Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1165 Wątki)

Pokarm mniej tłusty

Data utworzenia : 2017-11-05 13:24 | Ostatni komentarz 2017-11-08 08:55

mamasita

1193 Odsłony
16 Komentarze

Witam, mam takie pytanko odnośnie pokarmu bo sciagam pokarm od 6 tyg zycia maluszka obecnie ma 23 tyg i zauważyłam że teraz mleko jest mniej tłuste niż było na poczatku od jakis 5 tyg. Co mogło spowodować to ze teraz pokarm jest mniej tłusty niz byl wczesniej? Jadam tak samo jak wcześniej. Maluszek sie nie najada i musze go dokarmiac modyfikowanym mlekiem czy to ze pokarm jest mniej tłusty on sie nie najada?

2017-11-05 23:12

Jak dla mnie (oczywiście nie chcę podważać opinii pediatry) ale dokarmianie jest zbędne. Twój Synek przybiera na wadze więc wszystko jest ok. Dla przykładu napiszę Ci, że w pewnym momencie mój Syn przybrał na wadze tylko 100 gram w ciągu dwóch miesięcy i nikt mi nie kazał go dokarmiać. Dziecko najszybciej przybiera na wadze w ciągu pierwszych 3 miesięcy życia później w ciągu kolejnych 3 trochę wolniej a już w drugim półroczu jeszcze mniej. Przyrosty wagi mogą być również skokowe. Więc przez tydzień dziecko może przybrać mało lub wcale a w kolejnym tygodniu nadrobi z nawiązką. A jeśli chodzi o mleko to nie ma czegoś takiego jak mniej tłuste mleko. Mleko zmienia się w zależności od potrzeb Twojego dziecka. Mleko dostosowuje się do potrzeb maluszka. Zmienia się nawet kilka razy w ciągu doby więc jakbyś ścągała mleko całą dobę i obserwowała też być zauważyła różnicę. I wcale to nie oznacza nic złego. Ot natura sobie to tak wymyśliła. Problem może nie być w tym, że mleko jest mniej tłuste ale może jest go za mało. O wiele lepiej zawalcz o laktację. Pamiętaj też, że każda butelka mm może doprowadzić do zakończenia mlecznej drogi. Piersi produkują mleko jak jest na nie zapotrzebowanie a zapotrzebowanie to ssanie malucha. Podajesz butelkę piersi nie dostają sygnału, że muszą produkować mleka więcej. Przystawiaj dziecko jak najczęściej do piersi nie zapomnij o karmieniach nocnych bo w nocy mleko jest bardziej kaloryczne.

2017-11-05 20:20

Zalecam Ci przeczytanie tego artykulu ktory dolaczylam Ci w moim poprzednim komentarzu. Powiem Ci sytuacje, ktora mialam u siebie z dzieckiem. Bylysmy na kontroli u lekarza i waga pomylila sie az o 100g! W domu tez pokazywala inaczej.

2017-11-05 20:17

Pokarm matki zmienia się wraz z potrzebami dziecka. Może potrzebuje go więcej.

2017-11-05 19:34

Akurat tak wazony byl bo byliśmy u lekarza a potem wróciłam do domu i go sama zwazylam. Lekarz wage kontroluje jak ma zapisane w karcie i lekarka stwierdziła że slabo przybiera A to ze pokarm jest mniej tłusty to widzę po tym jak sciagam w pojemniki bo wcześniej to cała pokrywką pokryta tłuszczem a teraz ledwo maly kawalek jest pokryta albo wcale

2017-11-05 18:45

Skład mleka zmienia się z czasem dostosowując do potrzeb dziecka, nie sądzę żeby był za mało tłusty. Może raczej jest go za mało i glodomorek chce więcej? Lekarz stwierdził to sam z siebie czy raczej Ty mu to zasugerowalas? Dosyć często kontrolujecie wagę z tego co piszesz. Te przyrosty im dziecko starsze nie są już takie duże. Widzę że niby był spadek ale te parę gramów może być od tego że dziecko się ruszyło i waga nie pokazywała dobrze.

2017-11-05 17:54

Byliśmy u pediatry i zleciła go dokarmiac bo za malo przybiera

2017-11-05 17:06

https://lovi.pl/pl/karmienie-piersia/1057 Polecam zapoznac sie z artykulem. :) Nie ma czegos takiego jak pokarm tlusty lub mniej tlusty. Pokarm matki na biezaco dostosowuje sie do potrzeb Twojej pociechy. Poczytaj, naprawde calkowicie odpowiada on na nurtujace Ciw pytanie. Z tego co widze Twoj maluszek dobrze przybiera. Na tym etapie wiekowym zdrowe dziecko przybiera do 0.5 kg miesiecznie. Moja corka 10.11 skonczy pol roku i wazy 7.3 kg. Tez sie martwilam o pokarm ale pediatra powiedziala ze dziecko dobrze przybiera i nie ma powodow do obaw. Jesli martwi cie waga dziecka udaj sie do pediatry o porade. :)

2017-11-05 13:36

Syn ma obecnie 5miesiecy. Waga 6360 z 02.11.2017, 30.10.2017 - 6145. 24.10.2017 - 6170. Urodziny o czasie, siłami natury, waga urodzeniowa 2800. Do piersi rozstawiony byl po 2-3 h od urodzenia. Jest dokarmiamy nutramigenem z powodu ze nie slabo przybiera na wadze i ma alergie pokarmowa na laktoze