Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Pogaduchy (1539 Wątki)

Ile realnie kosztuje projektant wnętrz

Data utworzenia : 2017-09-24 11:08 | Ostatni komentarz 2024-09-11 15:35

Konto usunięte

1969 Odsłony
21 Komentarze

Chciałabym zatrudnić projektanta/architekta wnętrz, Ile właściwie kosztuje dobry sensowny projektant wnętrz...(mieszkanie 70 m2)? Zaznaczę że nie chodzi mi o człowieka który po wejściu do mieszkania powie mi: spoko już wiem jak to zrobić za 200 zł za m2 mieszkania lecz Ile realnie są warte tego rodzaju usługi w Polsce? Czy architekt z Warszawy jest "bardziej" niż architekt z Katowic....?

2024-09-11 15:35

Iwona u mnie właśnie podobna sytuacja, nie stać mnie było na projektanta,

chociaż uważam, że i tak nieźle nam narazie wszystko wychodzi:)

2024-09-11 13:19

Ja niestety zrezygnowałam z projektanta. Cena projektu za metr kwadratowy wynosiła od 100 do 300 zł. Architekci oferowali różne rodzaje współpracy od projektu koncepcyjnego, wykonawczego po całkowity nadzor z "chodzeniem z klientem po sklepach"

Gdybym miała za dużo kasy to oczywiście ale wolę te 50 -60 tys wydać na sprzęt niż na projekt. 

Kuchnie zleciliśmy na wymiar więc przed i tak był wykonany za darmo. 

2024-07-16 15:24

Najlepiej sprawdzić w swoim mieście, podzwonić  i popytać, bo to bardzo różnie. Moje koleżanki korzystały. Jedna płaciła od metra, inna od pomieszczenia. Cena różni się też od tego czy chcesz po prostu projekt/wizualizację i dalej działasz sama, czy projektant ma Ci wysłać linki i dokładne namiary na sklepy gdzie co kupić. Moja koleżanka miała też tak, że dostawała dwa linki: opcję droższą i opcję tańszą np z Ikea. 

2024-07-16 01:06

Męża brat robi mieszkanie przy współpracy projektanta. Tylko najlepsze, że jak projektant zrobi swoje ,to i tak kontaktuje się z fachowcami. Dla przykładu stolarz. Jak robi meble na wymiar to wie, co trzeba ile należy zostawić przestrzeni między meblami. Projektant musi w razie konieczności zmienić pierwotne plany jeśli choć kilka cm się stolarzowi mnie zgodzi 

2024-07-16 00:16

Konkretnych kwot nie podam, bo sama nie korzystałam z pomocy projektanta. Jedynie właśnie projekt łazienki zrobiony w leroy za 200 zł :D Ale taki projektant z prawdziwego zdarzenia to już są tysiące złotych.

2024-07-15 12:38

A bierze projektant za takie coś ?

2024-07-15 12:28 | Post edytowany:2024-08-05 11:13

Informujesz projektanta o budżecie i on się tego trzyma.

Współpraca z architektem to tez oszczędność czasu i pieniędzy mimo wszystko. Jeszcze nie zdarzyło mi się przekroczyć budżetu.

Architekt ( nie osoba po weekendowym kursie) doradzi jak najlepiej wykorzystać twoja przestrzen i podrzuci rozwiązania które mogą się sprawdzić u ciebie na tyle ze wykorzystają w 100% potencjał domu/ mieszkania.

Jesli nie zdecydujesz się na pełny pakiet warto skorzystać chociaż z analizy funkcjonalnej lub wybrać opcje projektu funkcjonalnego, bo to może znacznie ułatwić Ci zadanie.

+ często decydując się na projekt u architekta architekt jest w stanie ogarnąć ci sklepy z dobrym procentem

Swoją drogą od siebie polecam również stronę Tubądzin https://www.tubadzin.pl/



Można zobaczyć sobie tutaj wiele inspiracji na pomieszczenia, na przyklad na łazineki.

2023-02-10 10:06

wszystko zależy od tego, skad ten projektant. Sieciowki typu leroy oferują projekty pomieszczeń, np kuchnia czy łazienka za 200 zł l. Projektant, który stricte zajmuje sie wnętrzami będzie wyceniał indywidualnie, ale najtaniej znalazłam ofertę przez fb za 150 zł z metra