Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Pogaduchy (1479 Wątki)

Imiona

Data utworzenia : 2013-03-04 12:53 | Ostatni komentarz 2021-04-12 10:20

Iwona

19931 Odsłony
200 Komentarze

Czym kierować się przy wyborze imienia? Co oznacza? Czy nadawać dziecku drugie imię?

2017-11-05 20:47

Ja od kiedy pamietam mialam bzika na punkcie Łucji. I kiedy zaszlam w ciaze zadzwonilam do narzeczonego i powiedzialam "Paweł bedzie Łucja". No i jest Łucja. Mimo tego ze jemu sie nie podobalo na samym poczatku i chcial Weronike, to tak mowilam Łucja i Łucja, ze w koncu kiedy ja zaczelam miec watpliwosci co do tego imienia on sie zakochal w nim bez pamieci, a i sama Łucja kopala za kazdym razem, kiedy imie slyszala. Takze moja ukochana Lusia jest tym, kim byc powinna. Czyli kierowalam sie swoim osobistym upodobaniem. To nic zlego isc za glosem serca. ;D

2017-11-05 12:23

Dla syna było wybrane na szybko..jak sie okazało że to chlopiec chciałam Kajtka ale mężowi sie nie podobało, i tak siedzielismy z siostrą ona ma Julke i sie zaśmiałam masz Julke to ja będe miała Julka i zostało

2017-11-05 09:37

Ja tez nie jestem za nadawniem dwoch imion. Moj ojciec jak zapisywal mnie do szkoly podal tylko jedno moje imie. I dopiero przed matura okazalo sie ze ja to nie ja. Musialam jezdic po szkolach i zmieniac swiadectwa i dokumenty bo wszystkie byly na jendo imie a dowod osobisty i zgloszenie na mature mialam na dwa. Kupe zalatwiania calkowicie niepotrzebnego. Ja dam corci na imie Julia. Na poczatku miala byc Marysia ale tesciowa tak ma na imie i odpuscilam. Chlopiec bedzie na pewno Jan. I tego jestem pewna:-).

2017-11-04 22:39

Ja chciałam, żeby moje dziecko miało piękne i wyjątkowe imię. Spadlo na mnie imie Natan. Ot tak. Z dnia na dzień. Czułam od początku że będę mieć syna więc tylko imiona męskie przeglądałam choć nic ładniejszegi nie spadło na mnie... Po prostu czulam prawie od początku że pod sercem jest Natan i koniec. Przez chwilę rozważałam imię Jakub (ze względu na męża) ale to imię było bardzo wysoko na liście najczęściej nadawanych imion. Nigdy nie chciałam dawać drugiego imienia. Wystarczy jedno :-). Planuję też dwie córki :-) Będzie Nikola i Nadia :-) Szczególną więź czuję do imienia Nadia :-)

2017-11-04 20:31

Moja starsza ma 2 imiona i tylko ona na drugie dałam jej Genowefa wiem brzydkie imie ale to po mojej babci która sie nie doczekała prawnusi :( zmarał 23.10 a zuza urodziła się 23.12

2017-11-04 19:26

Ja mam dwa imiona i nie jestem z tego zadowolona. W kazdym ważniejszym dokumencie musze je wpisywać, nie wiem po co w ogole ktos to wymyślił:p Synek ma jedno imię Jan (chociaż nazwisko mamy takie, że mozna powiedziec iż ma dwa imiona:p) ale to nie byl nasz pierwszy pomysl. Wczesniej mial byc Marcel i Szymon. Ale pewnego dnia stwierdzilismy ze będzie Jan, bardzo dobrze kojarzy mi sie to imię, dlatego juz nie zmieniliśmy. Poza tym mozna je zdrabniac na wiele sposobów:) Patrzac na znaczenie imienia to juz trochę sie zgadza m.in . potrafi robić dziesięć rzeczy naraz, jest uparty, wszystko chce robic sam :p chociaż wszystko zalezy od temperamentu osoby a nie imienia jakie ma, więc reszta cech charakteru moze byc odmienna :)

2017-11-04 19:10

Ja dałam imię Alicja. Na samym początku miała być Anastazja (wymyśliliśmy zdrobnienie Nastka i Anka) ale jakoś później zdecydowaliśmy się na Alcię. Do chrztu nadaliśmy Katarzyna, ponieważ jest patronką mądrości, chcieliśmy by drugie imię miało jakieś znaczenie, aczkolwiek nie wierzę, by miało to jakiś wpływ :) Pierwsze imię daliśmy ze względu na to że nam się podobało, no i my oboje z mężem też mamy imiona na A więc fajnie się wpasowało :) Drugie widnieje tylko w kościele i nie zgłaszaliśmy go do urzędu.

2017-11-04 18:15

Ja posiadam jedno imię, moja córeczka też będzie miała jedno - jakoś nie uważam, że drugie jest potrzebne. Co do wyboru iminie nie wierzę żeby to ono miało wpływ na to jaki charakter posiada jego właściciel (gdyby tak było to np. wszystkie Julie były by romantyczkami itp. a przecież tak nie jest :P ) Co do wyboru imienia dla córci od dnia kiedy wiedziałam, że jestem w ciąży powiedziałam że będzie Berenika, tatuś na początku kręcił nosem ale po przeszukaniu książek z imionami stwierdził że Berenika będzie idealne. Większość osób z rodziny i znajomych jak się dowiedziało o naszym wyborze pytało się nas czy takie naprawdę jest takie imię :P Najlepsza była reakcja mojej mamy kiedy powiedziałam jak będzie miała na imię jej pierworodna wnuczka to skakała z radości i stwierdziła, że to połączenie 2 imion Bernardyny (imię mojej babci) i Weroniki (mojej mamy) i jest cudowne oryginalne i po prostu idealne :)