Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Pogaduchy (1478 Wątki)

Podziel się przepisem ;)

Data utworzenia : 2017-07-02 22:05 | Ostatni komentarz 2017-08-04 12:31

Ewcia88

726 Odsłony
8 Komentarze

Dziewczyny nie wiem czy ten wątek Wam podpasuje czy nie - zobaczymy. Nie wiem czy macie tak jak ja że lubię kucharzyc. Mam całą półkę przepisów i większość już przerobionych ;) jednakże stałe nie chcemy robić tego samego dla gości. Ja sama chętnie podpytaj znajome co za nowe przepisy mają. Więc może tu się nimi powymieniamy ? Która co ma fajnego niech zapoda - będziemy sprawdzać i komentować ;) ja wklejam przepis na "Placek z bombami " Przepis : 1/2 l śmietany kremówki, 1 szkl cukru pudru, 1/2 kg sera śmietankowego, galaretka brzoskwiniowa i cytrynowa, op. biszkoptów i op. ciepłych lodów. Galaretki rozpuścić - każda w szklance wrzątku, schłodzić aż zacznie lekko gęstnieć. Kremówkę ubij, wsypujac cukier puder. Dodaj ser i galaretki. Zmiksuj dobrze i schlodz lekko. W formie ułóż biszkopty, na nich pokrojone na pół ciepłe lody, zalej masa serową i posypać startą gorzka czekoladą i do lodówki ;) A teraz dodatki ode mnie ;) ser kupuje ten z wiaderka a że on jest kilogramów u i by nie marnować robię podwójna porcje masy serowej - ciasto jest wyższe ;) Lieple lody są napewno w Lidlu. Wg przepisu powinny być te duże. Pamiętajcie by ten wafelek z końcówek odciąć potem go na pół i na biszkopta. Teraz w Lidlu nie mieli tych dużych więc kupiłam małe - poodcinalam ten wafelek z końcówek i po prostu na każdym poukladalam ten cały mały i dobrze że miałam więcej tej masy bo one wyższe wyszły więc potrzebowałam jej więcej by je wszystkie dobrze zakryć. Biszkopty okrągłe kupuje w Biedronce bo mają je zawsze świeże i smaczne. Ja jak masę ubilam to zaraz nią zalewalam biszkopty - najpierw łyżka delikatnie dookola tych ciepłych lodów by mi się nic nie uniosła/przewróciło i potem reszta. Szybko wyrównuje , sypie czekolada i do lodówki szybko by ładnie zastyglo . Jutro może coś wytrawnego wstawię ;)

2017-08-04 12:31

Przepis na kukułkę bombowy! Na pewno wypróbuję go w ten weekend!

2017-07-03 22:45

O matko ile tam stron he he lektura na cały tydzień....szkoda że wątek ucichł - taki o jedzeniu powinien żyć cały czas ;))

2017-07-03 21:45

http://lovi.pl/pl/forum/15/7825/1 Może tutaj znajdziecie coś ciekawego :)

2017-07-03 20:13

Dodatkowo leci Brzoskwiniowy przekładaniec coś a'la francuskie wychodzi to ciasto, potem Truffla, Trociniak, Orzechowy sernik ;)

2017-07-03 20:09

no to leci przepis na Kukułkę ;) dajcie znać jeśli zdjęcie jest nie wyraźne to po prostu ręcznie napiszę cały przepis

2017-07-02 22:32

Wątek o glukozie zrobił się wątkiem o ciastach :D ach te kobity :D ale te co są w temacie to wiedzą co gdzie jest :SD hehe robiłam na weekend takie cudo http://www.mojewypieki.com/przepis/sernik-z-musem-z-pieczonych-truskawek. Warto sypnąć trochę proszku do pieczenia bo wyszedł niziutki i zdecydowanie mniej cukru :P

2017-07-02 22:26

Ewa są już podobne wątki. Przepiśnik, smaczne zupy na rozgrzewkę, przepisy dla maluchów :) Podaj ten przepis na kukułkę..

2017-07-02 22:25

Super wątek, na pewno będę was czytać i próbować coś robić z waszych przepisów. Jak na razie korzystam z przepisów mamy ;) Mam nadzieję że więcej jest mam którzy lubią kucharzyć tak jak ty Ewcia.