Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Pogaduchy (1481 Wątki)

chec rozwoju na macierzynskim

Data utworzenia : 2017-09-27 12:42 | Ostatni komentarz 2017-10-02 13:51

Karolina. W

555 Odsłony
5 Komentarze

słuchajcie, jestem na urlopie macierzyńskim z UP i mam pytanie; czy jest możliwość abym w czasie urlopu tego brala udział w szkoleniach/kursach podnoszących moje kwalifikacje zawodowe ?

2017-10-02 13:51

hej dzwoniłaś do UP albo do ZUSU daj nam znać co powiedzieli

2017-09-29 22:21

Najlepiej będzie jak zadzwonisz do ZUS i się dopytasz. Tam najszybciej odpowiedzą Ci na pytanie i będziesz wiedziała czy możesz uczestniczyć w kursach czy też nie.

2017-09-28 10:34

Na macierzyńskim co do zasady można pracować, jest kilka obostrzeń ale nie będę się tu nad tym rozwodzić. Pozostaje kwestia tego jak podejść do takich kursów i szkoleń - czy czas przeznaczony na podnoszenie kwalifikacji zawodowych zaliczany jest do czasu pracy. Nie ma tego dokładnie uregulowanego w prawie. Dlatego w dużej mierze zależy to od interpretacji twojego UP. I wracamy do tego co napisała Zabusia - najlepiej zadzwonić do konsultanta i dopytać, możesz też zadzwonić na infolinię do ZUSU, oni też wszystko szczegółowo Ci wyjaśnią.

2017-09-27 23:09

ja szczerze wątpię, skoro nie można na macierzyńskim pracować, to i robić kursów na koszt państwa... chyba, że mówisz o jakiś komercyjnych szkoleniach, za które sama sobie zapłacisz, no to pewnie, że tak.

2017-09-27 14:14

jeżeli masz czas a porozmawiasz ze swoim konsultantem z urzędu to na pewno coś Ci znajdzie możesz też zadzwonić do swojego UP i zapytać :):):):) powodzenia