Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1165 Wątki)

mrożone mleko a sztuczne mleko

Data utworzenia : 2017-11-02 10:48 | Ostatni komentarz 2017-11-19 22:29

A.Cieslak35

3133 Odsłony
16 Komentarze

Czy picie mrożonego mleka matki przez dziecko jest korzystne dla jego zdrowia? Czy lepiej przestawić się na sztuczne mleko? Od początku karmienia piersią uciągałam nadmiar mleka laktatorem i mroziłam w odpowiednio przystosowanych pojemnikach. Czy teraz jak niestety już nie mam wystarczającej ilości mleka dla mojego maluszka mogę wykorzystać te mrożone mleko. Czytałam w artykułach dla mam, że mleko matki dostosowuję się do potrzeb dziecka na danym etapie życia, więc jeśli tak to te mleko zamrożone nie jest odpowiedni na daną chwilę dla maluszka?. Moje maleństwo ma stwierdzoną skazę białkową i faktycznie po zastosowaniu diety bez białkowej wysypka ustąpiła. Mam zamrożone mleko jeszcze przed zastosowaniem diety czy te mleko przy skazie białkowej już teraz jest do wyrzucenia? Czy lepiej przejść na mleko sztuczne, maleństwo dopiero skończyło 3 miesiące życia ale jest bardzo dużym chłopcem i nie wiem jak długo jeszcze wystarczy mojego pokarmu. Czy ktoś miał podobny dylemat?

2017-11-19 22:29

Ja jak musiałam gdzieś wyjść to córka dostawała świeże mleko ściągnięte z nocy. Zanosiłam córkę i jej rzeczy do mamy i się nią zajmowała.

2017-11-19 13:39

Żadne mleko modyfikowanie nie może sie równać z mlekiem matki dlatego warto powalczyć o dobra laktacje. Polecam spożywać produkty z duza zawartością słodu jeczmiennego- u nas to pomoglo. A co do mleka mrożonego to ja rowniez mrozilam i podawalam je synowi jak byla potrzeba np. Jak miałam wyjazd a babcia zostawala z nim sama. Pierwsze mleko modyfikowane dostal majac 6 miesiecy,ale i tak nie chcial go pić

2017-11-19 00:54

Dlatego ja już wcześniej zaczęłam się dowiadywać co i jak. Jak trzeba przechowywać w jakich pojemnikach w jakiej temperaturze i z jakiego okresu przyjmują mleko. Warto było to zrobić, chociaż wiem że moje mleko się nadaję i w razie czego mogę je oddać. Tak, miałam robione badania z krwi, próbkę mleka też musiałam oddać do badań. Te które było ściągnięte sporo wcześniej mogą nie przyjąć do banku. Ale wtedy mogę je wykorzystać w inny sposób.

2017-11-18 23:00

Z tego co kojarzę to nie jest prosta sprawa z tym oddawaniem mleka. Myślę że takiego "starego" już zamrozonego by nie przyjęli. Z tego mleka korzystają wcześniaki więc musi być odpowiednie. Najpierw muszą chyba zbadać mamę i mleko i później jak się spełni warunki to można oddawać. Na pewno też udzielają informacji jak takie mleko przechowywać i przewozić.

2017-11-18 22:22

Spróbuj czy będzie jeść mleko mrożone. Jak nie to wtedy przestaw dziecko na mleko modyfikowane. Mleko matki jest najlepsze dla dziecka nie ma lepszego pokarmu. Jak masz dużo mleka zamrożonego, a okaże się że dziecko nie będzie chciało go jeść zawsze możesz oddać mleko do banku mleka. Ja tak zamierzam zrobić jak moja córka nie będzie chciała jeść mleka mrożnego. Już sprawdzałam gdzie są i ja najbliżej bank mleka kobiecego mam w Toruniu, a potrzebują to z chęcią oddam.

2017-11-03 23:27

Nie ma lepszego mleka niż mleko mamy. Żadna mieszanka nie jest lepsza od mleka mamy. Spróbuj przede wszystkim zwiększyć laktację. Przystawiaj malucha do piersi jak najczęściej się da, najlepiej połóż się z dzieckiem do łóżka i dawaj pierś kiedy tylko chce, niech ciumka, ssie itd, dobrze jest też trochę kangurować maluszka najlepiej na golaska ciało do ciała, wspomóż się laktatorem (najlepsza będzie metoda 7-5-3 czyli 7 minut odciągasz mleko z prawej piersi 7 minut z lewej,5 minut z prawej, 5 minut z lewej, 3 minuty z prawej i 3 minuty z lewej - odciągaj nawet wtedy kiedy mleko nie będzie leciało. Chodzi o stymulacje), dodatkowo pij słód jęczmienny, kawę zbożową, Femaltiker, piwo bezalkoholowe - mają w swoim składzie właśnie słód jęczmienny który pozytywnie wpływa na laktację. Samo picie wody nie wpływa na laktację więc pij tylko tyle jakie masz pragnienie. Ja na Twoim miejscu zaczęłabym walczyć o laktację przede wszystkim. Pamiętaj, że każda butelka mm może sprawić, że mleka będzie jeszcze mniej. Piersi nie będą stymulowane (dziecko będzie jadło mm) więc nie będą produkować mleka bo uznają, że jest jego wystarczająca ilość. Mrożenie mleka nie sprawia, że mleko traci swoje właściwości odżywcze więc spokojnie. "Rozmrażanie mleka mamy Zamrożone mleko rozmrażać należy poprzez: pozostawienie go w lodówce na 24h w temp +4 st C lub pozostawienie go w temperaturze pokojowej do rozmrożenia (rozmrożone można przechowywać w lodówce do 24 h jeżeli pojemnik nie został otwarty i 12h jeżeli został otwarty. Mleko rozmrożone w lodówce, po wyjęciu można bezpiecznie podać dziecku przez kolejne 4 godziny.) lub poprzez ogrzanie pod bieżącą wodą o temperaturze nie większej niż 37 st C." Źródło https://www.hafija.pl/2012/05/przechowywanie-mleka-mamy-kilka-przydatnych-informacji.html Nie wolno podgrzewać mleka w mikrofalówce ponieważ może to spowodować, że namnożą się w nim bakterię i raz rozmrożonego mleka nie wolno ponownie zamrażać. Mleko może tak jak napisała pani doktor nie smakować maluszkowi bo ono na bieżąco zmienia swój skład ale mimo wszystko nadal jest idealne dla Twojego maluszka. M.Jacek mleka dla alergika faktycznie są droższe ale jeśli alergia jest stwierdzona przez alergologa to można je kupić ze zniżką i cena jest fajna. Ale tutaj nie wiadomo czy była alergia stwierdzona przez alergologa czy tylko przypuszczenie przez pediatrę.

2017-11-03 21:35

Z założenia mleko matki jest zawsze lepsze niż mieszanka modyfikowana. Z mrożonym bywa czasem tak, że dziecko po tych kilku miesiącach może nie chcieć go zjeść, bo mu smakowo (składem) nie pasuje. A niektórym dzieciom zupełnie nie przeszkadza. Trudno mi się odnieść do tematu alergii, bo nie znam całej historii. Na jakiej podstawie stwierdzono alergię, kto to oceniał (alergolog?), jakie było postępowanie - np. jak restrykcyjna dieta i co w niej wyeliminowano. W diagnostyce alergii robi się nieraz coś takiego jak prowokacja - czyli po okresie diety podanie składnika potencjalnie uczulającego, żeby sprawdzić, czy się powtórzy reakcja. Wtedy by można wykorzystać to mrożone mleko. Ale to trzeba robić pod kontrolą lekarza, który diagnozuje/leczy daną chorobę, w tym wypadku alergię, nie należy robić tego na własną rękę.

2017-11-03 10:03

Mleko mrozone jest z pewnością lepsze dla maluszka niz mm. Ale u Was pojawil sie inny problem jakim jest alergia i konieczność stosowania specjalnej diety. Skoro mleko jest z czasu, kiedy jadłas wszystko to nigdy nie wiadomo czy alergen uczulający synka sie w nim znajduje czy nie. Może jednorazowe podanie mleka nie zaszkodzi ale wieksze ilości juz tak. Najlepiej pobudz laktacje. Mleko powinno produkować sie w ilosciach odpowiednich dla wieku i potrzeb dziecka. Wiadomo że nadal bedziesz musiala trzymać dietę ale dziecko karmione piersią szybciej może sie odczulić niz to karmione sztucznie. Poza tym mm ze szczególnym przeznaczeniem dla dzieci z alergiami sa drozsze wiec ucierpi twój portfel.