Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1165 Wątki)

mrożone mleko a sztuczne mleko

Data utworzenia : 2017-11-02 10:48 | Ostatni komentarz 2017-11-19 22:29

A.Cieslak35

3132 Odsłony
16 Komentarze

Czy picie mrożonego mleka matki przez dziecko jest korzystne dla jego zdrowia? Czy lepiej przestawić się na sztuczne mleko? Od początku karmienia piersią uciągałam nadmiar mleka laktatorem i mroziłam w odpowiednio przystosowanych pojemnikach. Czy teraz jak niestety już nie mam wystarczającej ilości mleka dla mojego maluszka mogę wykorzystać te mrożone mleko. Czytałam w artykułach dla mam, że mleko matki dostosowuję się do potrzeb dziecka na danym etapie życia, więc jeśli tak to te mleko zamrożone nie jest odpowiedni na daną chwilę dla maluszka?. Moje maleństwo ma stwierdzoną skazę białkową i faktycznie po zastosowaniu diety bez białkowej wysypka ustąpiła. Mam zamrożone mleko jeszcze przed zastosowaniem diety czy te mleko przy skazie białkowej już teraz jest do wyrzucenia? Czy lepiej przejść na mleko sztuczne, maleństwo dopiero skończyło 3 miesiące życia ale jest bardzo dużym chłopcem i nie wiem jak długo jeszcze wystarczy mojego pokarmu. Czy ktoś miał podobny dylemat?

2017-11-03 09:56

Nie przestawaj karmic. To najprawdziwsza prawda ze mleko matki jest najlepsze. Jezeli brakuje ci pokarmu ja naprawde polecam picie herbatki Hipp na laktacje. dzieki herbatce moje piersi az nabrzmiewaly mleczkiem..:) moze twoj maluszek ma skok rozwojowy i dlatego Ci sie wydaje ze masz malo pokarmu? Caly czas wisi na piersi i marudzi, placze... U mnie tak bylo. Tez miewalam chwile zwatpienia, ale przetrwalam je i teraz moja corcia jest szczesliwa... jezeli mleko odciagalas a nie wiedzialas o skazie i nie stosowalas diety to nie wiem czy dobrym pomyslem jest podanie takiego mleczka.

2017-11-03 09:53

Tak lepiej pobudzić laktacje. Pij dużo niegazowanej wody i Femaltiker jest świetny naprawdę działa, mówię z własnego doświadczenia. Jest to proszek który rozpuszczalam w odrobinie mleka w smaku pyszny

2017-11-03 09:43

Mleko lepiej zostaw na później. Teraz jeżeli wydaje Ci się że mleka jest za mało to trzeba rozkręcić laktacje. Podanie mleka butelką (ale ściągniętego dawno) jeszcze może sprawę pogorszyć. Lepiej teraz ściągać lakatatorem i je podawać to takie ściąganie pobudzi laktacje. Wstrzymaj się z tym mlekiem modyfikowanym. Być może za kilka dni kryzys minie. Z tego co wiem po sobie i od innych dziewczyn to okolice 3 miesiąca są najtrudniejsze przy kp. Przystawiaj dziecko jak najczęściej i będzie lepiej.

2017-11-02 22:10

Zawsze mleko ściągnięte mroziłam i nic się złego nie działo nawet 3 miesiące.

2017-11-02 22:07

Stataj się pobudzić laktacje laktatorem. Jeśli chodzi o mleko modyfikowane to omów kwestie dokarmiania dziecka z pediatrą. W razie potrzeby pomoże wybrać Ci odpowiednie mleko.

2017-11-02 18:09

Moim zdaniem gdybys teraz podała mleko mrozone to mogłaby sie pojawic wysypka jezeli to mleko sciagniete z przed diety a co do wartosci to napewno ja ma :) Ja polecam felmatiker na rokrecenie laktacji

2017-11-02 17:18

Jeśli mleczko zamrozilas przed dietą, lepiej nie ryzykuj. Mleczko zamrożone w temperaturze do -18 możesz przechowywac od 3 do 6 mcy, a w temperaturze -20 nawet rok, więc jak układ pokarmowy dobrze się rozwinie, moze będziesz mogła skorzystać bez szkody dla malucha. Samo mrożenie nie pozbawia mleka wartosci odzywczych, predzej sposób jego rozmrozenia- nie wolno podgrzewać go na palniku w garczku, lepiej w kapieli wodnej, a jeszcze lepiej wyjac odpowiednio wczesnie, żeby rozmrozil się powoli w lodowce, następnie podgrzać do temperatury pokojowej. Nie wolno podgrzewac go do temperatury wyzszej niz 36 stopni. Aby zwiększyć laktacje, przystawiaj malego często, korzystaj z laktatora metodą 7 5 3, dużo pij. Jeśli zwiększy się zapotrzebowanie, laktacja również stopniowo powinna się zwiększać.

2017-11-02 14:38

Jeśli kamisz nadal piersią to postaraj się aby w piersiach było tyle mleka aby wystarczyło dla malucha. Przystawiaj go gdy tylko jest głodne i niech pije tak długo aż się nasyci. Możesz jeszcze dodtakowo odciągać laktatorem aby pobudzić laktację. Jeśli piersi dostaną sygnał że trzeba więcej produkować mleka to tak zrobią. Mrożone mleko bym zostawiła na później bo może maluszkowi przejść z tą skazą. Powodzenia