Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Pogaduchy (1481 Wątki)

Kłopotliwe imiona

Data utworzenia : 2017-05-05 20:57 | Ostatni komentarz 2017-06-11 13:19

patrycja.87.

6178 Odsłony
103 Komentarze

Zawsze zastanawiamy się , które imię będzie najbardziej odpowiednie dla naszego dziecka. Są jednak pewne imiona , które mogą stwarzać mały problem , głównie z pisownią. Są pomyłki w urzędach ,szkołach, na papierach... Ja osobiście zawsze byłam za prostymi , polskimi imionami..nie wymyślnymi ,ale każdemu podoba się inne imię i o gustach jak to mówią się nie dyskutuje. Czy miewacie problemy z imionami Waszych pociech? My z mężem planujemy dać córce na imię Lilka , tylko nie możemy się zdecydować czy dać Lilianna czy Liliana. Niby Lilianna lepiej pasuje nam do nazwiska , ale z drugiej strony Liliana nam brzmi jakoś łagodniej. No i statystycznie więcej nadają imię Liliana , więc jak damy Lilianna może być problem z tym drugim "n". No być może się myle:) A może Wy coś doradzicie:)?

2017-05-06 09:06

Ja bym wybrala Liliana zeby uniknac pomylek.nam sie tez Lilka podobala i chyba na drugie damy.i bedzie Zosia Liliana,bo Lilka trochę do nazwiska nam nie pasowala

2017-05-06 09:06

Raczej bez względu na to, którą wersję imienia wybierzecie, wydaje mi się, że i tak w urzędach i na różnych dokumentach i formularzach będziecie musieli zwracać uwagę (najpierw Wy, a później Wasza córka) czy imię jest poprawnie zapisane. Ale nie jest to aż tak duży kłopot, nie ma tego aż tak dużo, poza tym zawsze sprawdza się, czy nie ma jakiegoś błędu w nazwisku czy innych danych, więc po prostu wejdzie to w nawyk, żeby zwracać uwagę, można przyzwyczaić się do tego, a jeśli takie imię najbardziej Wam podoba się to nie widzę przeszkód.

2017-05-06 09:05

Ewela ja mam 3 letnią Zuzannę i druga ma być właśnie Liliana :) Mąż znów chce żeby była Lilianna ,bo Zuzanna też przez dwa "n". Hmm Zuzanna Lilianna jakoś zabawnie mi to brzmi:) Ta Liliana chyba taka delikatniejsza forma i chyba faktycznie przy niej zostaniemy:)

2017-05-06 01:02

Ja lubię proste imiona, ale też mało popularne, dlatego mam Arka i Martynkę. Myślę, że jeśli córka będzie przedstawiała się Lilianna to każdy wpisujący w rubrykę powinien usłyszeć dwa "n", ale nie ważne które imię wybierzecie uważam, że zawsze córka będzie musiała mówić "Lilianna przed dwa n" albo "Liliana przez jedno" n", żeby uniknąć chodzenia po urzędach i poprawiania błędu. Z drugiej strony nie ma aż tak dużo papierologii w życiu żeby musiała coś naprawiać. Ważne, żeby córka sama pilnowała poprawności jak wypełnia druczki, a to raczej pewne. Także wybór należy do Was.

2017-05-05 23:23

Mi też raczej podobają się takie proste imiona, mam Szymona :) A dla dziewczynki bardzo podoba mi się Zuzanna i Liliana:)

2017-05-05 21:12

Imie i nazwisko bywa klopotliwe i trzeba sie z tym liczyć i za kazdym razem poprawiac w razie pomylki :-) a zyjemy w takich czasach ze mozna nadac kazde imie piszac jak sie chce kwestia woli rodzica. Mnie osoboscie podoba sie Liliana :-)

2017-05-05 21:05

ja bym wybrała Liliana :):)