Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Pogaduchy (1481 Wątki)

Kłopotliwe imiona

Data utworzenia : 2017-05-05 20:57 | Ostatni komentarz 2017-06-11 13:19

patrycja.87.

6179 Odsłony
103 Komentarze

Zawsze zastanawiamy się , które imię będzie najbardziej odpowiednie dla naszego dziecka. Są jednak pewne imiona , które mogą stwarzać mały problem , głównie z pisownią. Są pomyłki w urzędach ,szkołach, na papierach... Ja osobiście zawsze byłam za prostymi , polskimi imionami..nie wymyślnymi ,ale każdemu podoba się inne imię i o gustach jak to mówią się nie dyskutuje. Czy miewacie problemy z imionami Waszych pociech? My z mężem planujemy dać córce na imię Lilka , tylko nie możemy się zdecydować czy dać Lilianna czy Liliana. Niby Lilianna lepiej pasuje nam do nazwiska , ale z drugiej strony Liliana nam brzmi jakoś łagodniej. No i statystycznie więcej nadają imię Liliana , więc jak damy Lilianna może być problem z tym drugim "n". No być może się myle:) A może Wy coś doradzicie:)?

Konto usunięte

2017-06-11 13:19

Co do częstotliwosci nadawania imion to moge sie wypowiedziec bo pracuje w szkole w ktorej jest 600 uczniow. Najczestsze imiona to Chlopcy: Filip, Antoni, Mikołaj, Maksymilian, Jakub - tych imion jest tyle, ze w kazdej klasie z kazdego roczńika jest przynajmniej 2-3 chlopcow, Dziewczynki: Maja, Oliwia, Julia, Lena, Nikola - tutaj tez przynajmniej kilka w kazdym roczniku

2017-06-11 11:37

:) tak i Pan Prezyden Kubuś Kowalski heh

2017-06-10 21:19

już sobie wyobraziłam 40 letniego Kubusia jak się przedstawia, Dzień dobry nazywam się Kubuś Kowalski :)

2017-06-10 20:38

No przesada, ale są rodzicie, którzy w taki sposób nazywają dzieci. Mam właśnie koleżankę oficjalnie ma na imię Paula. Może i powstało od Pauliny, ale obecnie to 2 różne imiona.

2017-06-10 12:46

Mysle ze Paula powstala z Pauliny jak Pola z Apolonii wiec nie do konca wiem po co to rozroznianie ze to zdrobnienie a to juz nie :P Mysle, ze jakby trafic na przychylnego urzednika to i wtedy mozna bylo juz nazwac dziecko Kubus. Choc uwazam ze Kubus to juz przesada, bo doroslemu czlowiekowi troche uwlacza nazywanie go Kubusiem.

2017-06-08 21:29

Dokładne Pola to zdrobnienie Apolonii, ale obecnie już jest to osobne imię. Michalina było, ale teraz można nazwać dziecko Kubuś, a nie Kuba... Mega zdrobniale... Ja mam na imię Paulina, a Paula to zupełnie inne imię. Owszem Paulinę też nieraz zdrabniają jako Paula, ale jest też takie imię ;]

2017-06-08 21:28

Dokładnie, jest tak mówicie. Paula, Paulina, Pola i Apolonia to są cztery zupełnie inne imiona.

2017-06-08 21:13

Pola to tez osobne imie, nie tylko jako zdrobnienie;)