to trzeba je zużyć w ciągu 24 godzin, a otworzone w ciągu 12 godzin trzeba zużyć. Po tym czasie z mleka robi się trucizna i nie można po tym czasie podać go dziecku. Mleko trzeba przechowywać w odpowiedniej temperaturze. Zamrażarka od -14 stopni do -20 stopni to jest temperatura w której mleko może stać rok. Zamrażarka wewnątrz lodówki -10 stopni i to jest na dwa tygodnie, a w samej lodówce powinno być 4 stopnie i wtedy można to mleko trzymać do pięciu dni. Ale to tak na przyszłość. Ja sama mroże pokarm i często mleko trzymam w lodówce. Więc te informacje są mi potrzebne i mam je wydrukowane i powieszone na lodówce. Tym bardzie jak ktoś oddaję mleko do banku mleka to musi się trzymać sztywno określonych zasad.

2017-12-08 16:48

Dziękuję bardzo za odpowiedzi. A przy okazji dowiedziałam się też wiele innych ciekawych informacji.

2017-12-08 15:56

Mommy a ja myślę że warto nawet te 6 miesięcy trzymać bo zawsze można właśnie na katarek czy na zmiany skórne zastosować czy do kapieli. Mleko mamy bardzo dobrze nawliza więc szczerze jeśli ma się wywalić to lepiej przytrzymać i wykorzystać później jako choćby dodatek do kapieli czy jako balsam łagodzi swędzenie przy alergii sprawdzałam na sobie i działa naprawdę polecam przechować dlatego nawet i 6 miesięcy nie tyle w celu podania dziecku bo tu masz rację mleko się zmienia ale w innych celach które właśnie wymienilam

2017-12-08 15:48

Pokarm zmienia się wraz z rozwojem dziecka ale też ma swoje wartości. Może on posłużyć na jeden posiłek a reszta i tak np będzie z piersi czyli zaspokajajacego aktualne potrzeby. Można też ten pokarm zagrożony dodawać do nowych posiłków przy rozszerzaniu diety żeby nie wyrzucać np.