Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Pogaduchy (1477 Wątki)

Pękające pięty - czym smarować?

Data utworzenia : 2017-01-19 22:32 | Ostatni komentarz 2024-04-17 19:48

Darka17772

2763 Odsłony
48 Komentarze

Macie podobny problem z piętami jak moja siostra? Szukam specyfików na internecie i jest pełno ale podobno im mniej chemii tym lepiej... Obiecałam jej że zapytam Was tutaj ;) Czym smarujecie? Jakieś super metody macie? Siostra mi mówiła że jak zaprze się na nodze obojętnie prawej czy lewej od razu czuje szczypanie i pojawia się krew. Smaruje to Nivea a może wy znacie jakieś dobre maci na takie sprawy.....

2017-01-20 15:19

Darka nie słyszałam żeby ktoś z moich znajomych moczył w porannym moczu, ale wszystkie kremy do stóp mają w sobie mocznik i im więcej tym lepiej działa więc może coś w tym jest.

2017-01-20 14:56

Maść Dernilan kosztuje ok.10 zł-można tez kupić krem o tej nazwie ,ale maść jest bardziej skuteczna .Maść jest w takiej żółtej tubce-powinna pomóc.

2017-01-20 13:50

Ja polecam Neutrogena krem do stóp na popękane pięty. U mnie popękane pięty pojawiają się sporadycznie no ale jak już się pojawią działa szybko.

2017-01-20 12:44

Mam podobny problem więc też chetnie poczytam Wasze rady. Wszelkie kremu pomagaja, ale na chwile:/ Moze te przez Was podane okażą się skuteczniejsze.

2017-01-20 11:50

Grimper_m23 a musisz często je smarować? A jak przerwiesz kuracje ze smarowaniem to problem znowu się pojawia? Pójdę do Rossmanna to mam nadzieję że tam coś wypróbuję. A ten olej to nie bardzo ;) Ona raczej też nie przepada za takimi olejami,myślę żeby tego nie przełknęła....A teraz jest na diecie to już w ogóle. bogna82 a orientujesz się co do ceny? Wyślę coś siostrze na urodziny bo dzisiaj ma,mam nadzieję że jej się spodoba i jej pomoże. Zezowata a słyszałaś coś o moczeniu pięt w porannym moczu? Mi tak koleżanka mówiła że mocznik bardzo pomaga na regenerację skóry.... A na tą Neutrogene popatrze co na niej pisze jak będę w sklepie.

2017-01-20 10:24

Neutrogena na pękające pięty też jest jak dla mnie dobra. Trzeba tylko bardzo systematycznie smarować. Koszt taki średni bo z tego co pamiętam to cena tubki około 15zł. Poza kremami to można moczyć nogi w ciepłej wodzie z dodatkiem szarego mydła. Mojemu tacie właśnie to pomagało.

2017-01-20 09:18

Darka17772Bardzo dobrą maścią na suche ,pękające pięty jest maść Dernilan z Herbapolu.Doskonale natłuszcza,koi,leczy suchą i pękającą skórę,można ją stosować do rąk i nóg,Dostępna jest w apteka i nie jest zbyt drogach w drogeriach raczej jej nie kupisz,jest bardzo dobra ,nie jest zbyt droga,ma prosty skład.Polecam może pomoże twojej siostrze

2017-01-19 23:49

Darko ja używam krem na pękające pięty z Eveline, już po niecalym tygodniu jest poprawa. Jest tani, bo koło 7zl placilam. Z naturalnych metod, to moja mama używa oleju lnianego, stosuje się go doustnie. Ma problem z rogowaceniem łokci, kolan i właśnie pękające pięty. Po dłuższym stosowaniu zlagodzily się jej. Sama nie używam, bo mi smak nie podeszedl, nie lubię w ogóle oleju w żadnej postaci, ale jeśli siostrze nie przeszkadza, to może wypróbować.