Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1165 Wątki)

Karmienie jedną piersia

Data utworzenia : 2017-11-06 14:13 | Ostatni komentarz 2017-12-29 14:49

Zuzanna-1981

2311 Odsłony
23 Komentarze

Witam, Jestem mamą 5 miesięcznego Piotrusia 67 cm i 7kg. Mały przestawił mi się na lewą pierś i ciągnie tylko z niej już 2 miesiące . Nie jestem do końca pewna czy najada się chociaż widzę ze mleko jest. Prawa pierś zrobiła się połowę mniejsza i jest w niej mleko. rzadko kiedy uda mi się go oszukać w nocy i przystawić do prawej piersi. próbowałam z pod pachy, próbowałam nachylać się do niego . Odpycha się od tej piersi i krzyczy. wprowadziliśmy już stałe pokarmy zupki, obiadki, deserki i czasem kaszki. raz dziennie podaje mu też butelkę. Czy to czas by odstawic go od piersi i włączyc mleko modyfikowane na stałę. Dodam ze karmie go w nocy o 12 potem ok 3 wstaje o 4 i w ciągu dnia przystawiam go 3 razy .

2017-11-07 18:07

Moj synek mial podobnie pod koniec 4mc kiedy ja juz mialam.malo pokarmu, on tez nie chciał lewej pierśi tylko non stop z prawej o jeszCze plakal i sie denerwowal, bo dosc ze malo lecialo to.nie wiem czy z lewej malo mu lecialo czy za szybko ale ledwo odciagalam z obu piersi po 30ml a z lewej to moze.z 20ml...wiec mimo ze ratowalam sie herbatkami na laktacje , częstym.odciaganiemt o musialam synka dokarmiac mm i w koncu przestałam karmic piersia najlperw było karmienie coraz mniej.w dzien potem juz tylko ok raz, dwa razy w nocy a puzniej juz przestalam w.5mc. Teraz mam jedna piers delikatna mniejsza ta co mniej karmilam synka.

2017-11-07 17:37

Mój syn tez nieraz ma takie humory ze nie chce pic z lewej piersi za to z prawej bardzo chętnie. Dodam ze karmie go zazwyczaj lezac na łóżku (na lewym/prawym boku) udaje mi sie jadnak go oszukac. Klade sie na.prawym boku tak jakbym chciala.go karmic z prawej piersi ale daje mu lewą. Pozycja nie należy do wygodnych ale mały przynajmniej pije

2017-11-07 13:59

Skoro już rozszerzacie dietę to zapotrzebowanie na mleko będzie się zmniejszać. Postaraj się kontynuować te karmienia nocne. Nawet jeśli karmisz też mieszanką to nie rezygnuj ze swojego mleka. Nawet jeśli nie jest go dużo to i tak warto. Przystawiaj najpierw dziecko do tej piersi której nie lubi bo jak jest głodne to prędzej złapie.

2017-11-07 09:39

A spróbuj mlekiem z lewej piersi posmarować prawy sutek i sprawdź reakcje małego ?? Jeśli nic nie pomoże ani informacje z wątków które podały Ci dziewczyny to ostatecznie zostaje Ci radca laktacyjne. Może on Ci pomoże dobrać odpowiednią pozycję do karmienia i zachecisz małego do picia z prawej piersi

2017-11-06 21:28

Wiesz co u mnie np lewa jest bardziej ciagana ale to z mojego powodu bo ja wolę na tej stronie trzymać syna , jakoś do prawej mi ciężko i nie raz już pod rząd karmiłam ze dwa razy ta sama piersią dopóki nie przypomniałam sobie że teraz powinna być prawa . Nawepno u Ciebie to już bardziej radca laktacyjny powinien zobaczyć i pomoc

2017-11-06 16:11

https://lovi.pl/pl/forum/2/551 Polecam sie zapoznac.

2017-11-06 15:43

Polecam artykuł:https://lovi.pl/pl/pomoc-laktacyjna/123