Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1134 Wątki)

laktacja, a woda w organizmie

Data utworzenia : 2013-06-22 12:01 | Ostatni komentarz 2013-09-28 16:03

Kaajkaa

11773 Odsłony
15 Komentarze

witam, mam pewien problem. biore leki, ktore zatrzymuja mi wode w organizmie. ogolnie i bez nich mam ten problem. chciałam zaczac brac preparat, który pomoze mi z tym problemem jednak boje sie, ze strace mleko. czy powinnam wstrzymac sie z ta decyzja czy nie ma jedno z drugim nic wspolnego ?:)

2013-07-01 08:41

Kajka, ale cerazette, symonette, azalia czy ovulan to to samo - identyczny składnik rózna nazwa i cena.

2013-07-01 08:25

wchodzą, używam i tabletek i prezerwatyw. niestety po pierwszej ciąży nie chce drugiej i boję się wpadki. tym bardziej, że pierwsza dzidzia jest właśnie z wpadki z prezerwatywą. mimo zabezpieczenia zaszłam w ciążę dlatego teraz zabezpieczam się podwójnie. Dziś pójdę do ginekologa i zapytam o wspomniane przez Monike Cerazette oraz o inne środki. przy okazji zapytam o tabletki na wodę w organizmie.

2013-06-29 21:08

A inne metody antykoncepcji nie wchodza w grę? Takie duże dobowe wahania masy ciała to rzeczywiście musi być uciążliwe... Ja nie jestem ginekologiem, może warto się skonsultować ze swoim lekarzem prowadzącym, oni często mają rozeznanie, który preparat ma bardziej czy mniej nasilone skutki uboczne. Może wśród preparatów dozwolonych w okresie laktacji taki się znajdzie. A jak nie, to może na czas karmienia pozostać np. przy środkach barierowych? Preparatów odwadniających raczej bym nie proponowała jako próby złagodzenia objawów ubocznych, zawsze to kolejny lek w organizmie matki i potencjalnie u dziecka.

2013-06-28 14:20

Carezette tez ma w działaniach mozliwe skutki uboczne takie jak wzrost masy ciała. niestety jest to jeden z mozliwych objawów i akurat ja go mam. poza tym i bez tych tabletek waga w ciagu dnia waha sie i to co ubiore rani, po południu jest juz za małe (spodnie), poniewaz zwieksza mi sie obwód pasa. dodatkowo mam problemy z trawieniem i tez nie moge brac leków jakie biore od lat bo karmie. nie chce zaprzestac karmienia piersia ale mam dosc wiecznego siedzenia w domu lub chodzenia w dresach....dlatego myslalam ze chociaz z tym (z woda) bede mogła zawalczyc

2013-06-27 22:38

Kaja, jeśli te tabletki co Ty bierzesz powoduą lub nasiliły zatrzymywanie wody to może warto zastanowić się nad inną metodą antykoncepcji? ja stosuję Cerazette (to samo co Azalia) i nie zaobserwwałam niczego takiego. Laktacja to taki szczegolny okres dla każdej mamy może spróbuj jeszcze stosować metody niefarmakologiczne na tą wodę w organizmie. Wiem, że to ciężko czasem robić coś kosztem siebie (sama z bólem serca odwlekłam w czasie wybielanie zebów, bo dowiedziałam się, że jest to przeciwskazanie), ale masz pewność, że nic nawet stopniu minimalnym nie przeniknie do mleka. A po skonczonym karmieniu niech lekarz Ci dobierze tabletki , które będa pomagac na ww. problem.

2013-06-26 21:00

zarzywam Azalie. problem z zatrzymywaniem wody mam od zawsze. w ciagu dnia, od wstania do pojscia spac, waze okolo 3 do 5 kg wiecej. leków na pomoc w zwalczaniu zatrzymywania wody w organizmie jest pełno. nie myslałam o niczym konkretnym, poniewaz kazdy z nich na ulotce ma napisane tradycyjne "skonsultuj sie z lekarzem". w wiekszosci przypadków zdanie to jest tylko po to aby firma miała zabezpieczenie stad moje pytanie. zastanawiam sie po prostu czy taki lek moze spowodowac zanik laktacji , czy nadmiar wody nie ma nic wspolnego z woda która jest organizmowi potrzebna. boje sie po prostu, ze mleko "zostanie potraktowane" przez te tabletki jako nadmiar wody i usuniete z organizmu.

2013-06-26 20:37

Witam, to dość ogólnie sformułowane pytanie, bardzo proszę o doprecyzowanie - co to za leki Pani przyjmuje i co ma Pani jeszcze dostać. Rozumiem, że podawanie każdego preparatu jest skonsultowane z lekarzem pod kątem bezpieczeństwa stosowania przy karmieniu?