Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Pogaduchy (1479 Wątki)

Antykoncepcja po ciąży

Data utworzenia : 2017-10-27 12:47 | Ostatni komentarz 2017-10-28 17:27

D.Morawska

616 Odsłony
6 Komentarze

Po urodzeniu pierwszej córki, ginekolog zapisała mi tabletki nie były zbyt dobre gdyż były skutki uboczne. Teraz dziwi mnie to że zapisała je bez wcześniejszych badań hormonalnych. Wróciliśmy więc do metody wszystkim znanym mniej lub więcej ;) Wiadomo prezerwatywy mają plusy i minusy. Po pewnym czasie znów zaczęłam myśleć o antykoncepcji hormonalnej gdyż okazało się że mam uczulenie na lateks. Dostałam więc co miesięczną wkładkę do pochwową. Byłam bardzo zadowolona zero skutków ubocznych, wpadki też nie było przez jej czas używania. Po zrezygnowaniu z niej w ciążę zaszłam dopiero pół roku później mimo iż miesiączki już drugi miesiąc po odstawieniu były regularne. Aktualnie nie chcemy z partnerem więcej niż dwoje dzieci i zastanawiam się jaka metoda antykoncepcyjna będzie najlepsza po porodzie w czasie karmienia piersią. Jeżeli macie jakieś doświadczenia i opinie to chętnie poczytam

2017-10-28 17:27

Ja jestem mega przeciwnikiem tabletek wlasnie po dobieraniu ich u mnie metoda prób i błędów. Bez sensu ze hormony są przepisywane bez żadnych badan.JA co do prezerwatywę Ja nie wiem od czego to zalezy ale nie mialam problemów tylko jak używałam durex classic. Inne powodowały u mnie wlasnie objawy uczulenia. A spirala? Chociaz ja nie mam pojecia jaki ma wpływ na kp.

2017-10-28 10:50

Grimper ma racje, nie dawno byłam u ginekologa i dowiedziałam się że o krążku pomyślimy kiedy przestanę karmić piersią a teraz po zbadaniu przepisała mi pani tabletki antykoncepcyjne jednoskładnikowe.

2017-10-27 23:53

Grimper spora wiedza, ja nie w temacie jeśli chodzi o pigułki.

2017-10-27 23:21

Krążek przy kp nie jest polecany, ponieważ uwalnia 2 hormony jednoczesnie, a podczas karmienia zaleca się 1- estrogen przenika do mleka i moze dodatkowo zachamowac laktację. Możesz wypróbować mini pigułkę (jednoskladnikowa), zastrzyk hormonalny lub prezerwatywy zywiczne ( bez lateksu). Bardzo częstą praktyką jest u nas wypisywanie pigułek bez uprzednich badan i dobieranie metodą prób- jak powoduje skutki uboczne, to zmieniamy na inne. Troche to bez sensu, ja po takich probach po odstawieniu nie moglam zajsc w ciążę przez 1.5 roku. Ale faktem jest, ze nie po kazdej bedziesz zle sie czuc, u mnie dosc szybko udalo sie dobrac wlasciwe ( po 3 lub 4 probie).

2017-10-27 21:32

Jeśli masz uczulenie na lateks polecan prezerwatywy Skyn. My mimo braku uczulenia właśnie je używamy. Praktycznie ich nie czuć i są bardzo mocne :-)

2017-10-27 14:18

A może krążek. Moja koleżanka sobie chwali.