Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Pogaduchy (1481 Wątki)

Z dzieckiem do lasu

Data utworzenia : 2017-06-10 18:37 | Ostatni komentarz 2017-06-13 12:58

Aleksandra91

1355 Odsłony
28 Komentarze

Na prośbę mojego męża, który strasznie się wczuł w Nasze LOVI forum, dodaję posta. Jeśli było już coś takiego, a szukałam i nie znalazłam dajcie proszę znać. A tym czasem, mąż uwielbia spacerować po lesie, przy jego pracy, popołudniowe wycieczki do lasu są uspokajające i relaksujące. Zapytał mnie jak to będzie z małym , kiedy będzie chciał zabrać go do lasu. Osobiście to sama nie wiem, Od jakiegoś czasu zastanawiamy się nad kupnem nosidła TULA, mamy jeszcze na to czas bo synek rodzi się za 3 miesiące. Czy pójście z dzieckiem do lasu w TULI będzie dla niego bezpieczne? Jak zabezpieczyć maluszka ?

2017-06-11 13:47

TULA swoje kosztuje, ale wiem, że jest to nosidło warte polecenia i godne zastanowienia. Na wiosnę jak znalazł, wtedy mały powinien już siadać. TULA zrobiła też nosidło GROWN UP, jest to nosidło z wkładką dla niemowlaka, po okresie kiedy dziecko siada, wkładkę się wyciąga i stosuje jako normalne nosidło. Aczkolwiek, tak jak mówicie, najlepiej jak dziecko siedzi. Na wiosnę mąż będzie spacerować po lesie, wtedy wszystko budzi się do życia, jaka przyjemność dla oby dwóch panów, a mamusia w tym czasie będzie robić sobie SPA w domowym zaciszu :)

2017-06-11 10:59

Co do nosidel - nie zaleca sie noszenia dzieci ktore jeszcze nie siadaja w nosidlach. Fajnie, ze wybralas dobre nosidlo, TULA to swietna firma (choc nie kazdemu tula pasuje, jesli jestes drobna moze warto przymierzyc nosidla z Lenny Lamb - szczegolnie polecam nosidla typu mei tai, moze trudniejsze w obsludze niz klamrowe, ale cudownie wygodne!), jednak dopoki dziecko nie usiadzie byloby lepiej nosic malucha w chuscie. Daje ona lepsza stabilizacje boczna, wiecej mozliwosci otulenia dziecka i "przyklejenia" go do noszacego. Jesli o wycieczki do lasu chodzi - moim zdaniem jak najbardziej! Wspanialy pomysl , dla budowania wiezi z maluchem i obcowania z natura. Po powrocie do domu po prostu obejrzec maluszka bardzo dokladnie w poszukiwaniu kleszczy :) Tyle! :)

2017-06-11 06:26

Ja swojego 2-miesiecznego synka noszę w nosidle, (Koniecznie musi być z szerokim pasem między nogami, jak do pieluchowania) i on strasznie to lubi, jest to wręcz zamiennik za wózek, w którym nie lubi jeździć. Możesz też zakupić specjalną chustę. A jeżeli chodzi o kleszcze to są one również w parkach i na podwórku przed domem, więc żeby ich uniknąć to trzeba by się w ogóle z domu nie ruszać. Bez przesady... teraz są preparaty do stosowania na odzież maluszka, odstraszajace takie insekty. Poza tym taki spacer po lesie będzie odprezajacy nie tylko dla taty Ale i dla maluszka. Szum drzew, śpiew ptaków. Dzieci lubią takie dźwięki. Wyciszaja się przy nich.

2017-06-10 20:24

W takim nosiku dziecku napewno będzie wygodnie i przyjemnie, jednak ja osobiście bałabym się zabierać małego dziecka do lasu, ponieważ nawet najlepszy nosik nie zabezpieczy przed kleszczami.